sel70200gm2.syx
Nowy teleobiektyw zmiennoogniskowy G Master F2.8
Dostawa Informacje:
Wysyłka środa maj 20 - czwartek maj 21
Dostawa Informacje:
Oryginalna gwarancja Sony
Darmowa dostawa
Darmowy zwrot
Skonsultuj cenę
Informacje o zestawie
Kup aparat Alpha 7r VI (ILCE-7RM6) i odbierz do 1500zł rabatu na wybrany obiektyw lub akcesorium.
Sale price for Taniej w zestawie A7RM6 is
Funkcje
XA element for breathtaking resolution
Superior G Master resolution is achieved throughout the entire 70mm to 200mm zoom range at all focusing distances. Two aspherical lens elements, one an XA (extreme aspherical) type manufactured to 0.01-micron surface precision, effectively control distance-related aberration so that outstanding resolution is ensured throughout the image area.Learn more about XA lenses
Aberration controlled for superb images
Excellent close-up performance
This lens offers excellent close-up performance for a zoom. Minimum focus is 0.4 meters (1.32ft) at 70mm and 0.82 (2.69ft) meters at 200mm. Maximum magnification is 0.3x. Deep bokeh at F2.8 adds extra expressive close-up capability. Floating focus ensures pinpoint sharpness even at minimum focus distance, while inner focus makes it easy to get close.
Stunning G Master bokeh
New high-performance aperture unit
Nano AR Coating II for maximum clarity
High-performance teleconverters
  1. Do nabycia oddzielnie.
Optional high-performance 1.4x and 2.0x teleconverters
  1. Do nabycia oddzielnie.
extend the lens’s focal length to a maximum of 400mm (600mm on an APS-C body) at F5.6. Full G Master quality is maintained when the teleconverters