E 16-55MM F2.8 G

Pełne dane techniczne i charakterystyka

SEL1655G

Parametry obiektywu

Mocowanie
Mocowanie Sony E
Format
APS-C
Ogniskowa (mm)
16-55
Ogniskowa w przeliczeniu na format 35 mm (APS-C)
24-82,5
Grupy/elementy obiektywu
12-17
Kąt widzenia (35 mm)
Kąt widzenia (APS-C)
83°-29°
Maksymalna przysłona (F)
2,8
Minimalna przysłona (F)
22
Listki przysłony
9
Przysłona kołowa
TAK
Minimalna odległość od obiektu
0,33 m (1,09 ft)
Maksymalne powiększenie (krotność)
0,2
Średnica filtra (mm)
67
Stabilizacja obrazu (SteadyShot)
– (integracja z obudową)
System zoomu
Ręczny
Zgodność telekonwertera (×1,4)
Zgodność telekonwertera (×2,0)
Typ osłony
Tulipanowa z mocowaniem bagnetowym

Wymiary i waga

Wymiary (szer. x wys. x gł.)
73x100 mm (2 7/8 x 4 cale)
Waga
494 g (17,5 oz)

Zawartość opakowania

  • Osłona (model): ALC-SH161
  • Przednia przykrywka obiektywu: ALC-F67S
  • Tylna przykrywka obiektywu: ALC-R1EM
  • Torba
Placeholder

Cechy

E 16-55mm F2.8 G: obraz

Szybki stały zoom F2.8

Pierwszy zoom APS-C firmy Sony 16-55 mm (odpowiednik pełnoklatkowego 24-82,5 mm) ze stałą przesłoną F2.8 jest kompaktowy i zapewnia wydajność porównywalną z serią obiektywów typu G. Nowy optyczny design to doskonała rozdzielczość na obszarze całego kadru i możliwość wykorzystania pięknego efektu bokeh. Kompaktowy, lekki i idealny do fotografowania szerokiego zakresu obiektów.

E 16-55mm F2.8 G: obraz

Niezwykła rozdzielczość obiektywu typu G

Dwie soczewki AA (zaawansowane asferyczne) i dwie soczewki asferyczne tłumią aberrację, zapewniając doskonałą rozdzielczość całego obszaru kadru obiektywu typu G, a trzy soczewki ED (o bardzo niskiej dyspersji) minimalizują odbarwienia. Niezależnie od odległości nastawiania ostrości, w całym zakresie zoomu uzyskuje się ostre, czyste i naturalne kolory.

Sprawdź

E 16-55mm F2.8 G: obraz

Płynny i piękny efekt bokeh

Aberracja sferyczna ma istotny wpływ na jakość efektu bokeh i jest precyzyjnie kontrolowana, by zapewnić płynny i atrakcyjny efekt bokeh w obszarach poza ustawioną ostrością. 9-listkowa przysłona kołowa również wpływa na piękny efekt bokeh tego obiektywu. Wyraźna ostrość szczegółów kontrastuje z bogatym tłem i efektem bokeh, zapewniając głębokie i imponujące obrazy.

Sprawdź

E 16-55mm F2.8 G: obraz

Wyraźny kontrast

Oryginalna powłoka Nano AR tworzy regularną nanostrukturę na powierzchni obiektywu, która nie zakłóca transmisji światła, jednocześnie ograniczając odbicia wywołujące efekt poświaty lub powstawanie tzw. duszków. Wewnętrzne odbicia zredukowano do absolutnego minimum, osiągając wyjątkową czystość i kontrast. (1. Powłoka Nano AR / 2. Szkło / 3. Światło przechodzące)

Sprawdź

E 16-55mm F2.8 G: obraz

Kompaktowy, lekki i jasny

Optymalizacja pod kątem rozwiązań mechanicznych i optycznych sprawia, że ten mały obiektyw zmiennoogniskowy F2.8 16-55 mm (odpowiednik pełnoklatkowego 24-82,5 mm) waży zaledwie 494 gramów. Ten doskonały obiektyw idealnie nadaje się do portretów, jak również do codziennego użytku, a w połączeniu z kompaktowymi korpusami o mocowaniu typu E stanowi bardzo mobilny i łatwy w obsłudze zestaw fotograficzny do wszechstronnego zastosowania.

E 16-55mm F2.8 G: obraz

Szybki, precyzyjny AF i śledzenie

W obiektywie zastosowano zaawansowany silnik liniowy XD (eXtreme Dynamic) znany z obiektywów typu G Master Series. Silnik liniowy XD w pełni wykorzystuje potencjał szybkości korpusu aparatu, z doskonałą prędkością i precyzją ustawiając ostrość i śledząc nawet szybko poruszające się obiekty. 

Sprawdź

E 16-55mm F2.8 G: obraz

Konfigurowalny przycisk blokady ostrości

Przycisk blokady ostrości na tubusie obiektywu jest wygodnie umiejscowiony i pozwala na łatwą kontrolę blokady ostrości. Przycisk można dostosować w menu aparatu, przypisując do niego inne potrzebne funkcje, np. Wybór prawego/lewego oka.

Sprawdź

E 16-55mm F2.8 G: obraz

Przełącznik trybu ostrości

Przełącznik trybu ostrości, który umożliwia natychmiastowe przełączanie między trybem automatycznym a ręcznym, jest bardzo przydatny podczas fotografowania obiektów lub sytuacji wymagających precyzyjnej ręcznej regulacji ostrości.

E 16-55mm F2.8 G: obraz

Linear Response MF

Dzięki funkcji Linear Response MF pierścień regulacji ostrości reaguje bezpośrednio i liniowo na delikatne ruchy przy ręcznym nastawianiu ostrości. Obrót pierścieniem regulacji ostrości przekłada się bezpośrednio na zmianę ostrości, dając wrażenie natychmiastowości i precyzji.

Sprawdź

E 16-55mm F2.8 G: obraz

Odporność na kurz i wilgoć

Konstrukcja odporna na kurz i wodę gwarantuje niezawodność niezbędną w trudnych warunkach na zewnątrz.

Sprawdź

E 16-55mm F2.8 G: obraz

Przednia soczewka pokryta fluorytową powłoką

Przedni element obiektywu ma fluorową powłokę, która chroni przed osiadaniem wody, zatłuszczeniem i innymi zanieczyszczeniami, jednocześnie ułatwiając wycieranie zabrudzeń i odcisków palców, które powstają na powierzchni obiektywu.

Sprawdź