Zwycięzca konkursu „Ruch”: plany na przyszłość

Ze względu na otwartą do interpretacji tematykę ostatnia runda naszego konkursu na Instagramie obfitowała w wiele różnych zdjęć, a wszystkie łączyło jedno: ruch. Od fotografii przedstawiających sportowców, samochody i zwierzęta po bardziej twórcze interpretacje wykorzystujące smugi światła i rozmycie poruszających się obiektów — sędziowie szukali zdjęć pasujących tematycznie do kategorii, interesujących wizualnie oraz doskonałych pod względem technicznym. Jak zwykle wyłonienie zwycięzcy spośród tysięcy wyjątkowych prac nie było łatwe. Największe wrażenie na sędziach zrobiła jednak doskonała fotografia smug światła wykonana przez Roberta Manfrediego z wagonu tokijskiej kolejki jednoszynowej.

Roberto Manfredi sony alpha 6600 smugi światła na ulicy przy długiej ekspozycji

© Roberto Manfredi | Sony α6600 + FE 16-55mm f/2.8 G | 1s @ f/2.8, ISO 100

„Zrobiłem to zdjęcie w Tokio w listopadzie zeszłego roku” — wyjaśnia Manfredi — „na kolejce jednoszynowej jadącej z centrum miasta do dzielnicy Odaiba. Podróżując cały dzień, uchwyciłem kilka podobnych ujęć, ale nie wywierały oczekiwanego przeze mnie wrażenia”.

Roberto wiedział, jakiego efektu oczekuje, a nieudane próby z całego dnia go nie zniechęciły. Wieczorem wrócił do kolejki jednoszynowej z postanowieniem zrobienia wymarzonego zdjęcia. „Wróciłem nocą i usiadłem w pierwszym rzędzie pierwszego wagonu, aby fotografować w kierunku ruchu kolejki” — opowiada. „Nie miałem statywu ani uchwytu, więc musiałem postawić aparat na stoliku pod oknem i mocno go trzymać. Fotografowałem, dopóki nie byłem zadowolony, że udało mi się uzyskać takie zdjęcie, jakie chciałem”. Jako zwycięzca konkursu Roberto otrzymał nowy obiektyw do swojego zestawu Sony: FE 70-200mm f/2.8 G Master.

Obecnie używam aparatów α7RIII i α6600, ponieważ robią doskonałe zdjęcia, a ponadto są małe i lekkie, co jest idealne w czasie podróży. Moim ulubionym obiektywem jest nowy E 16-55mm f/2.8 G, który od razu stał się dla mnie pierwszym wyborem ze względu na wyjątkową ostrość i jasność. Oczywiście nie mogę się doczekać, aby użyć obiektywu FE 70-200mm f/2.8 G-Master, zwłaszcza w słabym oświetleniu.

Zachęcamy do obserwowania @alphauniversebysony.eu na Instagramie, aby być na bieżąco z informacjami o najnowszych konkursach oraz oglądać najlepsze zdjęcia z każdego konkursu.

Obserwuj nas na Instagramie Obserwuj α Universe na Instagramie

Obserwuj α Universe na Instagramie. Znajdziesz tam najświeższe wskazówki, aktualności i informacje o konkursach.

Prace wyróżnione

Christoph Oberschneider sony alpha 99II gwałtowanie hamujący narciarz wzbija tumany śniegu

© Christoph Oberschneider | Sony α99 II + 70-400mm f/4-5.6 G SSM II | 1/1250s @ f/5.0, ISO 400

Dieter Thau sony alpha 850 zdjęcie trzech maratończyków wykonane z długą ekspozycją w celu rozmycia ruchu

© Dieter Thau | Sony α850 + 45mm | 1/5s @ f/10, ISO 100

Malcolm Yates sony alpha 7II górski jeleń strząsa wodę z łba

© Malcolm Yates | Sony α7 II + 150-600mm f/5-6.3 | 1/320s @ f/15.6, ISO 3200

Oliver Schabenberger sony alpha 7II długodzioby ptak otrząsający się w wodzie

© Oliver Schabenberger| Sony α7 II + FE 70-200mm f/4 G OSS | 1/2000s @ f/5.6, ISO 400

Wyróżnione produkty

Zarejestruj się, by otrzymywać newsletter α Universe

Gratulacje! Utworzono subskrypcję newslettera α Universe

Podaj prawidłowy adres e-mail

Przepraszamy, coś poszło nie tak

Gratulacje! Utworzono subskrypcję