Identyfikator artykułu : 00270307 / Ostatnia modyfikacja : 12.09.2023Drukowanie

Jak uzyskać dźwięk przestrzenny 3D z głośnika naramiennego lub słuchawek Sony

  UWAGA: Ten artykuł dotyczy wyłącznie określonych produktów i/lub systemów operacyjnych. Szczegółowe informacje podano w sekcji „Produkty i kategorie związane z tym artykułem”. Dostępność produktów zależy od kraju i regionu.

  Jeśli podłączysz nadajnik dostarczony z bezprzewodowym głośnikiem naramiennym (SRS-NS7) lub nadajnik bezprzewodowy (WLA-NS7) do telewizora BRAVIA XR i wybierzesz odpowiednie ustawienia, możesz uzyskać realistyczny dźwięk przestrzenny 3D z głośnika naramiennego lub słuchawek Sony.

  Oprócz tego, wykorzystując dane o kształcie uszu w zgodnej aplikacji, łatwiej uzyskasz bardziej intensywne, zoptymalizowane efekty przestrzenne 3D.

  Listę zgodnych słuchawek marki Sony znajdziesz tutaj.

  Ilustracja połączenia między telewizorem, nadajnikiem i bezprzewodowym głośnikiem naramiennym (SRS-NS7)

  Uwagi:

  • Aby użyć tej funkcji, zaktualizuj oprogramowanie telewizora do najnowszej wersji.

  1. Jak połączyć telewizor z nadajnikiem

  Podłącz nadajnik do telewizora. Szczegółowe informacje znajdziesz w instrukcji obsługi dostarczonej z bezprzewodowym głośnikiem naramiennym (SRS-NS7) lub nadajnikiem bezprzewodowym (WLA-NS7). Instrukcje obsługi są także dostępne w witrynie pomocy technicznej.

  Gniazdo cyfrowego wyjścia optycznego i gniazdo USB znajdują się z boku lub z tyłu telewizora. Informacje o umiejscowieniu poszczególnych gniazd znajdziesz w Instrukcji szybkiego uruchamiania dostarczonej z telewizorem.

  Obraz połączenia dwóch przewodów


  2. Jak skonfigurować dźwięk przestrzenny 3D w telewizorze

  Klikaj poniższe opcje, aby rozwinąć opisy.

  Konfiguracja standardowego dźwięku przestrzennego 3D

  Zwiększanie intensywności efektu za pomocą ustawień dźwięku przestrzennego 3D

  Możesz również wstrzymać się z konfigurowaniem ustawień dźwięku przestrzennego 3D. W takim przypadku przed konfigurowaniem dźwięku przestrzennego 3D połącz telewizor z nadajnikiem:

  Aby skonfigurować ustawienia początkowe dźwięku przestrzennego 3D

  Aby wybrać ustawienia dźwięku przestrzennego 3D później / Aby wprowadzić dodatkowe ustawienia z innego konta:


  3. Głośność dźwięku przestrzennego 3D i zatrzymywanie/wznawianie

  Po zakończeniu konfiguracji początkowej możesz uzyskać dźwięk przestrzenny 3D z głośnika naramiennego lub słuchawek.

  • Kiedy słuchasz dźwięku przestrzennego 3D, nie słychać dźwięku z telewizora. Nie będzie także działał regulator głośności na pilocie od telewizora, zatem do regulacji głośności używaj głośnika naramiennego lub słuchawek.

   W przypadku pewnych modeli słuchawek głośność trzeba regulować za pomocą aplikacji Sony | Headphones Connect. Szczegółowych informacji należy szukać w instrukcji obsługi słuchawek.
  • Jeśli natomiast bezpośrednio połączysz głośnik naramienny lub słuchawki z telewizorem przez Bluetooth, nie możesz słuchać dźwięku przestrzennego 3D.

  Jak wyłączyć dźwięk przestrzenny 3D

  Wyłącz głośnik naramienny lub słuchawki albo wyłącz dźwięk przestrzenny 3D za pomocą przycisku Szybkie ustawienia na pilocie od telewizora. Dźwięk przestrzenny 3D wyłączy się, a odtwarzanie dźwięku z powrotem będzie się odbywać przez telewizor.

  Jak włączyć dźwięk przestrzenny 3D

  Aby ponownie użyć głośnika naramiennego lub słuchawek, naciśnij przycisk Szybkie ustawienia na pilocie od telewizora i włącz dźwięk przestrzenny 3D.