Identyfikator artykułu : 00079220 / Ostatnia modyfikacja : 30.03.2021Drukowanie

Obrazy przekonwertowane za pomocą oprogramowania Image Data Converter z formatu RAW na JPEG wydają się mieć więcej zakłóceń niż obrazy zapisane w formacie JPEG przez aparat.

    Algorytm przetwarzania w procesorze BIONZ zainstalowanym w aparacie i algorytm przetwarzania w programie Image Data Converter są zoptymalizowane pod kątem różnych charakterystyk (sprzętowa i programowa). Dlatego proces przetwarzania jest różny w różnych wypadkach, przez co widoczne są różnice na obrazach.

    Obrazy zapisane w formacie JPEG przez aparat przetwarzane są przez procesor BIONZ w określony sposób, który nie jest dokładnie odwzorowany w przypadku przetwarzania zdjęć w formacie RAW w oprogramowaniu Image Data Converter, na przykład w zakresie filtrów ograniczających zakłócenia przy wysokich ustawieniach ISO.

    Jednak oprogramowanie Image Data Converter posiada narzędzie do zmniejszania zakłóceń, które oprócz trybu AUTO daje możliwość ręcznej zmiany ustawień filtra, co pozwala na jego dostrojenie pod kątem ograniczenia zakłóceń lub odwzorowania szczegółów, zależnie od potrzeb użytkownika.

     

    IDC_noise-reduction