Wypełniony świetnymi pomysłami

Sony stworzyło pełnoklatkowy przetwornik „stacked CMOS” z wbudowaną pamięcią, aby zapewnić wysoką wydajność modelu α9. Dzięki temu aparat jest mniejszy i lżejszy, a do jego stworzenia użyto mniej zasobów.

Nowa definicja aparatu z wymiennymi obiektywami

Mimo że technologia obrazu cyfrowego ciągle się rozwija, ograniczenia mechaniczne zwykle uniemożliwiają wprowadzenie większych innowacji w kwestii rozmiaru i funkcjonalności lustrzanek cyfrowych. Teraz jednak nadszedł przełomowy moment: firma Sony pokonała te ograniczenia i zdefiniowała przyszłość aparatów z wymiennymi obiektywami na nowo. Exmor RS, pierwszy na świecie 35-milimetrowy pełnoklatkowy przetwornik obrazu „stacked” z wbudowaną pamięcią zaprezentował szybkość i wydajność wyższą, niż inne modele, przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia zasobów.

Exmor RS. Ewolucja w akcji
Exmor RS. Ewolucja w akcji

Przetwornik obrazu w modelu α9 zapewnia znakomitą wydajność i jakość obrazu, osiąganą dzięki stabilnemu autofokusowi, cichemu, pozbawionemu wibracji trybowi zdjęć seryjnych z prędkością do 20 klatek/s i wizjerowibez niedoświetlenia.

Pełnoklatkowy przetwornik obrazu „stacked CMOS” 35 mm z wbudowaną pamięcią

Przetwornik stworzony do zadań specjalnych 

Nowy przetwornik obrazu „stacked CMOS” zastosowany w modelu α9 zapewnia możliwości na profesjonalnym poziomie, bez ograniczeń mechanicznych systemów stosowanych w standardowych lustrzankach cyfrowych.
Pierwszy na rynku, szybki przetwornik obrazu „stacked” pozwala uchwycić pełnoklatkowy obraz w rozdzielczości 24,2 megapiksela i zapewnia 20-krotnie większą szybkość odczytu dzięki wbudowanej pamięci. 

[1] szybki układ przetwarzania sygnału [2] obszar pikseli [3] procesor obrazu [4] wbudowana pamięć

Mniej komponentów, więcej możliwości.

Rewolucyjny przetwornik obrazu w modelu α9 łączy w sobie pełną funkcjonalność standardowego lustra lustrzanki, mechanicznej migawki, czujnika AF i wizjera optycznego, umożliwiając znaczną redukcję rozmiaru i wagi aparatu. 

Duża moc, mały rozmiar
Duża moc, mały rozmiar

Dzięki zastosowaniu przetwornika Exmor RS model α9 jest o 20% mniejszy we wszystkich trzech wymiarach niż standardowa lustrzanka cyfrowa, taka jak pierwszy pełnoklatkowy model Sony — α900 — przez co łatwiej go zabrać wszędzie ze sobą.

Model α9 stanowi świadectwo zaangażowania firmy Sony w ulepszanie funkcjonalności i jakości obrazu oraz mobilności przy robieniu zdjęć. Ewolucja pełnoklatkowego przetwornika obrazu CMOS 35 mm w modelu α9 wyznacza nowy standard jakości obrazu i redukcji rozmiaru aparatu.

Lekki sprzęt ciężkiego kalibru

Niemal 10 lat temu firma Sony wprowadziła na rynek swoją pierwszą, niezwykle innowacyjną pełnoklatkową lustrzankę cyfrową α900 o wadze 850 g. Nowy model, α9, waży jedynie 588 g, czyli o 30% mniej, zapewniając lepszą mobilność i stabilność.

Lekki sprzęt ciężkiego kalibru
Wysoka wydajność na przyszłość

Yasufumi Machitani
kierownik projektu α9

Wysoka wydajność na przyszłość

Innowacja, na której każdy skorzysta 

Profesjonalni fotografowie polegają na dramatycznych ujęciach, które opowiadają emocjonujące historie – bieżące wydarzenia, zmagania sportowe czy wesela. Aby sprostać ich wymaganiom i przy okazji postępować zgodnie z ekologiczną polityką firmy Sony, nieustannie dążymy do tworzenia mniejszych i lżejszych aparatów bez kompromisów w kwestii jakości obrazu lub szybkości działania. Nasz nowy pełnoklatkowy przetwornik obrazu „stacked CMOS” zapewnia niezrównany obraz. Łączy w sobie też różne funkcje, dzięki czemu umożliwia ograniczenie liczby komponentów i, tym samym, wielkości i wagi modelu α9. Wpisuje się to w dążenie firmy Sony do jak najbardziej efektywnego wykorzystania zasobów naturalnych i opracowywania zaawansowanych technologii i produktów.

Inna strona poświęcona technologii firmy Sony