Identyfikator artykułu : 00062738 / Ostatnia modyfikacja : 07.10.2019

Funkcja NFC nie współpracuje ze smartfonem lub tabletem.

  Aby rozwiązać ten problem, należy postępować zgodnie z poniższą procedurą.

  WAŻNE: Sposób wykonania następujących czynności zależy od modelu smartfona lub tabletu. Aby uzyskać informacje dotyczące konkretnych modeli należy zapoznać się z instrukcją obsługi smartfona lub tabletu albo skontaktować się z jego producentem.

  1. Należy się upewnić, że smartfon lub tablet obsługuje technologię komunikacji bliskiego zasięgu (Near Field Communication, NFC).

   UWAGI:
   • Funkcja NFC może być nazwana funkcją Reader/Writer [Czytnik z funkcją zapisu] lub P2P w zależności od modelu smartfona lub tabletu.
   • Na chwilę obecną produkty iPhone firmy Apple nie obsługują funkcji NFC.
  2. Należy się upewnić, że pobrano i zainstalowano na smartfonie lub tablecie najnowszą wersję aplikacji PlayMemories Mobile.
  3. Należy się upewnić, że funkcja NFC jest włączona w menu Wireless [Bezprzewodowe] lub Network setting [Ustawienie sieciowe] smartfona lub tabletu.
  4. Uruchomić aplikację NFC w smartfonie lub tablecie.

   UWAGA: Na smartfonie lub tablecie musi być zainstalowana aplikacja do obsługi funkcji NFC. W zależności od typu smartfona lub tabletu może to być aplikacja Connected Devices, Android Beam™ lub inna.

  5. Należy się upewnić, że tryb Airplane Mode [Tryb samolotowy] w menu  aparatu jest wyłączony.

  6. Jeśli smartfon lub tablet jest umieszczony w etui lub pokrowcu, należy go wyjąć.

  7. Należy się upewnić, że znak NFC u dołu aparatu jest ustawiony w jednej linii z anteną NFC w smartfonie lub tablecie podczas dotykania obu urządzeń jednocześnie.
   Znak NFC
   UWAGA: Aplikacja PlayMemories Mobile uruchamia się automatycznie w ciągu 1–2 sekund po jednoczesnym dotknięciu aparatu i smartfona lub aparatu i tabletu.