Identyfikator artykułu : 00101962 / Ostatnia modyfikacja : 10.10.2017

Dlaczego na zdjęciach pojawiają się ciemne lub zamazane ślady?

  Zwykle oznacza to, że matryca aparatu jest zabrudzona. Należy wyczyścić matrycę.

  OSTRZEŻENIE: Istnieje ryzyko uszkodzenia produktu. Do usuwania drobinek kurzu z matrycy nie należy używać suchej ściereczki ani dostępnych w sprzedaży środków czyszczących. Może to spowodować złuszczenie powłoki matrycy. W przypadku aparatów wyposażonych w lustra należy uważać, aby nie dotknąć powierzchni lustra. Dotknięcie powierzchni lustra może doprowadzić do awarii urządzenia.

  WAŻNE: Szczegółowy opis podanych poniżej czynności do wykonania w przypadku wybranego modelu znajduje się w instrukcji obsługi dołączonej do aparatu.

  Jeśli aparat jest wyposażony w funkcję automatycznego czyszczenia, należy ją aktywować, aby usunąć zabrudzenia i pył z matrycy. Jeśli funkcja automatycznego czyszczenia nie usunęła całkowicie zabrudzenia i pyłu, można samodzielnie wyczyścić matrycę przy pomocy dostępnej w sprzedaży gruszki fotograficznej.

  UWAGI:

  • W sprzedaży dostępnych jest wiele różnych zestawów do czyszczenia aparatów, których można użyć do czyszczenia matrycy. O taki zestaw najlepiej zapytać w lokalnym sklepie z elektroniką lub zakładzie fotograficznym. Jednak gwarancja firmy Sony nie obejmuje problemów powstałych w wyniku nieprawidłowej obsługi aparatu — zastosowania ogólnodostępnych środków czyszczących, bibuł do czyszczenia itp.
  • Wiele zakładów fotograficznych oferuje usługi profesjonalnego czyszczenia matryc. Wykonanie takiej usługi nie trwa zazwyczaj zbyt długo.
  • Firma Sony nie ponosi odpowiedzialności za przypadkowe lub wtórne szkody, spowodowane niewłaściwą obsługą w nieautoryzowanych punktach serwisowych lub wynikające z innych przyczyn.