FE 400mm F2.8 GM OSS: obrazy
FE 400mm F2.8 GM OSS: obrazy
FE 400mm F2.8 GM OSS: obrazy
FE 400mm F2.8 GM OSS: obrazy
FE 400mm F2.8 GM OSS: obrazy
Film o modelu FE 400 mm F2.8 GM OSS
G Master
Więcej o obiektywie G Master
Innowacyjny superteleobiektyw G Master F2.8

W tym superteleobiektywie o dużej przysłonie zastosowano wiele najdoskonalszych technologii Sony, co pozwoliło uzyskać wyjątkową szybkość, niesamowitą rozdzielczość G Master i efekt bokeh oraz profesjonalną kontrolę i niezawodność. Ponadto superteleobiektyw SEL400F28GM jest niezwykle lekki i daje użytkownikowi niezrównaną swobodę podczas fotografowania z ręki.

Galeria zdjęć modelu FE 400 mm F2.8 GM OSS
Prędkość maksymalizująca wydajność korpusu
Prędkość maksymalizująca wydajność korpusu

Silnik liniowy XD (extreme dynamic) zapewnia wyższy ciąg niż tradycyjne modele, co przekłada się na 5-krotną poprawę śledzenia obiektów w ruchu w przypadku bieżących i przyszłych korpusów aparatu. Dwa z nowych silników i algorytmów wyróżniają się szybkim i precyzyjnym ustawianiem ostrości grupy soczewek służących do nastawiania ostrości. Pełną prędkość korpusu aparatu można wykorzystać do robienia zdjęć w dynamicznych sceneriach sportowych i przyrodniczych.

Niesamowita rozdzielczość G Master i efekt bokeh
Niesamowita rozdzielczość G Master i efekt bokeh

Wysokie standardy konstrukcji gwarantują imponującą rozdzielczość aż do krawędzi obrazu. Trzy fluorytowe elementy minimalizują aberrację chromatyczną. Aberracja sferyczna jest precyzyjnie korygowana na etapie projektowania i produkcji, co daje doskonały efekt bokeh. Obsługiwane są opcjonalne telekonwertery 1.4x i 2.0x, które zapewniają najwyższą rozdzielczość i kontrast nawet przy ogniskowej 800 mm.

Najlżejszy na świecie – waży jedynie 2895 g
Niezwykła lekkość — zaledwie 2895 gramów

Konstrukcja optyczna z trzema fluorytowymi elementami zmniejsza liczbę komponentów z przodu tubusu obiektywu, co przekłada się na niewiarygodnie małą wagę (2895 g). Wpływ mają na to także komponenty ze stopu magnezu. Przenoszenie wyróżnia się najwyższym komfortem, a idealna równowaga umożliwia prostą obsługę podczas trzymania aparatu w ręku i korzystania z monopodu.

Ilustracja objaśniająca konstrukcję odporną na pył i wilgoć
Wytrzymałość i niezawodność w trudnych warunkach

Konstrukcja odporna na pył i wilgoć zapewnia niezawodność w trudnych warunkach na zewnątrz. Wytrzymały stop magnezu w zewnętrznej części tubusu obiektywu, uchwycie statywu i wewnętrznych komponentach tubusu zapewnia najwyższą trwałość, jednocześnie minimalizując wagę urządzenia. Przedni element obiektywu ma fluorową powłokę, która pomaga zachować czystość oraz ułatwia wycieranie zabrudzeń i odcisków palców.

Funkcje niezbędne profesjonalnym fotografom
Funkcje niezbędne profesjonalnym fotografom

Full-time DMF umożliwia przełączenie na ręczną regulację ostrości poprzez obrócenie pierścienia, nawet w trybie AF-C. Optyczna stabilizacja obrazu jest wbudowana, a tryb 3 obejmuje algorytm zapewniający optymalną stabilizację w sportowej scenerii i ułatwiający kadrowanie. Elastyczność użytkowania zwiększają też cztery przyciski blokady ostrości i pierścień regulacji ostrości z Linear Response MF.

Konfiguracja obiektywu
Konfiguracja obiektywu

Obiektywy z serii G Master otwierają nowe, dotąd nieosiągalne możliwości ekspresji i przetwarzania obrazu dzięki doskonałemu połączeniu wyjątkowo dużej rozdzielczości i efektu delikatnego rozmycia tła (bokeh).

[1] Obiektyw fluorytowy [2] Szkło ED 

Funkcja przeniesienia modulacji obiektywu SEL400F28GM
Wykres MTF

MTF (Modulation Transfer Function) opisuje zdolność obiektywu do odtwarzania drobnych detali, tzn. Stopień kontrastu między parami linii w bardzo małych odstępach od siebie.

[1] Kontrast (%) [2] Odległość od centrum optycznego obiektywu (mm) [3] Maks. przysłona [4] Przysłona F8 [5] Częst. przestrzenna [6] 10 par linii/mm [7] 30 par linii/mm [8] R: Wartości radialne T: Wartości styczne

Zbliżenie kamery FX6 używanej do filmowania
Zalety obiektywów Sony do filmowania

Poznaj cztery niepowtarzalne zalety obiektywów Sony z mocowaniem typu E przeznaczonych do filmowania. Połączenie obiektywów i kamer firmy Sony stworzy Ci lepsze warunki do produkcji filmów.

Elementy sterujące na obiektywie

1. Pierścień nastawiania ostrości / 2. Pierścień funkcji / 3. Pierścień kołnierza statywu / 4. Przycisk blokady ostrości / 5. Wpuszczany uchwyt filtra / 6. Otwór na pasek / 7. Przełącznik pracy skokowej na pierścieniu kołnierza statywu / 8. Gniazdo blokady (umożliwia przyczepienie linki zabezpieczającej) 

Elementy sterujące na obiektywie

1. Przełącznik trybu ostrości / 2. Przełącznik DMF / 3. Ogranicznik zakresu ostrzenia / 4. Przełącznik do wyboru funkcji pierścienia / 5. Przycisk SET / 6. Przełącznik kompensacji drgań / 7. Przełącznik trybu kompensacji drgań / 8. Przełącznik BEEP

Zgodność obiektywu FE 400 mm F2.8 GM OSS

Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące zgodności obiektywu z korpusami aparatu, skorzystaj z poniższego łącza.

Niektóre korpusy aparatów mogą wymagać aktualizacji oprogramowania w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności.

Dane techniczne i charakterystyka

  • Superteleobiektyw Premium G Master z dużą przysłoną

  • Nowo opracowany silnik liniowy XD pozwala na uzyskanie niewiarygodnie szybkiego, precyzyjnego i cichego autofokusu.

  • Trzy fluorytowe soczewki zapewniające niezrównaną rozdzielczość

  • Powłoka Sony Nano AR redukująca odblaski i tzw. duszki

  • Niezmienna obsługa DMF i innych funkcji niezbędnych w fotografii profesjonalnej

Minimalna odległość od obiektu
2,7 m (8,86 ft)
Maksymalne powiększenie (krotność)
0,16
Średnica filtra (mm)
40,5 (gniazdo)
Waga
2895 g (102,2 oz)

Zawartość opakowania

Osłona (model): ALC-SH155, Przednia przykrywka obiektywu: W zestawie, Tylna przykrywka obiektywu: ALC-R1EM, Sztywny futerał, Pasek, Pasek torby

Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku

Nagrody

Nagrody