Identyfikator artykułu : 00061373 / Ostatnia modyfikacja : 16.12.2013Drukowanie

Niski poziom głośności lub brak dźwięku z odtwarzacza Walkman

  Nagromadzenie substancji obcych, takich jak woskowina, w dousznych częściach słuchawek może pogarszać jakość dźwięku lub powodować jego całkowity zanik. Należy usunąć zabrudzenie z siatki słuchawki, np. szczoteczką do zębów.

  OSTRZEŻENIE: Istnieje ryzyko uszkodzenia produktu. Siatkę słuchawki należy czyścić ostrożnie i delikatnie, ponieważ może się rozedrzeć.

  1. Zdjąć wkładki ze słuchawek.

   Obraz
  2. Za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów usunąć wszelkie substancje obce z siatki słuchawki (1), szczotkując ją poprzecznie w kierunku zewnętrznym i jednocześnie delikatnie opłukując czyszczoną część słuchawki odtwarzacza Walkman wodą z kranu.

   Obraz

   Obraz
  3. Po usunięciu wszelkich substancji obcych zetrzeć wodę z powierzchni odtwarzacza Walkman za pomocą suchej ściereczki. Stuknąć słuchawkami o suchą ściereczkę.
  4. Czynność tę należy wykonać około 20 razy pod rząd. Następnie umieścić słuchawki na suchej ściereczce i pozostawić je w temperaturze pokojowej na około 2–3 godziny.

   Obraz
  5. Zamocować wkładki na słuchawkach tak, aby końcówki części dousznych (A) wkładek dopasowały się do wystających części (B) słuchawek.

   Obraz
  6. Zamocować wkładki prosto, nie pod kątem, w celu zapobieżenia odczepieniu się wkładek i pozostania wewnątrz ucha.

   Obraz

   Procedura czyszczenia dobiegła końca. Sprawdzić, czy dźwięk słychać normalnie.