Identyfikator artykułu : 00061358 / Ostatnia modyfikacja : 12.07.2018Drukowanie

Dlaczego po lub w trakcie pływania obniża się poziom głośności?

Woda dostaje się do słuchawek.

  Dlaczego po lub w trakcie pływania obniża się poziom głośności?

  Jakość dźwięku może się pogorszyć, jeżeli do dousznych części słuchawek (A) dostanie się woda. Korzystając z odtwarzacza Walkman na basenie, należy zwrócić uwagę na rozmiar wkładek: powinny dać się w całości wprowadzić do ucha, tak aby nie pozostała wokół nich szczelina umożliwiająca przedostanie się wody.

  Potrząsanie słuchawkami

  Jeżeli woda dostanie się do dousznych części słuchawek, należy przytrzymać odtwarzacz Walkman w sposób pokazany na ilustracji i potrząsnąć nim około 5 razy w celu pozbycia się wody.
  Jeżeli woda pozostanie w słuchawkach, należy  zdemontować wkładki , umieścić suchą ściereczkę na otworze słuchawek i potrząsnąć słuchawkami 5–10 razy.

  Spada poziom głośności. Czy jest to oznaką awarii? 

  Takie zjawisko może mieć miejsce, gdy podczas pływania woda dostanie się do ucha. Ludzkie błony bębenkowe wykrywają dźwięk poprzez wibracje powietrza tworzone przez słuchawki. Jeśli woda dostanie się w przestrzeń pomiędzy błoną bębenkową a słuchawką, dźwięk będzie gorzej słychać.
   
  Budowa ucha każdego człowieka jest sprawą indywidualną, dlatego oryginalne wkładki mogą nie pasować do uszu niektórych osób.
  W celu zapobieżenia dostaniu się wody do słuchawek zaleca się użycie wkładek o większym rozmiarze (najbardziej odpowiednim dla użytkownika) .