Xperia: doskonała do odtwarzania muzyki

Odkryj, co sprawia, że smartfony Xperia są idealnym wyborem dla miłośników muzyki, od zwykłych słuchaczy po prawdziwych audiofilów.


Zaprojektowane z myślą o dźwięku

Poznaj niektóre z najważniejszych cech i technologii odpowiadających za wyjątkowe wrażenia przy słuchaniu, jakie zapewniają smartfony Xperia.

Pierwszy na świecie smartfon, który odtwarza i odwzorowuje dźwięk 360 Reality Audio na swoich głośnikach stereofonicznych

Doświadczenie dźwięku 360 Reality Audio na smartfonie wcześniej wymagało posiadania zgodnych słuchawek, ale najnowsze modele Xperia pozwalają teraz cieszyć się tym dźwiękiem także dzięki wbudowanym pełnowymiarowym głośnikom stereofonicznym. Możesz więc zanurzyć się w otaczającym Cię dźwięku dającym wrażenie bycia na koncercie lub siedzenia w studio obok nagrywającego artysty.

Doskonały sprzęt

Ostatnie udoskonalenia sprzętowe urządzeń Xperia znacznie poprawiły ogólną jakość dźwięku, niezależnie od tego, czy słuchasz muzyki przez wbudowane głośniki, czy swoje ulubione słuchawki.

Smartfon Xperia z interfejsem odtwarzacza muzyki. Stylizowane niebieskie fale dźwiękowe rozchodzące się z wbudowanych głośników telefonu.
Słuchaj przez wbudowane głośniki

Pełnowymiarowe głośniki stereo z przodu smartfonu Xperia zaprojektowano tak, aby zarówno zwiększały ciśnienie akustyczne, jak i eliminowały wibracje. Poprawiono klarowność dźwięku oraz zwiększono jego głośność o około 40 procent

Słuchaj przez słuchawki

Gniazdo audio 3,5 mm, z którego słyną obecnie smartfony Xperia, zapewnia wyjątkową jakość dźwięku. Głośność dźwięku odtwarzanego przez słuchawki przewodowe wzrosła o około 40 procent, a zniekształcenia dźwięku uległy zmniejszeniu. 

Zdjęcie dwóch smartfonów Xperia — na jednym widoczny jest interfejs odtwarzacza muzyki, a drugi leży ekranem do dołu obok wtyczki audio 3,5 mm
Zamień swoją muzykę stereo we wciągający 360-stopniowy dźwięk przestrzenny

Chcesz cieszyć się dźwiękiem o wyższej jakości podczas słuchania muzyki przesyłanej strumieniowo? Nowy 360-stopniowy dźwięk przestrzenny pozwala smartfonom Xperia na poprawianie jakości skompresowanych plików i 2-kanałowych ścieżek stereo i tworzenie w czasie rzeczywistym wciągających wrażeń przy słuchaniu. Ta technologia współpracuje z lokalnymi plikami audio i usługami transmisji strumieniowej, aby jeszcze bardziej ulepszyć wrażenia dźwiękowe.

Konfigurowanie 360-stopniowego dźwięku przestrzennego

Konfiguracja 360-stopniowego dźwięku przestrzennego w smartfonie Xperia jest niesłychanie prosta. Po prostu przejdź do menu Dźwięk, a następnie wybierz Ustawienia dźwięku i użyj przełącznika, aby aktywować 360-stopniowy dźwięk przestrzenny.

Jak działa 360-stopniowy dźwięk przestrzenny?

Obejrzyj film i dowiedz się, jak dźwięk 360-stopniowy dźwięk przestrzenny poprawia wrażenia przy słuchaniu.Reakcje artystów — słuchaj za pomocą smartfonu Xperia

Kto lepiej oceni odtwarzanie muzyki na urządzeniach Xperia niż sami nagrywający ją artyści? Poprosiliśmy kilku z nich o podzielenie się z nami swoimi przemyśleniami.

Wokalistki grupy Citizen Queen przetestowały smartfon Xperia

Poznaj opinię amerykańskiej grupy Citizen Queen na temat wrażeń muzycznych oferowanych przez smartfony Xperia.

idom testuje dźwięki na smartfonie Xperia

Obejrzyj film i dowiedz się, co idom sądził o dźwięku smartfonu Xperia.Stworzone we współpracy z Sony Music Entertainment

Aby zapewniać dźwięk zgodny z zamierzeniami artystów, poprosiliśmy inżyniera masteringu dźwięku Marka Wildera ze studia Sony Music Entertainment Battery Studios o pomoc w dostrajaniu i sprawdzaniu jakości głośników oraz słuchawek Xperia.

Zdjęcie Marka Wildera siedzącego przy stole mikserskim w studiu nagraniowym
Poznaj legendę branży dźwiękowej — Marka Wildera

Mark jest starszym inżynierem masteringu w należącym do Sony Music Entertainment nowojorskim studiu Battery Studios. To prawdziwa legenda świata muzycznego. W trakcie swojej trwającej ponad trzydzieści lat kariery pracował nad ponad 3000 albumów i otrzymał 11 nominacji do nagrody Grammy (otrzymał ją sześciokrotnie). Nie ma osoby lepiej wykwalifikowanej do komentowania wrażeń przy słuchaniu oferowanych przez smartfony Xperia.

„Dźwięk ma kolor, wymiar i odpowiednią siłę”.

Jakie są Twoje ogólne wrażenia na temat dźwięku w smartfonach Xperia?


Mark:
Po pierwsze, dźwięk ma kolor, wymiar i odpowiednią siłę (jest solidny i wyraźny). Szczegóły w pogłosach, opóźnieniach i innych efektach wyróżniają się na tle innych dźwięków i wypełniają przestrzeń. Dynamika każdego z dźwięków w miksie jest bardziej zauważalna. Elementy rytmiczne sprawiają wrażenie, jakby ze sobą współgrały, dzięki czemu muzyka jest bardziej ekscytująca. Jest to niezwykle muzyczny telefon, a głośniki zapewniają niesamowite wrażenia.

To spory krok naprzód pod względem jakości dźwięku. Głośniki odtwarzają wyraźne i solidne dźwięki z niezwykle bogatymi tonami. Słuchanie muzyki przez te głośniki to prawdziwa przyjemność. Wyjście słuchawkowe jest również bardzo imponujące. Zapewnia dynamiczny dźwięk z pełną przestrzenią akustyczną. Nie mogłem się oderwać od słuchania muzyki.

Zbliżenie na osobę przy stole mikserskim wkładającą wtyczkę słuchawek do gniazda 3,5 mm w smartfonie Xperia
Zdjęcie Marka Wildera przyglądającego się smartfonowi Xperia 1 II

Jak więc brzmi dźwięk z głośnika tego telefonu?


Mark:
W tym modelu Xperia zauważyłem, że jakość głosu jest krystalicznie czysta. Szczegóły, nastrój oraz przestrzeń między instrumentami są znacznie wyraźniejsze niż wszystko, co słyszałem z głośnika jakiegokolwiek innego telefonu. Dźwięk ma większą moc i jest bardziej ekscytujący. Zmiany w dynamice, od niewielkich po bardziej dramatyczne, przypominają te produkowane przez większe głośniki pełnozakresowe. Jest to imponujące, ponieważ ten dźwięk wiąże się z dużo lepszymi wrażeniami słuchowymi.

Co ze słuchaniem przez słuchawki?


Mark:
Sprawdzając jakość dźwięku po raz pierwszy przez słuchawki przewodowe, byłem naprawdę zaskoczony mocą akustyczną tego smartfonu Xperia. Jakość dźwięku, przestrzeń, czystość, głośność — wszystko wydaje się w nim być zgrane o wiele lepiej niż w jakimkolwiek innym telefonie. Podróżuję z odtwarzaczem Walkman® i nie mogłem się doczekać dnia, w którym będę mógł wybrać, czy poza domem cieszyć się muzyką na Walkmanie, czy smartfonie. Myślę, że ten dzień właśnie nadszedł.

Co sądzisz o gnieździe audio 3,5 mm?


Mark:
Sam lubię korzystać ze słuchawek przewodowych. Może to dziwne, ale czuję wtedy większą więź z muzyką. Naprawdę chcę, aby wzmocnienie pochodziło z telefonu. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem, że ten telefon ma gniazdo słuchawkowe, uśmiechnąłem się z radości!

Udoskonalanie wrażeń akustycznych na urządzeniach Xperia

Zobacz, jak Mark Wilder i inżynier dźwięku Sony Corporation Kenichi Matsumoto współpracowali nad dźwiękiem w smartfonach Xperia.