Identyfikator artykułu : 00115576 / Ostatnia modyfikacja : 30.03.2018Drukowanie

Co to jest MHEG?

  MHEG (M ultimedia and H ypermedia E xperts G roup)

  MHEG to platforma tworzenia aplikacji przeznaczonych dla brytyjskiego systemu telewizji naziemnej (np. Freeview).

  Przykładowo usługi tekstowe (uruchamiane czerwonym przyciskiem) dostępne w kanałach BBC są aplikacjami MHEG. To samo dotyczy wielu podobnych interaktywnych systemów.

  Ostatnio opracowano pochodny format MHEG-5 Interaction Channel (MHEG-IC), który umożliwia dostarczanie interaktywnych usług szerokopasmowych przez połączenia IP (Internet).

  Aplikacje MHEG-5 może uzyskiwać dostęp do strumieni obrazu i dźwięku oraz nimi sterować. Strumienie mogą być nadawane za pomocą
  typowych metod emisji albo rozszerzenia MHEG-IC wykorzystującego połączenie IP.

  Kanały internetowe we Freeview HD (kanały hybrydowe)

  • Niektóre kanały nadawane przez Freeview HD są dostępne tylko przez Internet.
  • Można je odbierać tylko na zgodnych telewizorach internetowych, które mają aktywne połączenie z Internetem. Niektóre z tych kanałów wymagają subskrypcji.
  • Nie możemy zagwarantować, że wszystkie kanały internetowe Freeview HD będą działały na wszystkich starszych i nowych telewizorach Sony.
  • Kanały internetowe Freeview HD nie są elementem sieci usług internetowych Sony BIV (Bravia Internet Video) ani SEN (Sony Entertainment Network).
  • Freeview HD to standard, który pojawił się na początku 2010 r. Umożliwia on nie tylko działanie kanałów telewizyjnych w rozdzielczości HD, ale również każdej zgodnej przystawce STB i telewizorowi łączenie się z Internetem.  Niektóre usługi wymagają obsługi najnowszej wersji specyfikacji Freeview HD. Jest ona dostępna we wszystkich urządzeniach produkowanych od maja 2011 r.