FE 85mm F1.8

Pełne dane techniczne i charakterystyka

SEL85F18

Parametry obiektywu

Mocowanie
Mocowanie Sony E
Format
Pełna klatka 35 mm
Ogniskowa (mm)
85
Ogniskowa w przeliczeniu na format 35 mm (APS-C)
127,5
Grupy/elementy obiektywu
8-9
Kąt widzenia (35 mm)
29°
Kąt widzenia (APS-C)
19°
Maksymalna przysłona (F)
1,8
Minimalna przysłona (F)
22
Listki przysłony
9
Przysłona kołowa
Tak
Minimalna odległość od obiektu
0,8 m (2,63 ft)
Maksymalne powiększenie (krotność)
0,13
Średnica filtra (mm)
67
Stabilizacja obrazu (SteadyShot)
– (zintegrowana z obudową)
Zgodność telekonwertera (×1,4)
-
Zgodność telekonwertera (×2,0)
-
Typ osłony
Kołowa z mocowaniem bagnetowym

Wymiary i waga

Wymiary (średn. × dł.)
78 x 82 mm (3 1/8 x 3 1/4˝)
Waga
371g (13,1 oz)

Zawartość opakowania

  • Osłona (model): ALC-SH150
  • Przednia przykrywka obiektywu: ALC-F67S
  • Tylna przykrywka obiektywu: ALC-R1EM
Placeholder

Cechy

FE 85mm F1.8: obraz

Wysoka rozdzielczość w całym kadrze

Ten kompaktowy i łatwy w codziennym użytku model łączy zalety obiektywu stałoogniskowego z doskonałą rozdzielczością na całym obszarze kadru. Dzięki zastosowaniu elementu ze szkła ED (o bardzo małej dyspersji) precyzyjna konstrukcja optyczna skutecznie ogranicza aberrację chromatyczną. Aberracja sferyczna jest z kolei pod ścisłą kontrolą, co pozwala uzyskać dobry ogólny poziom ostrości, a w razie potrzeby także płynny efekt bokeh.

FE 85mm F1.8: obraz

Na pięknie rozmytym tle portrety wyglądają lepiej

Staranne dostosowanie aberracji sferycznej pozwoliło optymalnie pogodzić rozdzielczość i gładki, naturalny efekt bokeh. Rozmyte tło, wzbogacone wspaniałymi rozświetleniami, które są efektem zastosowania 9-listkowej przysłony kołowej, może być doskonałą oprawą wielu fotografowanych obiektów. Obiektywy o ogniskowej 85 mm to często podstawowy sprzęt fotografów wykonujących zdjęcia osób i portrety.

FE 85mm F1.8: obraz

Łatwość obsługi podczas fotografowania w ruchu

Ten nieduży i lekki obiektyw doskonale pasuje do aparatów z serii α7. W udany sposób łączy przenośność z wysoką jakością i doskonale sprawdzi się w fotografii portretowej, relacjonowaniu wydarzeń oraz w innych zastosowaniach. Mimo bogactwa funkcji i zaawansowanej konstrukcji optycznej, które zapewniają imponującą jakość obrazu, model SEL85F18 waży zaledwie 371 gramów (13.1 oz.) i przypadnie go gustu aktywnym fotografom, którzy lubią robić zdjęcia w plenerze. 

FE 85mm F1.8: obraz

Cichy i dokładny silnik ustawiania ostrości

System siłowników z podwójnym silnikiem liniowym napędza mechanizm ustawiania ostrości w obiektywie bez pośrednictwa hałaśliwych przekładni, pozwalając uzyskać dokładność i cichą pracę — dwie cechy bardzo pożądane przy kręceniu filmów i fotografowaniu.

FE 85mm F1.8: obraz

Świetnie zbudowany i uniwersalny 

Do programowalnego przycisku blokowania ostrości można przypisać także inne funkcje, na przykład Eye AF, a szeroki, płynnie reagujący pierścień regulacji ostrości zapewnia wygodę i dokładność podczas ręcznego ostrzenia. Dzięki odporności na kurz i wilgoć oraz szeregowi ulepszeń powstał wszechstronny obiektyw o doskonałej jakości.

FE 85mm F1.8: obraz

Niezawodność w ekstremalnych warunkach

Obiektyw jest dodatkowo zabezpieczony przed wilgocią oraz pyłem i zapewnia niezawodną pracę w trudnych warunkach. Większa pewność podczas fotografowania przy wietrze lub w kropiącym deszczu.