Identyfikator artykułu : 00062565 / Ostatnia modyfikacja : 30.03.2021Drukowanie

Niektóre funkcje aparatu nie działają w przypadku używania obiektywów lub adapterów do mocowania pochodzących od innego producenta.

    W przypadku używania obiektywów lub adapterów do mocowania pochodzących od innego producenta funkcje komunikacji pomiędzy aparatem a obiektywem są rzadko obsługiwane, przez co niektóre funkcje aparatu nie są dostępne. Do tych funkcji zaliczają się m.in. funkcja automatycznego ustawiania ostrości oraz funkcja stabilizacji obrazu. Nie oznacza to jednak, że aparat działa nieprawidłowo. Aby umożliwić wyzwolenie migawki i zrobienie zdjęcia, zazwyczaj należy wybrać opcję Release without lens [Wyzwalanie bez sprawdzania obiektywu].

    WAŻNE: Firmy Zeiss, Sigma oraz Tamron obecnie produkują obiektywy, które mogą być używane z aparatami Sony® NEX oraz aparatami z mocowaniem typu E. Szczegółowe informacje można znaleźć na witrynach internetowych tych producentów.

    UWAGA: Jeżeli wymagane są informacje dotyczące konkretnych modeli, aby umożliwić wybór opcji Release without lens [Wyzwalanie bez sprawdzania obiektywu], należy zapoznać się z instrukcją obsługi dostarczoną z tym produktem.