Twórz jeszcze doskonalsze materiały za pomocą smartfonu Xperia z funkcją Videography Pro

Niezależnie od tego, czy jesteś filmowcem, youtuberem czy vlogerem aplikacja Videography Pro na smartfonach Xperia przenosi jakość treści na wyższy poziom.

Smartfon Xperia PRO-I z pokazanym obrazem rolkarza i interfejsem Videography Pro
Praca w aplikacji Videography Pro

Aplikacja Videography Pro zapewnia łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych ustawień kreatywnych. Interfejs aplikacji Videography Pro opracowano w oparciu o doświadczenie firmy Sony w zakresie szerokiej gamy kamer wideo i filmowych. Za jego pomocą dostosujesz do swoich potrzeb wszystkie ręcznie zmieniane ustawienia. Możesz też polegać na trybie automatycznym.

Filmowe podejście do nagrywania za pomocą smartfonu Xperia

Uznany brytyjski filmowiec Philip Bloom dzieli się swoimi przemyśleniami na temat pracy ze smartfonem Xperia PRO-I.Portret filmowca Philipa Blooma
Poznaj Philipa Blooma

Philip Bloom jest reżyserem i filmowcem, który specjalizuje się w tworzeniu niesamowitych kinowych nagrań bez względu na używany sprzęt. Jest znany z robienia filmów lustrzanką cyfrową, tworzenia bloga i prowadzenia szkoleń. Pracował także jako operator kamery w branży telewizyjnej i filmowej.

Duży przetwornik obrazu typu 1.0 zapewniający wyjątkową jakość obrazu

Philip:
Pierwsze, na co zwróciłem uwagę, był rozmiar przetwornika — to przetwornik typu 1.0, czyli prawie czterokrotnie większy niż standard używany w telefonach komórkowych. Dzięki większemu przetwornikowi urządzenie jest w stanie uzyskać mniejszą głębię ostrości. Większe piksele powodują, że aparat pochłania więcej światła, co oznacza, że lepiej radzi sobie przy słabym oświetleniu. Dodatkowo te większe piksele na większym obszarze sprawiają, że obraz jest po prostu mniej zaszumiony.

Zbliżenie na dłonie trzymające smartfon Xperia PRO-I podczas nagrywania filmu w Londynie przy słabym świetle.
Ostre liście na drzewie z rozmytym tłem przedstawiającym pieszych i rowerzystów.

Nagrano za pomocą smartfonu Xperia

Podwójna przysłona dla maksymalnej kreatywności

W głównym aparacie znajdziesz dwie oddzielne przesłony. Do wyboru jest wartość F2.0, która zapewnia mniejszą głębią ostrości i więcej światła, oraz F4.0, czyli przymknięta przysłona dająca większą głębię ostrości.

Eye AF wydobywa z fotografowanych obiektów to, co najlepsze

Niesamowity autofokus w filmie śledzi oczy zwierząt! Dla mnie to najlepsza funkcja. Działa też w przypadku ludzi, jeśli to ich chcesz filmować.

Xperia PRO-I używana do nagrywania filmu z kotem.
Obejrzyj wywiad z Philipem
Opinia youtuberki na temat pracy ze smartfonem Xperia

Dołącz do youtuberki Sary Dietschy i zobacz test smartfonu Xperia PRO-I.Portret youtuberki Sary Dietschy.
Poznaj Sarę Dietschy

Sara Dietschy jest youtuberką i twórczynią treści z Dallas w stanie Teksas. Ma ponad 800 000 subskrybentów na swoim kanale, na którym tworzy seriale dokumentalne, recenzje technologiczne i vlogi. W swojej pracy Sara skupia się na związku między technologią a kreatywnością, dzieląc się własnym procesem twórczym z innymi filmowcami, fotografami i artystami.

Wyjątkowe wrażenia z nagrywania

Sara:
Xperia ma zupełnie nowe, wygodne rozwiązanie o nazwie Videography Pro, które łączy w sobie wszystkie funkcje, jakich potrzebuje filmowiec do nagrywania w ruchu. Mam dostęp do różnych obiektywów i efektów kinowych oraz mogę przełączać przysłony między F2.0 i F4.0. Mogę wybrać tryb automatyczny lub ręczny, a wszystkie ustawienia są intuicyjne i responsywne.

Sara Dietschy w plenerze filmuje się smartfonem Xperia PRO-I wyposażonym w uchwyt do nagrywania, zewnętrzny mikrofon i monitor do vlogowania.
Zbliżenie na smartfon Xperia PRO-I wyposażony w monitor do vlogowania, na którym wyświetlane są materiały wideo Sary Dietschy.
Uzyskaj jeszcze lepsze efekty dzięki monitorowi do vlogowania

Mogę rozbudować sprzęt o mnóstwo akcesoriów: zewnętrzny mikrofon na górze, wielofunkcyjny uchwyt, dzięki któremu mogę przybliżać i oddalać obraz, a także przenośny monitor do vlogowania. To świetne rozwiązanie, ponieważ mogę korzystać z tylnych kamer, nadal widząc siebie. Nie chce się wierzyć, że nagrywam telefonem, bo efekt wygląda filmowo. Coś niesamowitego!

Mikrofon monofoniczny i filtr przeciwwiatrowy zapewniają doskonały dźwięk

Może się wydawać, że dla youtubera najważniejszy jest obraz, co poniekąd jest prawdą, ale równie ważny jest dźwięk. Jeśli jest on niskiej jakości, bardzo rozprasza.

Xperia wyróżnia się trzecim mikrofonem jednokierunkowym, co daje niemal taki efekt, jakby nagrywana osoba znajdowała się obok nas. Urządzenie ma również separator źródła dźwięku, który wykorzystuje inteligentny filtr wiatru. Oznacza to, że inżynierowie odkryli, jak radzić sobie z największym wrogiem dźwięku w tej dziedzinie — wiatrem!

Zbliżenie na smartfon Xperia PRO-I ukazujące obiektywy aparatu i mikrofon monofoniczny.
Sara Dietschy filmuje się w mieście za pomocą smartfonu Xperia PRO-I wyposażonego w uchwyt do nagrywania.
Optyczna stabilizacja obrazu zapewniająca materiał bez drgań

I podobnie jak moje aparaty Sony Alpha urządzenie ma optyczną stabilizację obrazu. Dzięki temu mam pewność, że obraz będzie stabilny, bez drgań. Trzęsący się materiał wideo jest zawsze bardzo rozpraszający.

Obejrzyj wywiad z Sarą
Opinia vlogera na temat filmowania smartfonem Xperia

Posłuchaj, co vloger AUXOUT ma do powiedzenia na temat tworzenia treści za pomocą smartfonu Xperia PRO-I.Portret vlogera AUXOUT
Poznaj AUXOUT

Mieszkający w Tokio AUXOUT jest pasjonatem filmowania i fotografii, który lubi tworzyć „kinowe vlogi” — codzienne doświadczenia nagrywane z kinematograficznym podejściem.

Videography Pro sprawia, że nagrywanie jest proste

AUXOUT:
Zwykłe aplikacje do aparatów na smartfony są bardzo proste i łatwe w użyciu dla każdego, ale mogą być frustrujące dla profesjonalistów i osób zaznajomionych z aparatami. Videography Pro maksymalnie wykorzystuje możliwości nagrywania filmów za pomocą smartfonu. To łatwe w użyciu narzędzie, które pozwala szybko zmieniać ustawienia, takie jak ISO i liczba klatek na sekundę, w zależności od sytuacji. Można się również przełączyć w tryb AUTO jednym dotknięciem, co zapewnia wygodę podczas swobodnego nagrywania.

Zbliżenie na osobę dostosowującą ustawienia wideo w smartfonie Xperia PRO-I
Kobieta na plaży pluskająca nogami w wodzie.

Nagrano za pomocą smartfonu Xperia

Uchwyć emocje dzięki nagrywaniu w 120 kl./s

Szczerze mówiąc, zaskakujące było również nagrywanie w 4K i 120 kl./s. Dzięki 5-krotnemu zwolnieniu sceny rozgrywające się w mgnieniu oka, które są trudne do zauważenia, zamienią się w emocjonującą akcję.

Doskonała alternatywa dla kompaktowego aparatu fotograficznego

To niesamowite, że smartfon może zastąpić kompaktowy aparat cyfrowy, który nosiłem ze sobą jako aparat zastępczy.

Wielu ludzi z branży kreatywnej bardzo dba o jakość swoich materiałów, nawet w przypadku prywatnych treści. Myślę więc, że Xperia PRO-I będzie dla tych osób świetnym głównym aparatem.

Sylwetka kobiety wpatrującej się w morze o zachodzie słońca.

Nagrano za pomocą smartfonu Xperia

Obejrzyj wywiad z AUXOUT


Ciesz oko materiałami nagranymi za pomocą smartfonu Xperia 

Chcesz zobaczyć, co się stanie, gdy oddasz smartfon Xperia z aplikacją Videography Pro w ręce profesjonalnych twórców? Rzuć okiem na te krótkie filmy i zainspiruj się.Krótki film Philipa Blooma

Poznaj obrazy i dźwięki Londynu w tym uroczym filmie Philipa Blooma, który został nakręcony w całości za pomocą smartfonu Xperia PRO-I.


Kinowy vlog autorstwa AUXOUT

Wybierz się na wycieczkę na japońską wyspę królików w tym pięknym kinowym vlogu autorstwa AUXOUT stworzonym przy użyciu smartfonu Xperia PRO-I.