Doskonały autofokus za każdym razem

Rób jeszcze ostrzejsze zdjęcia dzięki funkcji 4D FOCUS.

Co to jest 4D FOCUS?

Standardowa automatyki ostrości (AF) działa tylko w kontekście przestrzeni. Technologia 4D FOCUS idzie o krok dalej: innowacyjny przetwornik obrazu uwzględnia nie tylko przestrzeń, ale i czas, umożliwiając utrwalanie ruchomych się obiektów z większą ostrością. Dzięki temu uzyskasz bardziej wyraziste zdjęcia niż kiedykolwiek. Stary, prosty autofokus odchodzi do lamusa. Przyszłością fotografii jest dynamika.

SZEROKOŚĆ — obszar (2D)

Ustawianie ostrości na ruchowych obiektach na szerokim obszarze, nawet poza środkiem kadru. 

SZYBKOŚĆ — głębia (3D)

Szybkie ustawianie ostrości na zbliżających lub oddalających się obiektach.

NIEZAWODNOŚĆ — czas (4D)

Czwartym wymiarem w technologii 4D FOCUS jest czas, który umożliwia dokładne przewidywanie ruchu obiektu i stałe śledzenie ostrości.

Szeroki obszar AF

Uchwyć obiekt w każdym miejscu kadru. Funkcja 4D FOCUS aktywuje pola AF na dużym obszarze, dzięki czemu aparat może wykrywać obiekty w całym kadrze, a nie tylko w jego środkowej części.

Niezwykle szybkie nastawianie ostrości

Funkcja 4D FOCUS natychmiast wykrywa odległość do obiektu oraz szybko i precyzyjnie nastawia ostrość za pomocą zaawansowanego mechanizmu AF z detekcją fazy. Nigdy już nie przegapisz najważniejszych chwil.

Niezawodne śledzenie obiektów

Obserwowane obiekty będą zawsze w polu widzenia. Nasz algorytm mechanizmu automatycznej ostrości umożliwia koncentrację na tym, co się dzieje, i przewiduje kolejny ruch obiektu, a inne obiekty w kadrze nie zakłócą jego działania.

4D FOCUS – galeria

Przeglądaj ostre zdjęcia szybkich akcji zrobione aparatami z technologią 4D FOCUS i dowiedz się, jak uzyskać taki efekt. Zawierają one szczegółowe informacje na temat numeru modelu, wartości przysłony oraz ogniskowej.

Galeria zdjęć Sony
Przejrzyj galerię zdjęć Sony

Obejrzyj zdjęcia zrobione aparatami Sony.

Odkryj kanał „Aparaty” Sony
Odkryj kanał „Aparaty” Sony

Obejrzyj filmy o naszych produktach i poznaj ich możliwości.