Festiwale muzyczne Jesień 2016

Podręcznik „Jak przetrwać”

Jeśli wybierasz się na jakiś jesienny festiwal muzyczny w 2016 roku, to się do tego przygotuj! Festiwale muzyczne są jednym z najlepszych sposobów, aby zobaczyć ulubione zespoły, poznać nowych ludzi, dobrze zjeść i zgromadzić materiał do nowych wspomnień.

Podstawą świetnych wrażeń na festiwalu muzycznym jest dobre przygotowanie! Na Twoje szczęście zrobiliśmy listę najważniejszych spraw festiwalowych, aby pomóc Ci ustalić, jak się ubrać, co spakować i jak się przygotować na to wielkie wydarzenie.

Zanim wyruszysz na weekend, który będzie przygodą Twojego życia - przeczytaj nasz poradnik: „Jak przetrwać”, .

Co na siebie włożyć

Inaczej niż na Coachella, Lollapalooza czy innych festiwalach muzycznych odbywających się w czasie letnich upałów, jesienią będziesz miał do czynienia ze znacznie chłodniejszą aurą.

Panie, możecie wskrzesić klimat cyganerii artystycznej uwzględniając w swojej kreacji jakieś wzorzyste kimono albo kapelusz przeciwsłoneczny. Ale zostawcie w domu wydekoltowane koszulki - no chyba, że chcecie przez większość czasu trząść się z zimna i być nieszczęśliwe.

Panowie, narzućcie na siebie jakąś lekką koszulę flanelową albo czapeczkę - żeby było cieplej. Podstawa to ubrać się „na cebulkę”. W ten sposób, hasając w tańcu w jakimś namiocie, łatwo możesz zdjąć z siebie tę dodatkową warstwę i nie będzie Ci za gorąco.

I zasada nr 1 - i dla facetów i dla dziewczyn - to upewnić się, że macie wygodne buty. Sportowe buty, adidasy na płaskiej podeszwie - to będą twoi najlepsi przyjaciele po długim dniu spędzonym na tańcu i na bieganiu od sceny do sceny.

Co spakować

Jesteśmy pewni, że rzeczy podstawowe masz załatwione (tj. bilet/opaska na nadgarstek, telefon i trochę wolnej gotówki), ale jest jeszcze kilka innych spraw, bez których trudno się obejść na festiwalu:

Uwaga na słońce

Kiedy tańczysz przez cały dzień w pełnym słońcu, to krem do opalania z silnym filtrem UV staje się koniecznością. Nawet nie próbuj z niego rezygnować. A jeśli zrezygnujesz, to masz jak w banku, że następnego dnia będziesz paradował z ordynarną opalenizną w pracy albo w szkole.

Tanie okulary przeciwsłoneczne

Festiwale muzyczne to nie najlepsze miejsce na wyskakiwanie w ulubionych designerskich okularach przeciwsłonecznych. Jeśli planujesz serfować po tłumie (lub choćby po prostu starasz się przecisnąć przed tłum), masz spore szanse, że połamią się lub zgubią.

Butelka na wodę wielokrotnego użytku

Pamiętaj, że odwodnienie organizmu to poważna sprawa. Jeżeli organizatorzy festiwalu na to pozwolą, zabierz ze sobą butelkę z wodą, której będziesz mógł użyć wielokrotnie i ustal zawczasu, gdzie będziesz mógł ją napełniać. Twój organizm będzie Ci za to wdzięczny.

Dezynfektant do rąk/wilgotne chusteczki

Przenośne toalety … chyba wystarczy.

Przenośna ładowarka

W miarę jak zdjęcia wszystkich godnych zapamiętania fragmentów występów będą wędrować na Instagram czy Snapchat, szansa na to, że rozładuje Ci się bateria w komórce będzie rosła. Przenośna ładowarka może uratować Ci życie, zwłaszcza kiedy rozdzielisz się z przyjaciółmi.

Głośniki bezprzewodowe

Jeśli planujesz nocleg na festiwalowym campingu, to aby móc kontynuować imprezę potrzebne Ci będą bezprzewodowe głośniki. Jeżeli masz ochotę na prawdziwą ucztą muzyczną, wypróbuj głośniki SONY Ultra Premium Hi-Res Bluetooth Speaker a uzyskasz wyraźny, czysty dźwięk wysokiej rozdzielczości. Zdziwisz się, jak twoja muzyka będzie podobna do tej granej na żywo.

Jak się przygotować

Zaplanuj sobie cały dzień wokół występów artystów, których zamierzasz zobaczyć.

Stwórz sobie harmonogram, lub pobierz apkę festiwalu na telefon, na kilka dni wcześniej. Prawdopodobnie niektóre wydarzenia nałożą się na siebie i będziesz musiał odpuścić parę punktów programu, ale takie planowanie naprzód, pozwoli Ci w pełni wykorzystać czas jakim dysponujesz.

Zapisz numery telefonów swoich znajomych.

Zanim znajdziesz się na widowni, koniecznie zapisz wszystkie numery telefonów swoich przyjaciół na kartce papieru, którą możesz schować do portfela. W ten sposób, nawet jeśli komórka padnie Ci w środku dnia i będziesz musiał skorzystać z cudzej, wciąż będziesz w stanie nawiązać kontakt ze swoją paczką.

Ustalcie miejsce spotkania.

Z całą pewnością w którymś momencie, w trakcie festiwalu, odłączysz się od swojej grupy. Ponieważ łączność komórkowa może okazać się zawodna, warto wyznaczyć sobie miejsce, w którym spotkacie się z przyjaciółmi, już po zakończeniu imprezy ...

Zawczasu przygotuj sobie listę tego, czego chcesz posłuchać.

To doskonały sposób aby się zorientować, kto wystąpi na festiwalu. Pamiętaj przy tym, by sprawdzić także tych „mniej znanych” artystów! Festiwale muzyczne są świetną okazją by dokonywać nowych odkryć.