Obiektywy przyszłości Sony – dziś

Standardy obiektywów ulegają zmianom

Coraz lepsze parametry pracy aparatów i wyrafinowane koncepcje twórcze wymagają nowego podejścia do technologii produkcji obiektywów. Obiektywy muszą ewoluować, by wyprzedzać rozwój techniczny w innych dziedzinach.

Firma Sony dokładnie wie, jak powinien wyglądać aparat przyszłości, i odpowiednio do tego modyfikuje swoje obiektywy.

Nowość od lidera innowacji w dziedzinie obrazu: długo oczekiwane połączenie wysokiej rozdzielczości i atrakcyjnego efektu bokeh.

Nowe standardy w zakresie obiektywów

Nowe twórcze możliwości w fotografii i sztuce dzięki obiektywowi zapewniającemu dużą rozdzielczość i doskonały efekt bokeh.

Rozdzielczość na nowym poziomie

Wysoka rozdzielczość na miarę przyszłości

Rozdzielczość pozwala rejestrować szczegóły składające się na piękno obrazu. Te wyjątkowe obiektywy będą zapewniać realistyczne szczegóły nawet w odległej przyszłości.

Rozdzielczość, która wyprzedza swoją epokę

Jakie wymagania dotyczące wymiennych obiektywów pozostaną aktualne w obliczu ciągłej ewolucji korpusów aparatów? Firma Sony, będąca głównym motorem napędowym tych zmian, zna odpowiedź na to pytanie. 

Liczą się szczegóły

Zdumiewające odwzorowanie szczegółów i faktury dzięki najwyższym standardom wzornictwa. Wykresy MTF odzwierciedlają nasze poważne podejście do rozdzielczości. Dowodem tego są zdjęcia.

[1]Wysoki kontrast [2]Niski kontrast *Obrazy zostały wygenerowane komputerowo.

Efekt bokeh na nowym poziomie

Urzeczywistnianie własnych wizji

Nadzwyczajny świat wizualnych wrażeń. Precyzja rzędu 0,01 mikrona w nowych elementach XA (Extreme Aspherical) obiektywu pozwala wiernie odwzorować piękno na każdym obrazie.

Znakomity efekt bokeh — wyprofilowana powierzchnia

Soczewki asferyczne są trudniejsze do wyprodukowania niż elementy sferyczne. Elementy XA charakteryzują się precyzyjnie wyprofilowaną powierzchnią, co umożliwia wyeliminowanie niedoskonałości i uzyskanie najatrakcyjniejszego dotąd efektu bokeh.

[1-1] Powierzchnia tradycyjnego obiektywu asferycznego [1-2] Niepożądany efekt bokeh [2-1] Obiektyw XA [2-2] Atrakcyjny efekt bokeh

Liczy się balans

Optyka stworzona z myślą o doskonałym efekcie bokeh i kalibracja każdego obiektywu pozwolą uzyskać płynne przejścia — od niezwykłej ostrości do efektu pięknego, łagodnego rozmycia.

 [1] Niepożądany efekt bokeh [2] Atrakcyjny efekt bokeh dzięki udoskonalonej konstrukcji

Zaawansowana symulacja — tworzenie efektu bokeh

Zaawansowana technika komputerowej symulacji umożliwia projektowanie rozwiązań optycznych do tworzenia doskonałego efektu bokeh: pięknego, miękkiego, łagodnego rozmycia, bez wyraźnych linii czy krawędzi.

Profesjonalna kontrola i obsługa

Nowy wymiar zdjęć

Każdy szczegół w obiektywach z serii G Master został dopracowany, by w pełni sprostać wymaganiom profesjonalistów, zarówno w studiu, jak i w plenerze. Niezrównaną jakość obrazu dopełnia wyjątkowa szybkość, wydajność i niezawodność.

Lepsza ostrość dzięki zaawansowanym siłownikom

Wiodąca w branży technologia siłowników zapewnia szybsze, bardziej precyzyjne ustawianie ostrości w trybie ręcznym i automatycznym. Bezbłędna precyzja nastawiania ostrości umożliwia wykorzystanie potencjału tych wyjątkowych obiektywów.

Bezawaryjne działanie i niezawodność

Solidna konstrukcja, wygodne sterowanie i odporność na pył i wilgoć to tylko kilka cech, które umożliwiają nienaganne działanie obiektywu w różnych warunkach fotografowania.