Eye AF: klucz do niezapomnianych portretów

Możesz liczyć na wyjątkowy obiektyw Sony z autofokusem, zapewniający ostrość i lepszą jakość portretów. Rewolucyjne narzędzie dla każdego – nawet zawodowców i entuzjastów.

Oko to okno na duszę portretu. 

Błysk w oku. To jak podpis pod każdym wspaniałym portretem; rzut oka na duszę. Wyjątkowa funkcja Eye AF firmy Sony to niespotykana moc do robienia wszelkich zdjęć portretowych, nieustannie śledząca nie tylko fotografowany obiekt, ale też konkretne oko – do wykonywania zdumiewających zdjęć, od zwykłych ujęć po profesjonalne portrety. 

Eye AF do fotografowania zwierząt

Eye AF do fotografowania zwierząt

Fotografowanie zwierząt i dzikiej przyrody nigdy nie było łatwiejsze. Funkcja firmy Sony, Eye AF w czasie rzeczywistym, automatycznie wykrywa i śledzi oczy zarówno ludzi, jak i zwierząt. 

Klucz do świetnych portretów

Uwielbiany przez profesjonalistów

Dzięki szybkiemu obiektywowi różnica między zdobywającym nagrody portretem a zwykłym zdjęciem, jakich wiele robimy codziennie, może zależeć od długości rzęsy. Zawodowcy wiedzą, że błysk w oku, na które ustawiona jest idealna ostrość, ożywia zdjęcie jak nic innego. Właśnie dlatego oferowana przez Sony funkcja Eye AF jest tak ogromną innowacją.

  • SportSport
  • SportSport

Potencjał funkcji Eye AF

Niezawodne śledzenie oka we wszystkich warunkach

Uchwyć oko, aby uzyskać wspaniałe zdjęcia. Funkcja Eye AF wykorzystuje wyjątkowy obszar AF i dokładne wykrywanie oka, aby dać niewyobrażalną swobodę kompozycji, dzięki czemu możesz odkrywać kreatywność i ekspresję, jak nigdy wcześniej.

Częściowo zakryta twarz

Częściowo zakryta twarz

Spoglądanie w dół

Spoglądanie w dół

Podświetlenie

Podświetlenie

W okularach

W okularach

Wnętrza

Wnętrza

Małe przedmioty

Małe przedmioty

Funkcja Eye AF w czasie rzeczywistym

Funkcja Eye AF w czasie rzeczywistym

Oczy obiektu są wykrywane, gdy przycisk spustu migawki jest wciśnięty do połowy, a następnie śledzone w trybie AF-C z niezwykłą dokładnością.

Wybierz prawe lub lewe oko obiektu

Wybierz prawe lub lewe oko obiektu 

Teraz możesz wcześniej wybrać opcję lewe oko, prawe oko lub auto z menu i poświęcić więcej uwagi kompozycji. Opcje te możesz przypisać do wybranych przycisków i przełączać je w trakcie robienia zdjęć. 

Autofokus z wykrywaniem oka

Innowacja dzięki konstrukcji bezlusterkowej

[1] Standardowe lustrzanki cyfrowe [2] Aparaty bezlusterkowe firmy Sony

Innowacja dzięki konstrukcji bezlusterkowej

Niezrównana technologia procesorów i przetworników firmy Sony wykrywa fotografowane obiekty w czasie rzeczywistym, precyzyjnie określa położenie oczu i zapewnia ich idealną ostrość. Precyzyjne punkty ustawiania ostrości, szersze niż w standardowych lustrzankach cyfrowych, ułatwiają śledzenie obiektu w kadrze i jego wierne uchwycenie w każdej chwili.

Zaawansowane rozwiązanie dzięki zgromadzonej wiedzy

Nie wszystkie aparaty bezlusterkowe są takie same. Wydajność funkcji Eye AF to efekt dziesięcioleci tworzenia pionierskich rozwiązań w technologii obrazowania – od rozwiązań w zakresie przetworników obrazu, procesorów i obiektywów, po algorytmy do wykrywania oczu.

Zaawansowane rozwiązanie dzięki zgromadzonej wiedzy

 [1] Obiektyw [2] Przetwornik obrazu [3] Procesor obrazu [4] Algorytm programowy 

Odkryj aparaty z technologią Sony Eye AF

Aparaty z wymiennymi obiektywami

Kompaktowe aparaty