Identyfikator artykułu : 00163056 / Ostatnia modyfikacja : 14.02.2023Drukowanie

Nie można ładować akumulatora z komputera podłączonego przewodem USB.

  Sprawdź stan połączenia, wykonując poniższe czynności.

  1. Uruchom komputer.
   UWAGA: Jeżeli używasz notebooka, podłącz go do zasilacza sieciowego.
  2. Przed podłączeniem przewodu USB do złącza aparatu upewnij się, że aparat jest wyłączony.
   UWAGA:
   • Nie jest możliwe ładowanie włączonego aparatu.
   • Jeśli podłączenie nastąpi bezpośrednio po odcięciu zasilania przez funkcję automatycznego wyłączania, aparat przełączy się w tryb USB. Po wyłączeniu się zasilania należy więc odczekać około 10 sekund i dopiero wówczas podłączyć przewód do złącza USB.
  3. Używając przewodu USB, podłącz pracujący komputer.
  4. Upewnij się, że pali się lampka ładowania.

   UWAGA: Zgaśnięcie lampki zaraz po rozpoczęciu ładowania może oznaczać, że urządzenie jest już naładowane. Sprawdź stan naładowania akumulatora w aparacie lub kamerze.

  5. Jeśli problemu nie udaje się rozwiązać pomimo podłączenia do innego portu USB, sprawdź, czy możliwe jest ładowanie z innego komputera.

  UWAGA:

  • Nie gwarantuje się ładowania aparatu z komputera pozostającego w trybie uśpienia. Zależy to od komputera. Przed podłączeniem do złącza USB należy wyłączyć tryb uśpienia.
  • Jeśli aparat zostanie podłączony do notebooka, który nie jest podłączony do źródła zasilania, zużywany będzie akumulator notebooka. Zaleca się, aby w czasie ładowania przez łącze USB notebook był podłączony do zasilacza sieciowego.
  • Nie gwarantuje się możliwości podłączenia przez koncentrator USB. Podłącz przewód USB bezpośrednio do portu USB komputera.
  • Użyj kabla USB z zestawu aparatu.
    

  Jeśli w używanym komputerze zainstalowany jest system operacyjny Windows 8.1 lub Windows 10, przed ładowaniem urządzenia może być konieczna aktualizacja sterownika: