Identyfikator artykułu : 00230294 / Ostatnia modyfikacja : 05.10.2023Drukowanie

Co to jest DSEE HX, DSEE Extreme i DSEE Ultimate?

  Czym jest technologia DSEE?

  DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) to technologia interpolacji, która poprawia brzmienie skompresowanych plików audio o niskiej jakości (np. danych z płyty CD lub utworów MP3).

  Jak działa DSEE?

  DSEE stosuje złożone algorytmy obliczeniowe i predykcyjne, by pliki o niskiej rozdzielczości brzmiały niemal tak samo jak dźwięk o wysokiej rozdzielczości. Umożliwia uzyskanie czystego dźwięku o wysokich częstotliwościach, które często zanikają. Większość przetwarzania DSEE odbywa się w urządzeniu odtwarzającym (np. w słuchawkach zgodnych z DSEE połączonych z aplikacją mobilną Sony | Headphones Connect lub w odtwarzaczu Walkman).

  Kiedy nie używać DSEE?

  Technologii DSEE nie należy używać podczas odtwarzania plików z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości, ponieważ nie wymagają one interpolacji. Jeśli użyjesz DSEE podczas słuchania utworu o wysokiej jakości, różnica w jakości będzie mniej zauważalna.


  Jakie są rodzaje technologii DSEE? Która z nich jest najlepsza?

  Istnieją trzy wersje DSEE różniące się zdolnością do wykonywania obliczeń i predykcji:

  1. DSEE HX
  2. DSEE Extreme
  3. DSEE Ultimate

  DSEE Extreme i DSEE Ultimate rekonstruują pierwotny, nieskompresowany dźwięk z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

  Wskazanie „najlepszej” wersji DSEE nie jest łatwe, bo DSEE nie może być jedynym kryterium oceny. Jeśli na przykład słuchawki nie obsługują dźwięku o wysokiej rozdzielczości, użycie DSEE nie będzie miało zauważalnego wpływu na dźwięk.

  Jakość dźwięku zależy zarówno od technologii DSEE, jak i właściwości urządzenia odtwarzającego.


  Czy moje słuchawki są zgodne z DSEE? Jak włączyć tę funkcję?

  Aby dowiedzieć się, czy słuchawki są zgodne z technologią DSEE, sprawdź dane techniczne.

  WSKAZÓWKA: Możesz również sprawdzić, czy w aplikacji mobilnej Sony | Headphones Connect jest dostępna opcja DSEE lub poszukać logo DSEE na opakowaniu produktu.

  Zrzut ekranu ustawienia DSEE Extreme w aplikacji mobilnej Sony Headphones Connect.

  Funkcję DSEE można skonfigurować przy użyciu aplikacji mobilnej Sony | Headphones Connect w smartfonie, gdy aplikacja jest połączona ze słuchawkami przez Bluetooth. Aby włączyć DSEE, ustaw opcję DSEE w aplikacji na AUTO.


  Czy można równocześnie używać funkcji DSEE i korektora graficznego?

  Tak. Wewnętrzne oprogramowanie najnowszych słuchawek umożliwia równoczesne użycie funkcji DSEE i korektora graficznego. Zapoznaj się z danymi technicznymi urządzenia.

  Jeśli chcesz równocześnie używać funkcji DSEE i korektora graficznego:

  • Aby móc równocześnie używać funkcji DSEE i korektora graficznego, zainstaluj w smartfonie aplikację Sony | Headphones Connect i włącz w niej ustawienia DSEE i Equalizer.
  • Równoczesne używanie funkcji DSEE i korektora graficznego zwiększa zużycie energii. Jeśli obie funkcje są włączone, aplikacja Headphones Connect wyświetla następujące powiadomienie:

  Simultaneously using Equalizer and DSEE HX increases headphone battery consumption and may shorten continuous playback time. (Równoczesne używanie funkcji Korektor i DSEE HX zwiększa zużycie energii przez słuchawki i może spowodować skrócenie ciągłego odtwarzania.) Change? (Zmienić?) Cancel / OK (Anuluj/OK)