Identyfikator artykułu : 00109413 / Ostatnia modyfikacja : 12.07.2018Drukowanie

Często zadawane pytania na temat technologii dźwięku o wysokiej rozdzielczości

  Poniżej zestawiono często zadawane pytania (FAQ) na temat technologii dźwięku o wysokiej rozdzielczości

  Czy aby posłuchać muzyki na urządzeniu do odtwarzania obsługującym dźwięk o wysokiej rozdzielczości, muszę posiadać także słuchawki/głośniki obsługujące dźwięk w tej technologii? Czy w takiej sytuacji mogę skorzystać ze standardowych słuchawek/głośników?
  Czy podczas odtwarzania pliku audio o wysokiej rozdzielczości na głośnikach Bluetooth podłączonych do urządzenia z technologią dźwięku o wysokiej rozdzielczości, otrzymywany dźwięk będzie w tej rozdzielczości?
  Czy na tabletach (np. Xperia Z3 Compact) muzyka będzie automatycznie "konwertowana" do wyższej rozdzielczości?

  Czy aby posłuchać muzyki na urządzeniu do odtwarzania obsługującym dźwięk o wysokiej rozdzielczości, muszę posiadać także słuchawki/głośniki obsługujące dźwięk w tej technologii? Czy w takiej sytuacji mogę skorzystać ze standardowych słuchawek/głośników?
  Aby w pełni cieszyć się dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości, wszystkie elementy, z których korzystasz, muszą obsługiwać technologię dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Jeśli którykolwiek z komponentów nie jest zgodny z technologią dźwięku o wysokiej rozdzielczości, otrzymywany dźwięk nie będzie w tej rozdzielczości. 

  Zalecamy korzystanie z produktów z oznaczeniem Hi-Res Audio, aby zapewnić zgodność wszystkich komponentów z technologią dźwięku o wysokiej rozdzielczości.  Niektóre urządzenia są jednak zgodne z urządzeniami z oznaczeniem Hi-Res Audio, mimo że same go nie posiadają. W razie wątpliwości należy sprawdzić dane techniczne urządzenia.

  Oznaczenie Hi-Res Audio


  Czy podczas odtwarzania treści audio o wysokiej rozdzielczości na głośnikach Bluetooth podłączonych do urządzenia z technologią dźwięku o wysokiej rozdzielczości, otrzymywany dźwięk będzie w tej rozdzielczości?
  Słuchanie muzyki o wysokiej rozdzielczości na głośnikach Bluetooth jest niemożliwe, ponieważ Bluetooth nie spełnia wymagań technologii dźwięku o wysokiej rozdzielczości dotyczących ograniczeń szerokości pasma.

  Niektóre urządzenia, takie jak Sony NWZ-ZX2 Walkman w technologii LDAC pozwalają jednak na odtwarzanie dowolnej muzyki na urządzeniach bezprzewodowych. LDAC to nowa technologia audio firmy Sony, która pozwala na odtwarzanie wysokiej jakości dźwięku na urządzeniach bezprzewodowych przez Bluetooth i umożliwia 3 razy większy przesył danych niż przez standardowy Bluetooth.

  Czy na tabletach (np. Xperia Z3 Compact) muzyka będzie automatycznie konwertowana do wyższej rozdzielczości?
  Niestety konwertowanie zwykłej muzyki do formatu o wysokiej rozdzielczości jest niemożliwe.
  Aby zapewnić najwyższą jakość dźwięku, niektóre urządzenia z funkcją DSEE HX dokonują jednak emulacji dźwięku w celu odzyskania elementów dźwięku utraconych podczas kompresji do formatu MP3 i innych formatów kompresji.