SEL600F40GM
Wyraźne nastawienie na środowisko
Obiektywy Sony cenione są za właściwości, które pozwalają niezawodnie uchwycić każdy moment. Ale ich prawdziwie wyjątkowy charakter wynika z innowacji świadczących o naszej trosce o środowisko naturalne.
Obiektywy Sony cenione są za właściwości, które pozwalają niezawodnie uchwycić każdy moment. Ale ich prawdziwie wyjątkowy charakter wynika z innowacji świadczących o naszej trosce o środowisko naturalne.
Firma Sony nie tylko wytwarza wspaniałe produkty: realizuje też plan „Droga do zera”, aby jej produkty i działalność biznesowa miały zerowy wpływ na środowisko. Stała innowacyjność, owocująca niezliczonymi zaletami dla użytkowników, w tym lżejszymi, łatwiejszemu w użyciu produktami, pomaga także zmniejszać zużycie energii, wykorzystanie surowców naturalnych i — przede wszystkim — ilość odpadów.
Obiektyw FE 600 mm F4 GM OSS jest o ponad 10% lżejszy od modelu 500 mm F4 G SSM.
[1] 500 mm F4 G SSM [2] DSLR-A900 [3] FE 600 mm F4 GM OSS [4] ILCE-9
Analizy budowy i optymalizacja kształtu tubusu zaowocowała konstrukcją, która zmniejsza zużycie zasobów naturalnych i przyczynia się do realizacji planu „Droga do zera”. Nadal staramy się ograniczać zużycie surowców.
Wykorzystanie pierwotnych (niepoddanych recyklingowi) tworzyw sztucznych jest o 34% mniejsze niż w poprzednich wymiennych obiektywach.
Obraz służy wyłącznie do celów ilustracyjnych.
Zastosowanie wyjątkowo dokładnych soczewek asferycznych Sony XA (extreme aspherical) i zastąpienie szkła optycznego lekkim kompozytem fluorytowym pozwoliło na znaczne zmniejszenie wagi bez pogorszenia jakości.
[1] Szkło ED (o bardzo małej dyspersji)
[1] Soczewka fluorytowa [2] Soczewka XA (extreme aspherical) [3] Szkło ED (o bardzo małej dyspersji)
Obiektywy Sony utrwalają niepowtarzalne chwile i formy ekspresji na obrazach o doskonałej jakości. Skorzystaj z niewyczerpanych możliwości twórczego kształtowania zakresu, rozmiaru i głębi, jakie daje tylko superteleobiektyw.
Dzięki wprowadzeniu stopu magnezu użytkownicy superteleobiektywów o dużej jasności pracują bez porównania wygodniej. Mniejsza ogólna waga i lepszy rozkład ciężaru pomagają pozostać w stałej gotowości do wykonywania idealnych zdjęć.
Wytwarzane w specjalnym procesie produkcyjnym soczewki Sony XA (extreme aspherical) odznaczają się niezrównaną dokładnością powierzchni i niezwykłą rozdzielczością. Tworzą miękki efekt bokeh i idealnie sprawdzają się przy dużych zbliżeniach.
Shuhei Kaneko
Kierownik projektów FE 400 mm F2.8 GM OSS / FE 600 mm F4.0 GM OSS
Na etapie projektowania robiłem zdjęcia w różnych miejscach. Teraz dążę do zapewnienia dokładności odwzorowania obrazu, łatwości komponowania ujęć i śledzenia obiektów, mniejszej wagi oraz większej poręczności, ponieważ te właśnie cechy pozwalają fotografowi maksymalnie sugestywnie ukazać zwierzęta poruszające się w oddali.
Zastosowaliśmy nową konstrukcję optyczną i zmniejszyliśmy wagę, wprowadzając lekki stop magnezu, ale oprócz tego zmierzyliśmy się z kwestią ochrony środowiska: ograniczyliśmy zużycie surowców, również przy produkcji soczewek, oraz pierwotnych tworzyw sztucznych.
Najnowocześniejsza technologia Sony nie pozostaje bez związku z naszą troską o środowisko. Jako inżynier chcę powiedzieć, że wszystkie te twórcze prace rozsyłane przez fotografów po całym świecie mają w sobie cząstkę naszej troski o środowisko, wyrażającej się w projektowaniu wymiennych obiektywów.
PRODUKTY POKREWNE
Podczas prac nad zaawansowanym modelem α9 firma Sony stworzyła pełnoklatkowy przetwornik obrazu „stacked CMOS” z wbudowaną pamięcią. W rezultacie powstał mniejszy i lżejszy aparat profesjonalny, do którego produkcji potrzeba mniej zasobów.
Zgodnie z założeniami planu Road to Zero i celami strategii Green Management 2025 produkty firmy Sony (oprócz opakowań) będą zawierać o 10% mniej plastiku z surowców pierwotnych niż w roku 2018. Przez ostatnich 10 lat doskonalimy materiały z recyklingu i wykorzystujemy je w naszych produktach audio.
Oto nowe rewolucyjne opakowanie. Robot aibo jest dokładnie zapakowany i chroniony przed uszkodzeniami dzięki filcowemu opakowaniu wyprodukowanemu w 50% z butelek PET (politereftalan etylenu) pochodzących z recyklingu.