Doskonały autofokus za każdym razem

Rób jeszcze ostrzejsze zdjęcia dzięki funkcji 4D FOCUS.

Co to jest 4D FOCUS?

Standardowa automatyki ostrości (AF) działa tylko w kontekście przestrzeni. Technologia 4D FOCUS idzie o krok dalej: innowacyjny przetwornik obrazu uwzględnia nie tylko przestrzeń, ale i czas, umożliwiając utrwalanie ruchomych się obiektów z większą ostrością. Dzięki temu uzyskasz bardziej wyraziste zdjęcia niż kiedykolwiek. Stary, prosty autofokus odchodzi do lamusa. Przyszłością fotografii jest dynamika.

SZEROKOŚĆ — obszar (2D)

Ustawianie ostrości na ruchowych obiektach na szerokim obszarze, nawet poza środkiem kadru. 

SZYBKOŚĆ — głębia (3D)

Szybkie ustawianie ostrości na zbliżających lub oddalających się obiektach.

NIEZAWODNOŚĆ — czas (4D)

Czwartym wymiarem w technologii 4D FOCUS jest czas, który umożliwia dokładne przewidywanie ruchu obiektu i stałe śledzenie ostrości.

Szeroki obszar AF

Uchwyć obiekt w każdym miejscu kadru. Funkcja 4D FOCUS aktywuje pola AF na dużym obszarze, dzięki czemu aparat może wykrywać obiekty w całym kadrze, a nie tylko w jego środkowej części.

Niezwykle szybkie nastawianie ostrości

Funkcja 4D FOCUS natychmiast wykrywa odległość do obiektu oraz szybko i precyzyjnie nastawia ostrość za pomocą zaawansowanego mechanizmu AF z detekcją fazy. Nigdy już nie przegapisz najważniejszych chwil.

Niezawodne śledzenie obiektów

Obserwowane obiekty będą zawsze w polu widzenia. Nasz algorytm mechanizmu automatycznej ostrości umożliwia koncentrację na tym, co się dzieje, i przewiduje kolejny ruch obiektu, a inne obiekty w kadrze nie zakłócą jego działania.

4D FOCUS – galeria

Przeglądaj ostre zdjęcia szybkich akcji zrobione aparatami z technologią 4D FOCUS i dowiedz się, jak uzyskać taki efekt. Zawierają one szczegółowe informacje na temat numeru modelu, wartości przysłony oraz ogniskowej.

Podręcznik ustawień aparatu

Pobierz podręcznik: α77 II

Pobierz podręcznik: α6000

Galeria zdjęć Sony

Przejrzyj galerię zdjęć Sony

Obejrzyj zdjęcia zrobione aparatami Sony.

Aparat Sony

Odkryj kanał „Aparaty” Sony

Obejrzyj filmy o naszych produktach i poznaj ich możliwości.