Seria odtwarzaczy ZX500 Walkman® ZX: obrazy
Seria odtwarzaczy ZX500 Walkman® ZX: obrazy
Seria odtwarzaczy ZX500 Walkman® ZX: obrazy
Seria odtwarzaczy ZX500 Walkman® ZX: obrazy
Seria odtwarzaczy ZX500 Walkman® ZX: obrazy
Seria odtwarzaczy ZX500 Walkman® ZX: obrazy
Seria odtwarzaczy ZX500 Walkman® ZX: obrazy

Cechy

Doskonałe odwzorowanie każdego tonu

Dźwięk o wysokiej rozdzielczości wyznacza nową jakość reprodukcji muzyki cyfrowej. Dzięki przechwytywaniu i reprodukcji dźwięku cyfrowego w częstotliwości próbkowania większej niż w przypadku płyt CD (24 bity / 192 kHz i więcej) wysoka rozdzielczość dźwięku pozwala uzyskać jakość nagrania bliską oryginalnemu nagraniu studyjnemu.

Natywny format 11,2 MHz DSD / PCM 384 kHz

Wspaniała jakość dźwięku w natywnym formacie DSD 11,2 MHz w połączeniu ze zbalansowanymi słuchawkami i obsługą formatu PCM 384 kHz / 32 bity.

S-Master HX™

Wzmacniacz cyfrowy S-Master HX™ ogranicza zniekształcenia i zakłócenia w szerokim paśmie częstotliwości, zapewniając bogate, pełne brzmienie.

DSEE HX™

Interpolacja dźwięku jest dodatkowo udoskonalona dzięki procesorowi DSEE HX™, który inteligentnie rozpoznaje instrumenty, wokale i gatunki muzyczne. Rozpoznając te elementy i relatywną energię dźwięku, procesor dokładnie odbudowuje dźwięki utracone podczas kompresji cyfrowej, zapewniając maksymalnie wierny dźwięk nawet w przypadku skompresowanych formatów. Procesor DSEE HX działa również podczas strumieniowego odtwarzania muzyki.

Natychmiastowa łączność dzięki NFC™ One-Touch i Bluetooth®

Dzięki technologiom Near Field Communication (NFC) i Bluetooth® dostęp do muzyki jest szybki i prosty. Aby rozpocząć odtwarzanie, wystarczy zbliżyć urządzenie z technologią NFC do modelu NW-ZX500. Nie masz NFC? Żaden problem. Do połączenia urządzeń można też użyć łącza Bluetooth®. Obsługa dźwięku LDAC i aptX™ HD.

Bezprzewodowy dźwięk o wysokiej rozdzielczości

Dzięki LDAC — naszemu doskonałemu kodekowi bezprzewodowemu — słuchasz dźwięku w wysokiej rozdzielczości podczas transmisji muzyki. Szybkość transmisji trzykrotnie wyższa od standardowego połączenia BLUETOOTH® pozwala cieszyć się doskonałym dźwiękiem we wszystkich utworach.

Zbalansowane wyjście

Zbalansowane złącze Ø4,4 mm umożliwia podłączenie zgodnych słuchawek przy pełnej obsłudze lewego i prawego kanału, co przekłada się na ograniczenie zakłóceń i bardziej wyrazisty dźwięk.

Konstrukcja z frezowanego aluminium

Wytrzymała konstrukcja z frezowanego aluminium zapewnia wysoką odporność na zakłócenia elektryczne, co pomaga urządzeniu NW-ZX500 w generowaniu wyrazistych, mocnych basów.

Blok frezowany z miedzi

W kompaktowej obudowie urządzenia Walkman podzespoły są zamontowane na frezowanym bloku z miedzi. Dzięki większym wymiarom w porównaniu do poprzednich modeli blok cechuje się obniżoną rezystancją i poprawia uziemienie elektryczne cyfrowej sekcji, co umożliwia urządzeniu NW-ZX500 odtwarzanie jeszcze bardziej wyrazistego dźwięku.

Nowo opracowane rozwiązanie FT CAP

Zaprojektowany na prośbę firmy Sony i dopracowany przez jej inżynierów nowy kondensator FT CAP (kondensator polimerowy o dużej pojemności) wzmacnia zasilanie bloku wzmacniacza, by uzyskać zbalansowane wyjście. Dzięki temu urządzenie NW-ZX500 zapewnia wyrazistą instrumentację i brzmienie wokali, a także mocne basy.

Zaawansowany lut zawierający złoto

Wyjątkowa przewodność złota zapewnia absolutnie minimalną możliwą utratę sygnału. Aby uzyskać bardziej wyrazisty dźwięk i wokale, bezołowiowy lut premium klasy audio z minimalną ilością złota łączy obwód urządzenia NW-ZX500 z baterią.

Oscylator krystaliczny

Dwa kompaktowe oscylatory krystaliczne o niskim poziomie szumów gwarantują precyzję i stabilność zegara przy częstotliwości próbkowania 44,1 kHz i 48 kHz. Dzięki dwóm oscylatorom krystalicznym model NW-ZX500 zapewnia odpowiednią jakość dźwięku przy dobrym stosunku sygnału do zakłóceń.

Kondensatory POSCAP poprawiają odtwarzanie niskich tonów

Kondensatory POSCAP w modelu NW-ZX500 zwiększają zasilanie bloku wzmacniacza w przypadku niezbalansowanego wyjścia. Poprawia to odtwarzanie niskich tonów i daje lepsze wrażenia przy słuchaniu.

Elektryczny, dwuwarstwowy kondensator

W głównym źródle zasilania zastosowano elektryczny, dwuwarstwowy kondensator dostarczający zasilanie z baterii. Dzięki możliwości błyskawicznego podawania dużych ilości energii urządzenie dokładnie przesyła sygnał wyjściowy, zapobiegając nagłym spadkom napięcia. Pozwala to na uzyskanie czystych, wyrazistych basów.

Zoptymalizowany układ płytki drukowanej

Dzieląc blok audio (zaznaczonego na czerwono) i blok zasilania/cyfrowego (zaznaczonego na niebiesko) układ płytki drukowanej zoptymalizowano tak, by cyfrowy szum nie pogarszał jakości dźwięku.

Kondensatory foliowe

Wysokiej jakości kondensatory foliowe dostarczają napięcie o odpowiedzi liniowej w szerokim paśmie częstotliwości, co przekłada się na redukcję zniekształceń i zakłóceń.

Winylowy procesor

Nadaj cyfrowym utworom ciepło i charakter płyt winylowych – raz jeszcze zatrać się w bogactwie melodii i dynamiki ulubionych albumów. Subtelna reprodukcja niskiej częstotliwości rezonansowej, opór ramienia gramofonu i szum powierzchniowy składają się na autentyczne wrażenia przy słuchaniu.

Wi-Fi do bezpośredniego pobierania i transmisji

Współpracujący z Androidem™ i Wi-Fi model NW-ZX500 to jeszcze więcej sposobów słuchania muzyki. Korzystaj z aplikacji do transmitowania i odtwarzania muzyki na urządzeniu Walkman®. Urządzenie możesz też podłączyć do komputera, by mieć dostęp do biblioteki muzyki.

Obsługiwane przez system Android™

Urządzenie NW-ZX500 działa na Androidzie™, przez co ma łatwy dostęp do wielu aplikacji multimedialnych i serwisów muzycznych.

Port USB Type-C™

Model NW-ZX500 ma port USB Type-C™, który ułatwia łączność z wieloma urządzeniami.

Niewielki, poręczny rozmiar

Odtwarzacz Walkman NW-ZX500 to wysoka jakość dźwięku w małym urządzeniu — dzięki temu możesz odtwarzać ulubioną muzykę, gdzie chcesz. 

Interfejs użytkownika przypominający kasetę

Model NW-ZX500 jest wyposażony w specjalny interfejs użytkownika i wygaszacz przypominające kasetę. Obraz kasety, która pojawia się na wyświetlaczu urządzenia Walkman®, różni się w zależności od kodeka słuchanej muzyki.

20 godzin pracy na baterii

Do 20 godzin odtwarzania muzyki MP3 128 kb/s.

Większy panel dotykowy ułatwia obsługę

Panel dotykowy w modelu NW-ZX500 jest o 16% większy niż w poprzedniej wersji — NW-ZX300. Zarządzanie muzyką i słuchanie nigdy nie było tak łatwe.

Więcej pamięci na kolejne playlisty

Oprócz wbudowanej pamięci 64 GB jest też gniazdo na karty SD, co pozwala korzystać z obszernej biblioteki muzyki w podróży.

Luksusowa stylistyka

Wykończony aluminium wysokiej jakości, zakrzywiony korpus modelu NW-ZX500 zaprojektowano z myślą o komforcie użytkowania i łatwości przenoszenia.

Intuicyjne przyciski sterujące z boku

Łatwy dostęp do umieszczonych na panelu bocznym przycisków odtwarzania/pauzy, wyboru muzyki i regulacji głośności.

40. rocznica powstania odtwarzacza Walkman

W tym roku przypada 40. rocznica powstania odtwarzacza Walkman®. Pierwszy odtwarzacz Walkman TPS-L2 trafił do sprzedaży w 1979 roku. Dzięki swojemu wzornictwu zyskał kultowy status i na zawsze odmienił sposób słuchania muzyki. Po raz pierwszy można było słuchać ulubionych utworów, albumów i artystów w wysokiej jakości w dowolnym miejscu i czasie — od tamtego czasu nieustannie udoskonalamy nasze urządzenia.

Więcej o historii odtwarzaczy Walkman®

Dane techniczne
Obsługujące dźwięk o wysokiej rozdzielczości urządzenie NW-ZX500 zaprojektowano precyzyjnie, aby zapewnić autentyczny dźwięk z wielu źródeł muzyki. Dzięki Androidowi™ i obsłudze Wi-Fi można na urządzeniu Walkman® korzystać z aplikacji do transmitowania i odtwarzania muzyki. Urządzenie możesz też podłączyć do komputera, by mieć dostęp do biblioteki muzyki. Słuchanie ulubionych utworów jeszcze nigdy nie było tak łatwe.
  • Zgodność z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości

  • Czysty dźwięk ze wzmacniacza cyfrowego S-Master HX™

  • Technologia DSEE HX™ do poprawy jakości dźwięku z plików muzycznych poddanych kompresji

  • Zbalansowane wyjście 4,4 φ gwarantuje mniejszy poziom szumów i bardziej wyrazisty dźwięk

  • Transmituj i pobieraj muzykę przez Wi-Fi za pomocą ulubionych aplikacji na Androida

Firma Sony jest zaangażowana nie tylko w oferowanie produktów, usług i treści, które zapewniają ekscytujące wrażenia, ale też w pracę nad zerowym śladem ekologicznym firmy we wszystkich naszych działaniach biznesowych Dowiedz się więcej o firmie Sony i środowisku