Firma Sony i środowisko naturalne

Cel: zerowy ślad ekologiczny

Produkty Sony a ochrona środowiska

Firma Sony bezustannie szuka rozwiązań zmniejszających wpływ jej produktów na środowisko. Dowodem na to są nasze niewielkie, lekkie i energooszczędne urządzenia wyprodukowane przy minimalnych stratach zasobów i energii, a także dążenie do stosowania materiałów z recyklingu. 

Nowe opakowanie z recyklingu robota aibo

Oto nowe rewolucyjne opakowanie. Robot aibo jest dokładnie zapakowany i chroniony przed uszkodzeniami dzięki filcowemu opakowaniu wyprodukowanemu w 50% z butelek PET (politereftalan etylenu) pochodzących z recyklingu.

Zobacz więcej produktów Sony z funkcjami ekologicznymi

Zielone technologie firmy Sony

Firma Sony prowadzi badania nad technologiami, które zredukują jej wpływ na środowisko.

Mniejszy wpływ na środowisko zakładu

Z myślą o środowisku, firma Sony rozpoczęła w Japonii i na całym świecie szereg inicjatyw związanych z wydajnością produktów i tym, w jaki sposób są produkowane.

Zobacz więcej produktów Sony z funkcjami ekologicznymi

Działania proekologiczne firmy Sony na całym świecie

Każda firma wchodząca w skład globalnej grupy Sony uczestniczy w działaniach proekologicznych dostosowanych do potrzeb lokalnych społeczności.

Poszukiwanie nowego przełomu

Innowacje, które zmienią świat bez pozostawienia śladu

Firma Sony wdraża innowacje, które mogą zmienić świat. W roku fiskalnym 2017 zwiększyła wykorzystanie energii z odnawialnych źródeł, co zmniejszyło wpływ na środowisko porównywalny z emisją dwutlenku węgla przez 16 tys. japońskich gospodarstw domowych.

Dbanie o piękno natury i sprzątanie terenów dla migrujących ptaków – zdjęcie

Cały obszar Azji

Dbanie o piękno natury i sprzątanie terenów dla migrujących ptaków

Otrzymanie przez firmę Sony certyfikatu „Wildlife Habitat” w San Diego – zdjęcie

Ameryka Północna

Otrzymanie certyfikatu „Wildlife Habitat” w San Diego

Wykład Kenichiro Mogiego pt. „Świat bioróżnorodności”, w którym chwali konkurs fotograficzny poświęcony faunie i florze – zdjęcie

Japonia

Wykład neurobiologa Kenichiro Mogiego pt. „Świat bioróżnorodności”, w którym chwali konkurs fotograficzny poświęcony faunie i florze

Wydarzenie związane z bioróżnorodnością poświęcone pszczołom zorganizowane razem z organizacjami pozarządowymi – zdjęcie

Europa

Wydarzenie związane z bioróżnorodnością poświęcone pszczołom zorganizowane razem z dwiema organizacjami pozarządowymi

Działania dotyczące Światowego Dnia Środowiska w Chinach i podnoszenie świadomości w mediach społecznościowych – zdjęcie

Chiny

Działania dotyczące Światowego Dnia Środowiska w Chinach i podnoszenie świadomości w mediach społecznościowych

Firma Sony Inter-American, S.A. była obecna na „Festi Harpia” w 2017 r., wspierając ochronę bioróżnorodności – zdjęcie

Ameryka Łacińska

Firma Sony Inter-American, S.A. ponownie bierze udział w festiwalu „Festi Harpia” 2018, by podkreślić, jak ważna jest bioróżnorodność.

Działania proekologiczne Sony — filmy

Ochrona obszarów w Japonii, na których zagrożony gatunek żółwi składa jaja

Kunisaki Satellite z Centrum Technologicznego Oita firmy Sony Semiconductor Manufacturing Corporation angażuje się w oczyszczanie plaży Kurotsuzaki od ponad 20 lat. W 2009 roku, po dekadach nieobecności, zagrożony gatunek żółwi Karetta ponownie zaczął składać jaja na tym obszarze.

Wiadomość od dyrektora generalnego

Przyspieszamy inicjatywy środowiskowe, przechodząc do kolejnego etapu działań

Inicjatywy związane ze środowiskiem są dziś dla firmy Sony niezwykle ważne, ponieważ dbałość producenta o środowisko jest jednym z kryteriów, którymi kierują się klienci podczas wybierania produktów.

Firma Sony kontynuuje promowanie działań środowiskowych w oparciu o plan „Droga do zera”, którego efektem ma być uzyskanie zerowego śladu ekologicznego firmy. W celu przyspieszenia działań związanych ze środowiskiem, opracowaliśmy cele „Zielone zarządzanie 2020” (na rok obrachunkowy 2020). Zbliżając się do realizacji tych celów, cała grupa, w tym oddziały zajmujące się rozrywką i elektroniką, będzie starać się wykorzystać swoje silne strony i wykonać zaplanowane działania.

Grupa Sony weszła w nowy etap działalności środowiskowej. Cele firmy nie ograniczają się do oferowania produktów, usług i treści, które budzą i zaspokajają ciekawość naszych klientów na całym świecie. Realizujemy także plan ochrony środowiska „Droga do zera”, którego efektem ma być zerowy ślad ekologiczny całej naszej działalności biznesowej.

Podpis Kenichiro Yoshidy

Kenichiro Yoshida

Prezes i dyrektor generalny, Sony Corporation

Regulacje prawne i inne informacje dotyczące Twojego kraju

Dowiedz się więcej na temat regulacji prawnych dotyczących produktów Sony w Twoim kraju.