XR_Lineup_tv_only

Sony Europe zapowiada nowe telewizory LED 8K BRAVIA XR, OLED 4K i LED 4K z nowym procesorem „Cognitive Processor XR”

07 sty, 2021

— Innowacyjny procesor naśladuje działanie ludzkiego mózgu, by zapewnić widzom nieznaną dotąd intensywność wrażeń —

Sony Europe poinformowało o wprowadzeniu do oferty pierwszych na świecie telewizorów wyposażonych w elementy inteligencji poznawczej[1]. Serię BRAVIA XR będą tworzyły modele LED 8K MASTER Series Z9JOLED MASTER Series A90J i A80J oraz LED 4K X95J i X90J.

„Mózgiem” nowej serii BRAVIA XR jest procesor Cognitive Processor XR. Naśladuje on działanie ludzkiego wzroku i słuchu przy zastosowaniu zupełnie nowych technik przetwarzania, wykraczających poza tradycyjną sztuczną inteligencję. Człowiek oglądający przedmioty nieświadomie skupia uwagę na pewnych punktach. Procesor Cognitive Processor XR dzieli ekran na wiele stref i wykorzystuje inteligencję poznawczą do ustalenia, gdzie w obrazie znajdują się takie „punkty koncentracji uwagi”. W przeciwieństwie do standardowej sztucznej inteligencji, która rozdzielnie wykrywa i analizuje kolor, kontrast, detale i inne elementy obrazu, nowy procesor Cognitive Processor XR może kompleksowo analizować szereg elementów, podobnie jak ludzki mózg. W rezultacie każdy element jest korygowany w powiązaniu z pozostałymi, a cała scena wygląda spójnie i naturalnie — czego nie zapewni standardowa sztuczna inteligencja.

Analizując sygnał, układ Cognitive Processor XR może też ustalić położenie źródła dźwięku, a następnie idealnie dostosować dźwięk do obrazu na ekranie. Procesor przekształca też każdy sygnał audio w dźwięk przestrzenny 3D, tworząc wciągające, bardziej realistyczne pole dźwiękowe. Niespotykane dotąd możliwości przyswajania, analizy i rozumienia dużych ilości danych pozwalają zoptymalizować każdy piksel, klatkę i scenę, by ostatecznie wygenerować najbardziej realistyczny obraz i dźwięk w historii Sony.

— Sony pragnie wprowadzać kolejne innowacje w technologii telewizorów, by zapewniać widzom maksymalną intensywność przeżyć — mówi Masaomi Ando, dyrektor działu TV w Sony Europe. — Nowe telewizory BRAVIA XR z przewyższającym tradycyjną sztuczną inteligencję, pierwszym na świecie procesorem poznawczym[2] oddają rzeczywistość lepiej niż wszystkie poprzednie modele.

Linia BRAVIA XR — najważniejsze cechy i funkcje:

Nowe modele telewizorów Sony oraz ich najważniejsze cechy i funkcje

Telewizory LED 8K MASTER Series Z9J (modele 85″ i 75″):

Telewizory OLED MASTER Series A90J (modele 83″, 65″ i 55″):

Telewizory OLED A80J (modele 77″, 65″ i 55″):

Telewizory LED 4K X95J (modele 85″, 75″ i 65″):

Telewizory LED 4K X90J (modele 75″, 65″, 55″ i 50″):

System Calman® Ready umożliwia precyzyjne regulacje niedostępne z poziomu standardowych ustawień obrazu

Inne zapowiedziane telewizory (bez XR)

Telewizory LED 4K X85J (modele 85″, 75″, 65″, 55″, 50″ i 43″):

Telewizory LED 4K X81J (75″) i X80J (modele 65″, 55″, 50″ i 43″):

Telewizory LED HD W800 (model 32″):

Ceny i dostępność

Informacje o cenach i dostępności w Europie zostaną podane w późniejszym terminie.

Dalsze informacje o nowych modelach telewizorów Sony można znaleźć w materiale wideo z premiery serii Sony BRAVIA XR tutaj lub na stronie internetowej BRAVIA XR: https://www.sony.pl/electronics/bravia-xr

Więcej informacji o wszystkich telewizorach Sony można znaleźć pod adresem https://www.sony.pl/electronics/tv/t/televisions

[1] Telewizor zawiera procesor, który kompleksowo analizuje wiele elementów obrazu w połączeniu z punktami koncentracji uwagi, naśladując sposób widzenia przez człowieka. Według stanu na grudzień 2020 r. żadna inna marka nie zadeklarowała wprost takiej inteligencji poznawczej w swoim procesorze do telewizora. Weryfikacja: Strategy Analytics.

[2] Według stanu na grudzień 2020 r. procesor Cognitive Processor XR kompleksowo analizuje wiele elementów obrazu w połączeniu z punktami koncentracji uwagi, naśladując sposób widzenia przez człowieka. Weryfikacja: Strategy Analytics.

[3] Platforma BRAVIA CORE jest obecnie niedostępna we Włoszech.

[4] Liczba i oferta tytułów zależą od modelu i mogą ulec zmianie.

[5] Normalnie prędkość transmisji z serwisu wideo wynosi około 25–30 Mb/s, w zależności od stanu łącza internetowego.

[6] Usługi wchodzące w skład Google TV podlegają odpowiednim regulaminom i mogą zostać zmienione lub wyłączone bez powiadomienia.

[7] VRR wymaga aktualizacji wewnętrznego oprogramowania.

[8] Współpracujące urządzenia muszą być podłączone do Internetu. Wyszukiwanie głosowe jest możliwe przy korzystaniu z dostarczonego pilota, aplikacji Android TV Remote Control działającej w systemie Android 4.0 (lub nowszym) albo przy korzystaniu z aplikacji Sony TV SideView działającej w systemie Android 4.0.3 (lub nowszym) lub iOS 7.0 (lub nowszym).

[9] Urządzenia z asystentem Amazon Alexa (sprzedawane oddzielnie) zgodne z telewizorami Sony. Wymagane jest konto Amazon. Niektóre materiały mogą być dostępne po wykupieniu abonamentu. Zarówno telewizor Sony, jak i urządzenie Alexa muszą być podłączone do Internetu. Asystent Alexa nie obsługuje wszystkich funkcji inteligentnego domu. Szczegółowych informacji należy szukać na liście funkcji urządzenia Alexa. Amazon, Echo, Alexa oraz wszystkie odnośne logo są znakami towarowymi Amazon.com Inc. lub jego podmiotów zależnych.

[10] Głośniki Google Nest (sprzedawane oddzielnie). Współpracujące urządzenia muszą być podłączone do tej samej domowej sieci bezprzewodowej. Wymagane jest pobranie aplikacji Google Home z serwisu App Store lub Google Play. Aplikacja podlega regulaminowi firm zewnętrznych. Aby móc sterować zgodnymi urządzeniami, trzeba je połączyć. Po pobraniu można połączyć funkcję Google Home z urządzeniem Sony, uzyskując dostęp do funkcji sterowania głosowego.

[11] Funkcje Apple® AirPlay® 2 i HomeKit™ będą dostępne w modelach ZF9, AF9, ZG9, AG9, XG95 i XG85 (85″, 75″, 65″ i 55″) z roku modelowego 2019 / modelach ZH8, A9, A8, XH95 i XH90 z roku modelowego 2020 / modelach Z9J, A90J, A80J, X95J, X90J, X85J i X81J/X80J z roku modelowego 2021. Do użycia funkcji AirPlay 2 i HomeKit wymagane jest urządzenie z systemem iOS 12.3 lub nowszym albo komputer Mac z systemem macOS 10.14.5. Apple, AirPlay, HomeKit, iPhone, iPad, Mac i macOS są znakami towarowymi Apple Inc. zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

[12] Użytkownicy mogą oglądać filmy i programy telewizyjne w systemie Dolby Vision i Dolby Atmos ze zgodnych serwisów streamingowych, takich jak Netflix, poprzez preinstalowane w telewizorze aplikacje do streamingu lub zgodny odtwarzacz multimedialny z funkcją streamingu podłączony do telewizora łączem HDMI. Wymagane są przewody HDMI® sprzedawane oddzielnie.

[13] Wymagany jest plan umożliwiający strumieniową transmisję z serwisu Netflix. Możliwość wykorzystania materiałów 4K Ultra HD zależy od rodzaju planu w serwisie Netflix, łącza internetowego, możliwości urządzenia i dostępności treści. www.netflix.com/termsofuse

[14] Podstawa modelu 83″ ma trzy ustawienia

[15] Ramka Seamless Edge w modelach 65″ i 55″. Model 83″ ma ramkę z aluminium.

[16] Zależnie od kraju.

[17] Występuje w modelach 85” i 75”.

[18] Podstawa modelu 65″ ma dwa ustawienia.

[19] Zależnie od kraju.

[20] ALLM wymaga aktualizacji wewnętrznego oprogramowania

O Sony Corporation

Sony Corporation jest podmiotem odpowiedzialnym w Sony Group za dział Electronics Products & Solutions (EP&S). Realizując wizję „dalszego zapewniania Kando i Anshin ludziom i społeczeństwu na całym świecie poprzez technologię i poszukiwanie nowych wyzwań”, Sony będzie opracowywać produkty i usługi z takich segmentów jak rozrywka i dźwięk w domu, obraz cyfrowy i telefonia komórkowa. Więcej informacji: http://www.sony.net/

Zarejestruj się, aby otrzymywać informacje prasowe od Sony e-mailem
Rejestracja powiodła się
Gotowe!
Niepoprawny adres e-mail