Identyfikator artykułu : 00279462 / Ostatnia modyfikacja : 07.06.2023Drukowanie

Dlaczego nowy telefon Xperia został dostarczony bez ładowarki i przewodu?

  WAŻNE: Ten artykuł dotyczy tylko określonych produktów. Proszę sprawdzić Obowiązujące produkty na górze tego artykułu.

  Rozpakowując nowy telefon Xperia, możesz zdziwić się, że brakuje kilku spodziewanych elementów wyposażenia. Istotnie — nowe telefony Xperia są dostarczane bez ładowarki i przewodu. Przyznajemy, że można z tego powodu odczuwać rozczarowanie, ponieważ produkt ma słuszną cenę. Nie zapomnieliśmy jednak o ładowarce i kablu i nie próbujemy na nich oszczędzać. W tym artykule spróbujemy wyjaśnić, dlaczego nie dostarczamy tych dwóch najpopularniejszych elementów wyposażenia.

  Road to Zero

  W 2010 roku firma Sony rozpoczęła realizację planu ochrony środowiska „Road to Zero”, którego wynikiem ma być osiągnięcie zerowego śladu ekologicznego do 2050 r. Podejmujemy wiele działań zmierzających do osiągnięcia tego ambitnego celu, począwszy od szerszego wykorzystania odnawialnych źródeł energii po zmniejszenie ilości surowców i dwutlenku węgla podczas tworzenia i transportu produktów. Ten ostatni aspekt skłonił nas do usunięcia ładowarki i przewodu.

  Zmniejszanie opakowania i ilości plastiku

  W 2018 r. firma Sony wyeliminowała z opakowania produktów Xperia 27% plastiku, a w 2022 r. udało nam się całkowicie usunąć z opakowania tworzywa sztuczne. Usunięcie ładowarki i przewodu pozwoliło ponadto zmniejszyć opakowanie o połowę! W przypadku smartfona Xperia 1 IV przekłada się to na aż 36-procentową redukcję emisji CO2. Mniejsze opakowanie oznacza, że nie zmieniając przestrzeni ładunkowej możemy przetransportować więcej urządzeń, a w rezultacie zmniejszyć zużycie paliwa przypadające na jedną sztukę produktu oraz ograniczyć późniejsze wytwarzanie odpadów.

  Czy pamiętasz, jak każde urządzenie miało inną ładowarkę? W wielu domach wciąż można znaleźć szuflady pełne starych ładowarek i kabli. Na szczęście wdrożenie ładowania przez USB znakomicie ułatwia ponowne użycie innych kabli i ładowarek. Z tego powodu, jak również ze względu na rozpowszechnienie przewodów USB-C, firma Sony postanowiła przyczynić się do ograniczenia nadużywania ładowarek i kabli, zgodnie z zaleceniami UE. Jeśli używasz innego przewodu, upewnij się, że ma on certyfikat CE. Dziękujemy za wyrozumiałość i wsparcie.