Identyfikator artykułu : 00142749 / Ostatnia modyfikacja : 06.07.2023Drukowanie

Piksele na ekranie LCD mają postać czarnych lub jasno czerwonych, zielonych i niebieskich kropek

  Widoczny może być jeden lub więcej spośród ponad 2 000 000 pikseli składających się na obraz na ekranach LCD  i ekranach OLED. Te piksele mogą być czerwone, zielone, niebieskie, białe lub czarne.

  Technologia o wysokiej precyzji jest wykorzystywana w produkcji tych ekranów LCD i OLED, aby zachować wysoki standard jakości. Niemniej jednak w przypadku wszystkich ekranów LCD i OLED, niezależnie od producenta, może występować niewielka liczba pikseli, które nie zmieniają koloru. Jest to normalne dla wszystkich ekranów LCD i OLED od wszystkich producentów i wynika z zastosowanej technologii. W większości przypadków te piksele stają się widoczne, gdy wyświetlany obraz jest w całości biały lub czarny, ale w normalnych warunkach powinny być niezauważalne.

  UWAGI:

  • Niektóre piksele mogą wyglądać na martwe lub uszkodzone, jeśli ekran jest zabrudzony. Wyczyść dokładnie ekran miękką i suchą ściereczką, aby sprawdzić, czy problemem jest martwy lub uszkodzony piksel, czy kurz bądź zabrudzenia.
  • Ponieważ wystąpienie uszkodzonego piksela lub pikseli jest normalne w przypadku wszystkich ekranów LCD i OLED, gdyby taki ekran miał zostać wymieniony, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nowy ekran będzie miał te same właściwości, a nawet że będzie miał większą liczbę uszkodzonych pikseli lub że będą one występować w miejscu bardziej zauważalnym niż w przypadku ekranu wymienianego.
  • Czasami te martwe lub uszkodzone piksele samoczynnie się naprawiają z upływem czasu.