Identyfikator artykułu : SX119873 / Ostatnia modyfikacja : 23.04.2015Drukowanie

Tryb STAMINA nie działa lub wyświetla nieprawidłowe wartości

  Tryb STAMINA nieustannie analizuje stopień wykorzystania urządzenia Xperia™ i odpowiednio dostosowuje przewidywany czas gotowości. W niektórych przypadkach przewidywany czas gotowości urządzenia nie zmienia się po włączeniu trybu STAMINA. Przewidywany czas gotowości zależy od tego, jak intensywnie urządzenie jest użytkowane. Jeśli urządzenie jest wykorzystywane intensywnie, a wyświetlacz jest wyłączany rzadko, wydłużenie czasu gotowości może być nieznaczne. Dzieje się tak dlatego, że funkcje oszczędzania energii w trybie STAMINA uaktywniają się tylko wtedy, gdy wyświetlacz urządzenia jest wyłączony.

  Czas gotowości urządzenia jest szacowany na podstawie historii wykorzystania urządzenia. Jeśli urządzenie Xperia™ jest nowe, przewidywany czas gotowości może być szacowany prawidłowo dopiero po kilku dniach eksploatacji urządzenia. Jest to spowodowane faktem, że tryb STAMINA nie ma jeszcze informacji o historii użytkowania urządzenia, na podstawie których mógłby oszacować pozostały czas gotowości. Jeśli włączenie trybu STAMINA nie zwiększa przewidywanego czasu gotowości urządzenia lub zwiększa go tylko nieznacznie, można zresetować tryb STAMINA przez wyczyszczenie wszystkich danych o wykorzystaniu urządzenia.

  Jak zresetować tryb STAMINA

  1. Na ekranie głównym stuknij ikonę ekranu Aplikacje.
  2. Znajdź i stuknij pozycje Ustawienia > Aplikacje.
  3. Przewiń do karty Wszystkie.
  4. Znajdź i stuknij pozycję Kontroler trybu Eko. Jeśli nie możesz jej znaleźć, zamiast niej znajdź i stuknij pozycję Kontroler rozszerzonego trybu gotowości.
  5. Stuknij pozycje Wymuś zatrzymanie> Wyczyść dane.
  6. Uruchom ponownie urządzenie.