α7R III

Pełen realizm. Nowe światy.

Udoskonalaj spojrzenie na rzeczywistość dzięki α7R III — to idealny partner oferujący doskonałą prędkość, wysokiej jakości obrazowanie, profesjonalną funkcjonalność oraz niezawodność w trudnych warunkach.

Animal-eye AF – dostępna po aktualizacji oprogramowania

Dostępna jest aktualizacja oprogramowania obsługująca funkcję Eye AF w czasie rzeczywistym do fotografowania zwierząt, która automatycznie wykrywa i śledzi oczy, umożliwiając tworzenie pięknych zdjęć zwierząt i dzikiej przyrody.

Maksymalne pobudzenie kreatywności

Witamy w nowym świecie obrazowania o wyższej rozdzielczości i czułości, szerszym zakresie dynamicznym, większej szybkości przetwarzania i reakcji. Model α7R III oferuje profesjonalną obsługę i posiada wytrzymały, kompaktowy korpus, zapewniający większą elastyczność podczas robienia znakomitych zdjęć w każdej sytuacji. Mając tak dużą moc, precyzję i potencjał w zasięgu ręki, możesz uchwycić niepowtarzalne chwile. 

Portal do nieznanych światów
Portal do nieznanych światów

Skuteczny przetwornik obrazu 42,4 MP (w przybliżeniu) oraz ulepszony procesor obrazu wspólnie umożliwiają obrazowanie, które ogranicza wyłącznie Twoja wyobraźnia.

Uchwyć chwilę szybko i precyzyjnie
Uchwyć chwilę szybko i precyzyjnie

Podwójna skuteczność śledzenia AF, nawet podczas wykonywania zdjęć seryjnych z prędkością do 10 kl./s, przyspiesza rozwój stałej, błyskawicznej pracy aparatu.

Nowe możliwości portretowania
Nowe możliwości portretowania

Poprawiona w znacznym stopniu funkcja Eye AF nastawia ostrość i śledzi oko obiektu z dużą precyzją i szybkością, nawet jeśli obiekt porusza się, patrzy w dół, odwraca wzrok lub jest podświetlany.

Płynny przebieg pracy w studio
Płynny przebieg pracy w studio

Port SuperSpeed USB 3.1 Gen 1 obsługiwany przez złącze USB typu C™ pozwala na szybki przesył danych do komputera, zapewniając płynną obsługę dużych plików danych w formacie RAW.

Inny wymiar rozdzielczości
Inny wymiar rozdzielczości

Funkcja Pixel Shift Multi Shooting zapewnia doskonałą rozdzielczość, wierność kolorów i odwzorowanie faktury przedmiotów, pozwalając uchwycić atmosferę danego tematu i otoczenia.

Bardziej realistyczne filmy
Bardziej realistyczne filmy

Filmy o niezwykłej ostrości są wynikiem zastosowania innowacji obsługującej zdjęcia 4K HDR o wysokiej rozdzielczości, szerokim zakresie dynamicznym i pełnej gamie kolorów.

Portal do nieznanych światów
Przedstawienie obrazu z najdrobniejszymi detalami

System przetwarzania obrazu został udoskonalony celem zapewnienia wysokiej rozdzielczości i niskiego poziomu szumów przy szerszym zakresie ISO. Aparat może uchwycić nastrój danej sceny oraz teksturę jej detali.

42,4-megapikselowy, pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R
42,4 MP, pełnoklatkowy CMOS Exmor R™

Przetwornik obrazu Exmor R korzysta z technologii BSI, a w jego konstrukcji nie ma odstępów między mikrosoczewkami, co zwiększa czułość na światło i zapewnia szeroki zakres dynamiczny pomimo wysokiej rozdzielczości – 42,4 MP.

Znacznie ulepszone przetwarzanie obrazu
Znacznie ulepszone przetwarzanie obrazu

Nowy układ o dużej skali integracji oraz procesor BIONZ X™ szybciej przetwarzają dane, a współpraca z przetwornikiem obrazu Exmor R™ zapewnia 15-stopniowy zakres dynamiczny przy niewielkiej czułości ISO dla fotografii, oferując bogatszą tonację.

Szeroki zakres czułości: od ISO 100 do ISO 32 000
Szeroki zakres czułości: od ISO 100 do ISO 32 000

Standardowy zakres ISO został rozszerzony do ISO 100-32 000 (z możliwością rozszerzenia do ISO 50-102 400), a poziom hałasu został zmniejszony o pełny stopień w zakresie średniej czułości.

14-bitowy format RAW to bogatsze przejścia tonalne
14-bitowy format RAW to bogatsze przejścia tonalne

14-bitowy format wyjściowy RAW zapewnia bogate przejścia tonalne w cieniach i prześwietleniach (dostępny w trybie cichym lub ciągłym) .

[1] Przetwornik obrazu
[2] Szybki układ o dużej skali integracji
[3] 16-bitowe przetwarzanie obrazu

Mocna, lekka i niezawodna konstrukcja to większe możliwości

Wizjer OLED Tru-Finder z poczwórnym VGA o wysokiej rozdzielczości oferuje naturalny, niezwykle precyzyjny obraz. Jego funkcjonalne zalety, takie jak wysoka widoczność w ciemności i możliwość aktywowania automatyki ostrości podczas korzystania z powiększonego wyświetlacza, zostały udoskonalone celem zapewnienia potężnego wsparcia podczas fotografowania. Natomiast niewielki i lekki korpus aparatu α7R III jest wystarczająco wytrzymały i sztywny, by zagwarantować odporność na eksploatację.

Uchwyć chwilę szybko i precyzyjnie
Zdjęcia seryjne z szybkością do 10 kl./s

Uchwyć nagłą sytuację, wykonując zdjęcia seryjne z prędkością do 10 kl./s z funkcją śledzenia AF/AE. Ogromna ilość danych obrazowania (42,4 MP) pozwala zachować wysoką jakość obrazu, co jest korzystne przy kreatywnym kadrowaniu.

Wykonuj zdjęcia seryjne w całkowitej ciszy
Wykonuj zdjęcia seryjne w całkowitej ciszy

Ten aparat umożliwia ciche rejestrowanie obrazów z prędkością 10 kl./s i funkcją śledzenia AF/AE. Ma to kluczowe znaczenie przy fotografowaniu dzikiej przyrody, gdy nawet niewielki hałas może przekreślić szansę na uzyskanie idealnego ujęcia.

Imponująca ewolucja systemu AF

System AF wykorzystał możliwości modelu α9, które zostały ulepszone i zoptymalizowane. Dlatego, gdy zadaniem aparatu α7R III będzie uchwycenie dzikiego zwierzęcia, które porusza się w sposób nieprzewidywalny, z pewnością nie podda się bez walki.

Dokładne pokrycie kadru polami Fast Hybrid AF
Dokładne pokrycie kadru polami Fast Hybrid AF

399 pól AF z detekcją fazy pokrywających około 68% obszaru obrazu oraz 425 gęsto rozmieszczonych pól AF z detekcją kontrastu pozwala uzyskać jeszcze ostrzejszy obraz.

Około dwukrotnie krótszy czas reakcji systemu AF
Około dwukrotnie krótszy czas reakcji AF

Dzięki znacznie szybszemu, ulepszonemu hybrydowemu autofokusowi, czas reakcji systemu AF jest około dwa razy krótszy w warunkach przyciemnionego oświetlenia.

Precyzja śledzenia ostrości zwiększona niemal dwukrotnie
Precyzja śledzenia AF zwiększona dwukrotnie

Algorytm AF zapożyczony z modelu α9 zapewnia dwukrotne zwiększenie precyzji śledzenia ostrości podczas wykonywania zdjęć seryjnych, nawet w przypadku złożonego lub nagłego ruchu.

4D FOCUS
Więcej o systemie 4D FOCUS
Niezawodny AF działa przy wartości ekspozycji wynoszącej -3

Zaawansowane algorytmy AF pozwalają zachować wysoką precyzję nawet przy wartości ekspozycji wynoszącej -3, zapewniając niezawodność systemu w ciemniejszym otoczeniu.

Niezawodny AF działa przy wartości ekspozycji wynoszącej -3
Nie przegap żadnej ważnej chwili

Nowy przełącznik wielofunkcyjny, przycisk aktywujący system AF i dotykowe funkcje regulacji sprawiają, że nastawianie ostrości jest szybkie i intuicyjne. Dzięki wbudowanym podwójnym gniazdom i kompatybilności z akumulatorem NP-FZ100 o dużej pojemności, aparat α7R III pozwala również na dłuższe sesje bez konieczności ich przerywania celem częstej wymiany nośników czy akumulatora.

Możesz zarejestrować do 76 zdjęć w trybie ciągłym
Możesz zarejestrować do 76 zdjęć w trybie ciągłym

Skorzystaj z możliwości wykonania do 76 zdjęć seryjnych w formacie RAW lub JPEG. Pozwala to na skoncentrowanie się na fotografowaniu, bez zakłóceń.

Dwa gniazda na karty pamięci, obsługa UHS-II
Dwa gniazda na karty pamięci, obsługa UHS-II

Dwa gniazda na nośniki pamięci, w tym jedno obsługujące UHS-II, umożliwiają szybkie zapisywanie danych. α7R III oferuje jednoczesny lub naprzemienny zapis, osobne dane w formacie RAW/JPEG oraz zdjęcia/filmy i kopiowanie danych pomiędzy kartami.

Realizuj profesjonalne, długie sesje
Realizuj profesjonalne, długie sesje

α7R III może używać akumulatora NP-FZ100 o ok. 2,2 razy większej pojemności niż w przypadku modelu NP-FW50. Porty USB typu C™ i Multi/Micro USB umożliwiają podłączenie zewnętrznych akumulatorów, a tym samym zapewniają dłuższy czas pracy urządzenia.

Funkcja oceniania
Funkcja oceniania

Dzięki tej funkcji możesz oceniać fotografie za pomocą gwiazdek (od 1 do 5) natychmiast po ich wykonaniu. Skorzystaj z ekranu odtwarzania, aby uruchomić tę funkcję, jeśli jest przypisana do niestandardowego przycisku.

Grupowe wyświetlanie zdjęć seryjnych
Grupowe wyświetlanie zdjęć seryjnych

Serie zdjęć wykonanych w trybie ciągłym można przeglądać jako grupy. Ulepszono wyświetlanie indeksu, a grupy zdjęć mogą być usuwane lub chronione w całości.

My Menu: szybszy dostęp do ulubionych funkcji
My Menu: szybszy dostęp do ulubionych funkcji

Zarejestruj w nowym My Menu maksymalnie 30 często używanych elementów, aby zapewnić sobie natychmiastowy dostęp do nich. Dla własnego komfortu możesz stworzyć i dostosować optymalne menu.

Nowe możliwości portretowania
Podwojenie możliwości funkcji Eye AF

W przypadku aparatu α7R III funkcja Eye AF oferuje dwukrotnie szybsze, skuteczne wykrywanie i śledzenie oczu, nawet podczas fotografowania poruszającego się obiektu portretowego.

Nawet jeśli twarz jest częściowo zakryta
Nawet jeśli twarz jest częściowo zakryta
Nawet jeśli obiekt patrzy w dół
Nawet jeśli obiekt patrzy w dół
nawet w ciemności
Nawet przy słabym oświetleniu
Udoskonalona stabilizacja obrazu oznacza swobodniejsze fotografowanie

Dzięki udoskonalonemu, wbudowanemu 5-osiowemu systemowi stabilizacji, gdy tylko zapragniesz poruszać się i rejestrować obrazy swobodniej, możesz polegać na wysokiej rozdzielczości i mobilności oferowanej przez α7R III i skoncentrować się na fotografowanym obiekcie – bez obaw o różnego rodzaju rozmycia obrazu spowodowane drganiami aparatu.

Kompensacja pochylenia i odchylenia
Kompensacja pochylenia i odchylenia
Kompensacja przemieszczeń poziomych i pionowych
Kompensacja przemieszczeń poziomych i pionowych
Kompensacja przechylenia
Kompensacja przechylenia
5-osiowy optyczny stabilizator obrazu w korpusie

Jednostka stabilizująca/czujniki żyroskopowe/algorytmy wydłużają czas o 5,5 jednostki. Kompensowanie 5 typów drgań: wstrząsy kątowe (obrót wokół osi pionowej/przechył góra/dół), przemieszczenie (X-Y) i drgania rotacyjne (przechył lewo/prawo).

5-osiowy optyczny stabilizator obrazu w korpusie
Płynny przebieg pracy w studio
Rozbudowane możliwości łączności gwarantujące profesjonalny przepływ pracy

α7R III posiada port USB typu C™ zgodny z USB 3.1 Gen 1 oraz terminale synchronizacji, które umożliwiają podłączenie aparatu bezpośrednio do urządzeń zewnętrznych, bez opóźnień. Dzięki temu przepływ pracy jest płynny i bezstresowy, nawet w przypadku sesji zdjęciowych w studio, podczas których wykorzystywane jest połączenie z komputerem lub lampa błyskowa.

Port USB 3.1 Gen 1 zapewnia szybkie przesyłanie danych

Dzięki temu możesz robić zdjęcia utrzymując połączenie z komputerem, aby płynnie obsługiwać duże pliki graficzne w formacie RAW – sprawnie przeglądać obrazy na komputerze i fotografować w trybie ciągłym bez opóźnień podczas przesyłania plików.

Port USB 3.1 Gen 1 zapewnia szybkie przesyłanie danych
Dostępny terminal synchronizacji
Dostępny terminal synchronizacji

Standardowy terminal synchronizacji zapewnia wygodną synchronizację ze studyjnymi lampami błyskowymi i innym zewnętrznym sprzętem oświetleniowym.

Imaging Edge™ Remote, Viewer i Edit
Imaging Edge™ Remote, Viewer i Edit

Skorzystaj z aplikacji Imaging Edge na komputer. Użyj „Remote”, by kontrolować i monitorować nagrywanie w czasie rzeczywistym; „Viewer” umożliwi szybki podgląd, ocenę i wybranie zdjęć z biblioteki, a „Edit” pozwala na przekształcenie danych RAW na wysokiej jakości zdjęcia. Wykorzystaj w pełni pliki Sony RAW i skuteczniej zarządzaj swoim procesem produkcji.

Ilustracja
Imaging Edge™ Webcam

Program Imaging Edge Webcam zmienia aparat Sony w kamerę internetową o wysokiej jakości, której można używać w wielu aplikacjach do transmisji na żywo i wideokonferencji.

Inny wymiar rozdzielczości
Funkcja Pixel Shift Multi Shooting

Nowa funkcja – Pixel Shift Multi Shooting – odwzorowuje fotografie z realistycznymi szczegółami, teksturą i kolorami, doskonale oddając atmosferę danej sceny.

Funkcja Pixel Shift Multi Shooting

[1] Zwykły pojedynczy obraz [2] Obraz skomponowany przy użyciu funkcji Pixel Shift Multi Shooting

Aby obejrzeć ten film, trzeba zaakceptować pliki cookie serwisu YouTube

Wejdź do ustawień plików cookie poniżej, przejdź do sekcji „Funkcjonalne” i włącz pliki cookie serwisu YouTube.

Bardziej realistyczne filmy
Wysoka rozdzielczość 4K HDR

Oprócz możliwości nagrywania imponujących filmów 4K o wysokiej rozdzielczości poprzez nadpróbkowanie 5K (15 MP) aparat zyskuje nowy profil obrazu HLG (Hybrid Log-Gamma), obsługujący szybki przepływ pracy HDR, oferujący szeroki zakres dynamiczny i zapewniający rejestrowanie wysoce precyzyjnych i realistycznych zdjęć bez korekcji barw.

Obsługa rozmaitych potrzeb w produkcji HDR

α7R III posiada funkcję fotografowania przy użyciu krzywej S-log umożliwiającą elastyczną ekspresję obrazów w postprodukcji oraz standard HLG zapewniający natychmiastowy przepływ pracy HDR, dzięki czemu spełnia różne wymagania produkcji HDR.

Obsługa rozmaitych potrzeb w produkcji HDR

[1] Wysoka elastyczność pozwalająca na precyzyjne korygowanie obrazów (wymagana korekcja barw)
[2] Uzyskiwany natychmiast wysokiej jakości obraz (korekcja barw nie jest wymagana)

Współpraca z iMovie i Final Cut Pro X
Współpraca z iMovie i Final Cut Pro X

Produkt jest zgodny z aplikacjami Final Cut Pro X oraz iMovie.

Dane techniczne i charakterystyka

Całkowicie udoskonalony system przetwarzania obrazu poprawia jego jakość. Dzięki około dwukrotnie szybszemu systemowi AF, śledzeniu AFi Eye AF oraz możliwości wykonywania zdjęć seryjnych z szybkością 10 kl./s, uchwycisz wszystkie najważniejsze chwile. Profesjonalna funkcjonalność ukryta w mocnym, kompaktowym korpusie zapewniającym większą elastyczność i mobilność.
  • Pełnoklatkowy (35 mm) przetwornik obrazu CMOS Exmor R™ o rozdzielczości 42,4 MP i udoskonalony system przetwarzania

  • Standardowy zakres czułości ISO: 100-32000 (z możliwością rozszerzenia górnej granicy do 102400)

  • Fast Hybrid AF z 399 polami AF z detekcją fazy i 425 polami AF z detekcją kontrastu

  • Duża szybkość zdjęć seryjnych wynosząca nawet 10 kl./s przy włączonym śledzeniu AF/AE

  • 5-osiowy system stabilizacji obrazu ze skróconym o 5,5 jednostki czasem otwarcia migawki

Współpraca z obiektywami
Obiektywy Sony z mocowaniem typu E
Typ przetwornika
Pełnoklatkowy (typu 35 mm, 35,9 x 24,0 mm) przetwornik obrazu CMOS Exmor R
Liczba pikseli (efektywnie)
Około 42,4 megapiksela
Czułość ISO
Fotografie: ISO 100-32000 (z możliwością rozszerzenia do ISO 50102400), automatyczna (ISO 100-12800, z możliwością wyboru górnej i dolnej granicy), Filmy: Odpowiednik ISO 100-32000, AUTO (ISO 100-12800, z możliwością wyboru dolnej i górnej granicy)
Czas pracy baterii / akumulatora (fotografie)
Około 530 zdjęć (wizjer) / około 650 zdjęć (monitor LCD) (norma Camera & Imaging Products Association)
Typ wizjera
Wizjer elektroniczny (kolorowy) 1,3 cm (typ 0,5"), Quad-VGA OLED
Typ monitora
7,5 cm (3,0"), TFT

Zawartość opakowania

Przewód zasilający, Akumulator NP-FZ100, Osłona przewodu, Ładowarka BC-QZ1, Pasek na ramię, Przykrywka korpusu, Osłona stopki akcesoriów, Muszla oczna, Przewód USB typu C™

Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku

Recenzje i nagrody

Co mówią użytkownicy