FE 85mm F1.8: obrazy
FE 85mm F1.8: obrazy
FE 85mm F1.8: obrazy
Kontrast i bokeh idealny do portretów

Dla osób fotografujących portrety nic nie równa się z ostrością i efektem bokeh dobrego stałogoniskowego teleobiektywu o średnim zakresie ogniskowej. Model SEL85F18 jest tego przykładem. Łączy mobilność dzięki niewielkim rozmiarom i masie z najwyższą jakością obrazu oferowaną przez doskonałą optykę i dużą przysłonę maks. F1.8. Idealny dodatkowy obiektyw do aparatów pełnoklatkowych i APS-C.

Obiektyw stałoogniskowy o znakomitych parametrach
Obiektyw stałoogniskowy o znakomitych parametrach

Kompensacja aberracji chromatycznej z użyciem szkła ED, 9-listkowa przysłona kołowa oraz starannie kontrolowana aberracja sferyczna składają się na obraz o doskonałej ostrości i miękko rozmytym tle.

Łatwość obsługi podczas fotografowania w ruchu
Łatwość obsługi podczas fotografowania w ruchu

Ten nieduży i lekki (371 g, 13.1 oz.) obiektyw doskonale pasuje do aparatów z serii α7. W udany sposób łączy mobilność z wysoką jakością i doskonale sprawdzi się w fotografii portretowej, relacjonowaniu wydarzeń oraz w innych zastosowaniach.

Cichy i dokładny silnik ustawiania ostrości
Cichy i dokładny silnik ustawiania ostrości 

Napęd z podwójnym silnikiem liniowym porusza mechanizm ustawiania ostrości w obiektywie bez pośrednictwa hałaśliwych przekładni, pozwalając uzyskać dokładność i cichą pracę — dwie cechy bardzo pożądane przy kręceniu filmów i fotografowaniu.

Wysoka jakość wykonania, uniwersalne funkcje
Świetnie zbudowany i uniwersalny 

Konfigurowalny przycisk blokady ostrości, szeroki i dynamiczny pierścień regulacji ostrości, konstrukcja odporna na kurz i wilgoć oraz inne ulepszenia tworzące wspólnie wyjątkową jakość i wszechstronność.

Konfiguracja obiektywu
Konfiguracja obiektywu

Imponujące parametry optyczne oraz precyzyjna konstrukcja stworzona do współpracy z korpusami Sony są gwarancją uniwersalności i niezawodności w szerokim zakresie zastosowań.

[1] Szkło ED

Wykres MTF
Wykres MTF

Funkcja przeniesienia modulacji (MTF) określa zdolność obiektywu do reprodukcji drobnych detali. Jest mierzona jako kontrast między gęsto rozmieszczonymi liniami.

[1] Kontrast (%) [2] Odległość od ogniska soczewki (mm) [3] Częstotliwość przestrzenna [4] 10 par linii/mm [5] 30 par linii/mm [6] Maks. przysłona [7] Przysłona F8 [8] R: wartości radialne; T: wartości styczne

Zgodność FE 85mm F1.8

Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące zgodności obiektywu z korpusami aparatu, skorzystaj z poniższego łącza.

Dane techniczne i charakterystyka

  • Średniozakresowy teleobiektyw stałoogniskowy

  • Szkło ED kompensuje aberrację chromatyczną

  • 9-listkowa przysłona kołowa zapewniająca piękny wygląd nieostrych części kadru

  • Ciche i dokładne nastawianie ostrości z silnikiem liniowym

  • Konstrukcja odporna na pył i wilgoć

Minimalna odległość od obiektu
0,8 m (2,63 ft)
Maksymalne powiększenie (krotność)
0,13
Średnica filtra (mm)
67
Waga
371g (13,1 oz)

Zawartość opakowania

Osłona (model): ALC-SH150, Przednia przykrywka obiektywu: ALC-F67S, Tylna przykrywka obiektywu: ALC-R1EM

Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku

Recenzje

Co mówią użytkownicy