E 16-55mm F2.8 G: obrazy
E 16-55mm F2.8 G: obrazy
E 16-55mm F2.8 G: obrazy
E 16-55mm F2.8 G: obrazy
Szybki standardowy zoom F2.8 APS-C

Pierwszy zoom APS-C firmy Sony 16-55 mm (odpowiednik pełnoklatkowego 24-82,5 mm) ze stałą przysłoną F2.8 jest niezwykle mały i zapewnia wydajność właściwą dla serii obiektywów typu G. Nowy optyczny design to doskonała rozdzielczość na obszarze całego kadru i możliwość wykorzystania pięknego efektu bokeh. Kompaktowy, lekki i wyjątkowo wszechstronny.

Kompaktowy obiektyw G ze standardowym zoomem F2.8 APS-C 

Obejrzyj film

Obiektyw APS-C z mocowaniem E

W połączeniu z aparatami α Sony z mocowaniem E obiektywy APS-C z mocowaniem E gwarantują uzyskanie efektów jak za pomocą większego aparatu.

Galeria zdjęć modelu E 16-55 mm F2.8 G
Wysoka rozdzielczość w zakresie zoomu, nawet przy F2.8
Wysoka rozdzielczość w zakresie zoomu, nawet przy F2.8

Dwie soczewki AA (zaawansowane asferyczne) i dwie soczewki asferyczne tłumią aberrację, zapewniając doskonałą rozdzielczość całego obszaru kadru w obiektywie G. Trzy soczewki ED minimalizują odbarwienia. Oryginalna powłoka Nano AR niweluje rozbłyski i tzw. duszki, wpływając korzystnie na kontrast. Precyzyjna kontrola aberracji sferycznej i 9-listkowa przysłona kołowa dają płynny efekt bokeh.

Kompaktowy, lekki i jasny
Kompaktowy, lekki i jasny

Zoptymalizowany mechaniczny i optyczny design waży zaledwie 494 gramów z małym obiektywem zmiennogniskowym F2.8 16-55 mm (odpowiednik pełnoklatkowego 24-82,5 mm). Obiektyw doskonale nadaje się do portretów oraz codziennego fotografowania, a wraz z małymi obudowami z systemem montowania E tworzy mobilne, łatwe w obsłudze urządzenie do wszechstronnego zastosowania.

Szybkie, precyzyjne AF i śledzenie dzięki silnikowi liniowemu XD
Szybkie, precyzyjne AF i śledzenie dzięki silnikowi liniowemu XD

W obiektywie APS-C zastosowano ten sam zaawansowany silnik liniowy XD (eXtreme Dynamic), który maksymalizuje wydajność ostrości w obiektywach serii G Master. Silnik liniowy XD w pełni wykorzystuje potencjał obudowy aparatu, błyskawicznie i precyzyjnie ustawiając ostrość i śledząc nawet szybko poruszające się obiekty. Działanie jest ciche, co pozwala na swobodne korzystanie ze stałej przysłony F2.8 podczas robienia zdjęć i filmów.

Profesjonalna kontrola i niezawodność
Profesjonalna kontrola i niezawodność

Programowalny przycisk blokady ostrości, przełącznik AF/MF i funkcja Linear Response MF zwiększają elastyczność i precyzję obsługi, pozwalając robić zdjęcia nawet w trudnych i zmiennych warunkach. Przedni element obiektywu pokryto fluorem, by utrudnić osadzanie się na nim wody i brudu. Obiektyw jest wodoszczelny i pyłoszczelny, więc można go używać w trudnych warunkach.

Konfiguracja obiektywu
Konfiguracja obiektywu

Zaawansowana konstrukcja obiektywu Sony typu G umożliwia artystyczne łączenie wysokiej rozdzielczości z pięknym efektem bokeh w tle.

[1] Zaawansowana soczewka asferyczna (AA) [2] Soczewka asferyczna [3] Szkło ED (bardzo mała dyspersja)

Wykres MTF
Wykres MTF

MTF (Modulation Transfer Function) opisuje zdolność obiektywu do odtwarzania drobnych detali, tzn. stopień kontrastu między liniami w bardzo małych odstępach.

[1] Kontrast (%) [2] Odległość od centrum optycznego obiektywu (mm) [3] 16 mm/maks. przysłona [4] 16 mm/przysłona F8 [5] 55 mm/maks. przysłona [6] 55 mm/przysłona F8 [7] Częst. przestrzenna [8] 10 par linii/mm [9] 30 par linii/mm [10] R: wart. radialne T: wart. styczne

Elementy sterujące na obiektywie

1. Pierścień ostrości 2. Przycisk blokady ostrości 3. Przełącznik trybu ostrości 4. Pierścień zoomu

Kompatybilny z E 16-55mm F2.8 G

Niektóre korpusy aparatów mogą wymagać aktualizacji oprogramowania w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności.

Dane techniczne i charakterystyka

  • Kompaktowy obiektyw typu G F2.8 APS-C o standardowym zoomie i wysokiej rozdzielczości

  • Silnik liniowy XD zapewniający doskonałą reakcję i niski poziom drgań, które przekładają się na szybki, precyzyjny i cichy autofokus

  • Dwie soczewki AA, soczewka asferyczna i trzy szklane elementy ED zapewniają wysoką rozdzielczość w całym zakresie zoomu

  • Powłoka Sony Nano AR redukująca odblaski i tzw. duszki

  • Konstrukcja odporna na pył i wilgoć

Minimalna odległość od obiektu
0,33 m (1,09 ft)
Maksymalne powiększenie (krotność)
0,2
Średnica filtra (mm)
67
Waga
494 g (17,5 oz)

Zawartość opakowania

Osłona (model): ALC-SH161, Przednia przykrywka obiektywu: ALC-F67S, Tylna przykrywka obiektywu: ALC-R1EM, Torba

Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku

Recenzje

Co mówią użytkownicy