Identyfikator artykułu : 00160219 / Ostatnia modyfikacja : 17.04.2024Drukowanie

Czy można używać słuchawek, głośników i soundbarów Bluetooth z telewizorem Android TV lub Google TV?

  WAŻNE: Ten artykuł dotyczy tylko określonych produktów. Proszę sprawdzić Obowiązujące produkty na górze tego artykułu.

  Tak. Podłączenie urządzenia audio Bluetooth, takiego jak słuchawki, głośniki lub soundbar jest możliwe, jeśli telewizor z platformą Google TV lub Android TV obsługuje profil A2DP (Advanced Audio Distribution Profile).


  Dlaczego profil Bluetooth A2DP jest ważny?

  Pewne telewizory są wyposażone w łącze Bluetooth, ale służy ono do zdalnego sterowania. Wykorzystywany jest do tego inny profil Bluetooth, który nie pozwala przesyłać dźwięku.


  Jak sprawdzić, czy telewizor Sony obsługuje profil A2DP?

  1. Możesz to sprawdzić w danych technicznych.
  2. Możesz sprawdzić, czy telewizor ma ustawienie Synchronizacja A/V.

  Jak sprawdzić profil A2DP w danych technicznych

  Możesz sprawdzić swój model telewizora na stronie z opisem produktu w naszej witrynie pomocy technicznej, przechodząc do sekcji Dane techniczne.

  Jeśli posiadany model współpracuje ze słuchawkami Bluetooth, w sekcji Profil Bluetooth znajduje się wpis A2DP.

  Jak sprawdzić ustawienie „Synchronizacja A/V”

  Możesz także sprawdzić, czy menu Ustawienia telewizora zawiera ustawienie Synchronizacja A/V. Jeśli można wybrać ustawienie Synchronizacja A/V, posiadany model telewizora obsługuje profil A2DP i umożliwia użycie urządzeń audio Bluetooth:

  • Jeśli na pilocie znajduje się przycisk (Szybkie ustawienia), naciśnij przycisk (Szybkie ustawienia) Wybierz opcje Ustawienia Obraz i dźwięk Wyjście audio sprawdź, czy dostępna jest opcja Synchronizacja A/V.
  • Jeśli na pilocie nie ma przycisku Szybkie ustawienia, naciśnij przycisk HOME i wybierz opcję Ustawienia. Dalsze kroki zależą od opcji w menu telewizora:
   • Wybierz opcje Obraz i dźwięk Wyjście audio sprawdź, czy dostępna jest opcja Synchronizacja A/V.
   • Wybierz opcję Dźwięk sprawdź, czy dostępna jest opcja Synchronizacja A/V.

  A jeśli telewizor nie obsługuje profilu Bluetooth A2DP?

  Zawsze możesz kupić adapter Bluetooth innego producenta lub nadajnik audio Bluetooth. Takie urządzenie umożliwi połączenie telewizora z urządzeniem audio przez łącze Bluetooth.


  Jak połączyć słuchawki Bluetooth z telewizorem Sony


  Przegląd zgodnych modeli firmy Sony

  • Nie gwarantuje się współpracy ze wszystkimi urządzeniami audio Bluetooth. Wymienione poniżej produkty zostały zweryfikowane. Jeśli produkt audio obsługuje profil A2DP, powinno być możliwe połączenie go z telewizorem zgodnym z A2DP.
  • Telewizor wytwarza dźwięk, a urządzenie audio go odtwarza. Należy pamiętać, że do odtwarzania dźwięku z telewizora nie można użyć telefonu.

  Telewizory z platformą Android TV / Google TV

  Słuchawki Bluetooth

  Soundbary i głośniki bezprzewodowe


  Uwagi techniczne

  • Upewnij się, że w telewizorze i urządzeniu audio zainstalowana jest najnowsza wersja oprogramowania.
  • W danym momencie do telewizora może być podłączone tylko jedno urządzenie audio Bluetooth. W tym samym czasie można natomiast podłączać urządzenia Bluetooth inne niż audio Bluetooth.
  • Do transmisji dźwięku do urządzenia audio Bluetooth wykorzystywany jest kodek SBC (Sub-Band Coding) (nie są obsługiwane kodeki LDAC, AAC, aptX, eSBC itp.).
  • W zależności od kombinacji aplikacji używanej w telewizorze i podłączonego urządzenia audio Bluetooth mogą nie działać pewne funkcje wybierane z urządzenia audio Bluetooth. W takich przypadkach do obsługi aplikacji należy użyć pilota od telewizora.

  Powiązane artykuły