#TravelByXperia

@SonyXperia na Instagramie

#TravelByXperia @SonyXperia Instagram na pomarańczowym tle
Wybierz się w wirtualną podróż po świecie ze smartfonem Xperia

Rok 2020 radykalnie odmienił nasze życie — w tym możliwości przemieszczania się z miejsca na miejsce. Dziś, gdy fizyczne podróże nadal wydają się odległą perspektywą, kampania #TravelByXperia pomaga odzyskiwać kontakt ludziom z całego świata, których łączy zamiłowanie do przygód. Odkrywaj świat widziany okiem smartfona Xperia, od zniewalających miejskich krajobrazów po lokalne specjały. Nigdy nie wiesz, na co natrafisz. 


Azja

Wyrusz w tajwańskie góry

Odkryj zapierające dech w piersiach widoki centralnego pasma górskiego Tajwanu z TaiTai.LIVE.WILD.

Mężczyzna i kobieta siedzący na skałach w górskim krajobrazie
Poznajcie TaiTai.LIVE.WILD

TaiTai.LIVE.WILD to platforma społecznościowa prowadzona przez małżeństwo, które najszczęśliwsze jest wtedy, gdy wędruje lub wspina się w górach — im trudniejszymi i bardziej odległymi od cywilizacji szlakami, tym lepiej. Oboje są wielbicielami natury, a ich fotografie celebrują ulotne piękno i nieustannie zmieniającą się aurę, tak charakterystyczną dla regionów górskich. 

Powrót do Danda z TaiTai.LIVE.WILD

Poznaj cuda Japonii

Zatrać się w bujnych zielonych lasach jednego z najstarszych japońskich szlaków pielgrzymkowych z Ippeiem i Janine.

© Ippei i Janine. Wszystkie zdjęcia zrobiła para zawodowych fotografów: Ippei i Janine. Wszystkie zdjęcia wykonano smartfonem Xperia. 

Portret pary fotografów, Ippeia i Janine, nad wodą
Poznaj Ippeia i Janine

Ippei i Janine są parą fotografów z Tokio, specjalizującą się w fotografii w stylu kinowym. Tworzą naturalne i emocjonujące fotografie lifestylowe na świeżym powietrzu. Robią też zdjęcia par i rodzin. Ich zdjęcia opublikowano w dziesiątkach światowych publikacjach medialnych oraz niezliczonych kampaniach reklamowych.

Ippei i Janine opowiadają o swojej podróży po Japonii

Poczuj piękno wiejskiego Tajwanu 

Hsiang Li (Rookie) sławi zróżnicowany krajobraz Hualien na Tajwanie, od obfitych pól aż po spektakularne wybrzeża.

© Hsiang Li (Rookie). Wszystkie zdjęcia zrobił zawodowy fotograf Hsiang Li (Rookie). Wszystkie zdjęcia wykonano smartfonem Xperia.

Portret fotografa Li Hsianga siedzącego na kamiennej ścianie z aparatem w ręku
Poznaj Hsianga Li (Rookiego)

Hsiang Li (Rookie) urodził się w dzielnicy Jiali miasta Tainan. Jest fotografem Sony Taiwan. W 2014 roku zaczął używać aparatu do rejestrowania osób i scen napotykanych podczas swojej pracy jako listonosza. Po jakimś czasie zaczął umieszczać swoje zdjęcia w serwisie Instagram z hashtagiem „Pamiętnik listonosza”, gdzie szybko stały się sensacją. Zdjęcia Li są szczerym hołdem dla jego ojczyzny. Ukazują jego ciepło oraz przywiązanie do ludzi i miejsc, dzięki którym Tajwan jest tak wyjątkowy.

Hsiang Li (Rookie) testuje możliwości smartfonu Xperia
Odkryj ulice Hongkongu

Poznaj ludzi i ulice Hongkongu, oglądając zdjęcia dokumentalne Billy'ego Ha.

© Billy Ha. Wszystkie zdjęcia są autorstwa profesjonalnego fotografa Billy'ego Ha. Wszystkie zdjęcia wykonano smartfonem Xperia. 

Zdjęcie Billy'ego Ha
Billy Ha

Billy urodził się w Hongkongu. Dzieciństwo spędził w Stanach Zjednoczonych, ale po latach wrócił do swojego rodzinnego miasta. Zaczął fotografować okoliczne ulice w 2016 roku. Uwielbia robić zdjęcia ludziom nieświadomym tego, że są fotografowani. Jego prace skupiają się na detalach i wyrazach twarzy przechodniów. Aktualnie koncentruje się na dokumentach społecznych — opowiadaniu spójnych historii za pomocą serii zdjęć. Uwielbia uwieczniać wyjątkowe momenty w zachowaniach ludzi oraz szukać do każdego zdjęcia wyjątkowych kompozycji i niekonwencjonalnych kątów.

Billy Ha ujawnia swoje ulubione miejsca fotograficzne w Hongkongu

Europa

Niewyczerpane źródło inspiracji

Obejrzyj piękne zdjęcia Dominiki Koszowskiej, uhonorowanej tytułem najlepszej fotografki mobilnej świata.

© Dominika Koszowska. Autorką wszystkich zdjęć jest zawodowa fotografka Dominika Koszowska. Wszystkie zdjęcia zostały zrobione smartfonem Xperia.

Portret fotografki Dominiki Koszowskiej
Poznaj Dominikę Koszowską

Polska fotografka Dominika Koszowska jest gorącą zwolenniczką fotografowania smartfonem, zajmującą I miejsce w światowym rankingu fotografów mobilnych 2020 i 2021 r. Poruszające zdjęcia krajobrazowe, dokumentalne i portretowe przyniosły jej ponad 100 nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach na całym świecie.


Odkryj miasto, które nigdy nie śpi

Niemiecki fotograf Kevin Kurpiers oddaje na swoich zdjęciach ogrom i dramatyzm Nowego Jorku.

© Kevin Kurpiers. Wszystkie zdjęcia zostały zrobione przez zawodowego fotografa Kevina Kurpiersa. Wszystkie zdjęcia wykonano smartfonem Xperia.

Portret Kevina Kurpiersa
Poznajcie Kevina Kurpiersa

Kevin Kurpiers pochodzi ze Schwarzwaldu w południowo-zachodnich Niemczech. Zajmuje się fotografią podróżniczą, portretową i pejzażową. Kevin był wcześniej ambasadorem marki Sony jako Xperia Explorer na rynku niemieckim. Jego pasją są nowe wyzwania oraz poznawanie miejsc i ludzi z całego świata.

Z Czarnego Lasu do Wielkiego Jabłka

Witaj w świecie lodu i ognia

Filmowiec i fotograf Arnúlfur przemierza surowy, geotermalny krajobraz Półwyspu Reykjanes na Islandii.

Portret Arnúlfura, znanego jako That Icelandic Guy
Poznajcie Arnúlfura

Arnúlfur, znany w internecie jako That Icelandic Guy, jest islandzkim fotografem i filmowcem używającym aparatów Sony Alpha. Swoją fotograficzną przygodę rozpoczął w 2016 r. z aparatem Sony A6300. Od tamtej pory rejestrowanie obrazów otaczającego go świata stało się jego obsesją. Arnúlfur pochodzi z rodziny przewodników i wspinaczy, dlatego zamiłowanie do dzikiej przyrody ma we krwi, a jego życiową pasją jest opowiadanie wizualnych historii za pomocą zdjęć i filmów.

Wyrusz na Półwysep Reykjanes z Arnúlfurem (That Icelandic Guy)

Doceń niesamowite piękno Alp

Fotograf Eric Reinheart w swoich pracach ukazuje piękno Alp — krainy gór, lasów, jezior i dolin.


© Eric Reinheart. Wszystkie zdjęcia zostały zrobione przez zawodowego fotografa Erica Reinhearta. Wszystkie zdjęcia wykonano smartfonem Xperia.

Portret fotografa Erica Reinhearta
Poznaj Erica Reinhearta

Mieszkający w Berlinie Eric Reinheart zajmuje się fotografią komercyjną i fotografią krajobrazu. Współpracuje ze znanymi na całym świecie markami i szybko rozwijającymi się start-upami. Chociaż Eric jest dumny ze swojej pracy dla klientów, największą satysfakcję sprawia mu fotografowanie cudów natury. Jego prawdziwą pasją jest praca w terenie i robienie zdjęć, które ukazują piękno miejsc nietkniętych przez cywilizację.

Zobacz Alpy dzięki fotografowi krajobrazu Ericowi Reinheartowi

Zobacz sezon tulipanowy w całej okazałości

W Holandii wiosna oznacza tulipany, a fotograf Albert Dros uwielbia uwieczniać to widowisko.

© Albert Dros. Wszystkie zdjęcia zostały zrobione przez zawodowego fotografa Alberta Drosa. Wszystkie zdjęcia wykonano smartfonem Xperia. 

Portret fotografa Alberta Drosa fotografującego smartfonem pojedynczego żółtego tulipana na polu czerwonych tulipanów
Poznaj Alberta Drosa 

Albert Dros jest profesjonalnym fotografem krajobrazów z Holandii. Jego celem jest fotografowanie miejsc i chwil z wykorzystaniem swojej wyjątkowej wizji i niepowtarzalnego stylu. Tworzy śmiałe, żywe, a czasem baśniowe obrazy. Albert współpracuje z wieloma markami z branży fotograficznej i jest oficjalnym ambasadorem Sony Imaging. Jego prace pojawiają się w największych serwisach informacyjnych i magazynach na całym świecie, w tym TIME, National Geographic i Adobe.

Czerpanie inspiracji z wyjątkowych krajobrazów

Posmakuj Paryża

Poczuj smak paryskiego życia, oglądając najnowsze zdjęcia Laurent Derossi z jego rodzinnego miasta.

Laurent Derossi przed wieżą Eiffla
Poznaj Laurent Derossi — fotografa Paryża

Laurent Derossi (@Parisexplorer) pochodzi z Metz, ale fotografuje Paryż. Jego specjalność to fotografia miejska i podróżnicza. Lubi przygody, jest ciekawy świata, dlatego przeczesuje Paryż w poszukiwaniu niebanalnych perspektyw. Swoje zdjęcia publikuje na własnej stronie internetowej i w sieciach społecznościowych, gdzie ma dziesiątki tysięcy obserwatorów.

© Laurent Derossi. Autorem wszystkich zdjęć jest zawodowy fotograf Laurent Derossi. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane smartfonem Xperia. 

Posłuchaj, jak Laurent Derossi opowiada o fotografowaniu Paryża

Wyrusz na szwedzką przygodę

Podziwiaj zimowe piękno szwedzkich gór i jezior w podróży, w którą zabierze Cię Tobias Hägg.

© Tobias Hägg. Autorem wszystkich zdjęć jest zawodowy fotograf Tobias Hägg. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane smartfonem Xperia. 

Zdjęcie Tobias Hägg w pełnej długości
Poznaj Tobias Hägg — fotografa Szwecji

Tobias Hägg (Airpixels w mediach społecznościowych) jest fotografem i filmowcem. Mieszka na przedmieściach Sztokholmu. Jego pasją są nowe krajobrazy, przygody i outdoor. Podróżuje do najdalszych zakątków Ziemi, by ukazać na fotografiach i filmach niepowtarzalne chwile z niepowtarzalnych perspektyw. Należy do grupy 14 fotografów, których prace wybrano do albumu Masters of Drone Photography. Jest jurorem Cewephotoworld, jednego z największych konkursów fotograficznych na świecie.

Posłuchaj, jak Tobias Hägg przedstawia swoją filozofię fotografowania 

Ameryka Północna

Wybierz się do Turcji 

Wspólnie z Art of Visuals odkryj niezapomniane widoki, dźwięki, ludzi i miejsca w Turcji.

Logo Art of Visuals
O firmie Art of Visuals

Znana na świecie firma medialna Art of Visuals pomaga czerpać inspiracje wizualne ze świata ponad milionowi osób ze 120 krajów. Podstawami marki są pozytywne nastawienie, poszukiwania i inspiracja. Zespół Art of Visuals wierzy, że poświęcając więcej czasu na tworzenie sztuki, łączenie się z ludźmi oraz odkrywanie świata i nowych kultur, zmienia świat na lepsze.

Ze Stambułu do Kapadocji

Zima w Yosemite

Zobacz najbardziej magiczne oblicze Parku Narodowego Yosemite na zdjęciach amerykańskiego fotografa Chrisa Burkarda.


© Chris Burkard. Wszystkie zdjęcia zostały zrobione przez zawodowego fotografa Chrisa Burkarda. Wszystkie zdjęcia wykonano smartfonem Xperia.

Czarno-biały portret Chrisa Burkarda
Poznajcie Chrisa Burkarda 

Chris Burkard jest uznanym odkrywcą, fotografem, dyrektorem kreatywnym, prelegentem i pisarzem. Podróżuje do najdalszych zakątków Ziemi w poszukiwaniu historii, które skłaniają ludzi do przemyślenia naszych relacji z naturą, a jednocześnie promuje ochronę dzikiej przyrody na całym świecie.

Śladami Ansela Adamsa

Zdobywaj szczyty w Kolorado

Naciesz oczy spektakularnymi zdjęciami zrobionymi przez amerykańskiego fotografa Andy'ego Manna podczas wspinaczki.


© Andy Mann. Wszystkie zdjęcia zostały zrobione przez zawodowego fotografa Andy'ego Manna. Wszystkie zdjęcia wykonano smartfonem Xperia.

Czarno-biały portret Andy'ego Manna
Poznaj Andy'ego Manna 

Andy Mann to uczestnik programu Sony Artisan, nominowany do nagrody Emmy reżyser, trzykrotny laureat nagrody Telly, fotograf National Geographic i działacz na rzecz ochrony środowiska morskiego, którego prace pomagają opowiedzieć historię naszej szybko zmieniającej się planety. Andy jest także mówcą — podróżuje po kraju z ekipą projektu National Geographic Live. Pracuje też z młodymi ludźmi z całego świata, aby zainspirować kolejne pokolenie działaczy na rzecz oceanów. 

Dołącz do Andy'ego Manna podczas jego podróży w Góry Skaliste
Niesamowite obrazy z Left Hand Valley 

Udaj się do centrum Nowego Jorku

Poznaj mało znane oblicze Nowego Jorku na zdjęciach ulicznych autorstwa Crissibeth Cooper

© Crissibeth Cooper. Autorką wszystkich zdjęć jest zawodowa fotografka Crissibeth Cooper. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane smartfonem Xperia. 

Zdjęcie Crissibeth Cooper
Poznaj Crissibeth Cooper — fotografkę Nowego Jorku

Urodzona i wychowana w Nowym Jorku Crissibeth Cooper skupia się na fotografowaniu precyzyjnie skomponowanych kadrów, często wykorzystując w tym celu symetrię i złoty podział. Typowymi motywami w jej pracach są linie prowadzące, odbicia, architektura, punkty zbiegu i krajobraz miejski. Jej prace były wystawiane w parku High Line i sklepie Sony Square w Nowym Jorku. Jej kreatywne zdjęcia można znaleźć także w serwisie Getty Images. Jest jednym z założycieli Sony Alpha Imaging Collective.

Posłuchaj, jak Crissibeth podchodzi do zdjęć Nowego Jorku

Profesjonalne podpowiedzi
Poznaj wskazówki Tiffany Nguyen #TravelByXperia
Tiffany Nguyen stojąca na drodze
Poznaj Tiffany Nguyen

Tiffany pochodzi z Kalifornii. Fotografuje podróże-przygody, które składają się na jej imponująco różnorodne portfolio. Jest jednym z pierwszych członków Sony Alpha Imaging Collective. Inspirację czerpie z podróży, z odkrywania nowych miejsc i zanurzania się w nieznane sobie kultury.


Dołącz do grupy #TravelByXperia


Aby dołączyć do nas w tej podróży, po prostu rób zdjęcia pięknym krajobrazom, potrawom czy mieszkańcom Twojego kraju przy użyciu swojego urządzenia Xperia, a następnie publikuj je na Instagramie z hashtagiem #TravelByXperia. Zespół ds. naszego oficjalnego konta Sony Mobile w serwisie Instagram (@SonyXperia) wybierze najlepsze ujęcia do opublikowania na naszym kanale i w relacji.

 Aby Twoje zdjęcie zostało udostępnione przez @SonyXperia:

Przeczytaj i zaakceptuj regulamin kampanii

Opublikuj zdjęcie z hashtagiem: #TravelByXperia
Dodaj nazwę swojego kraju lub regionu, np. #Polska
Dodaj też nazwę swojego urządzenia Xperia, np. #Xperia1III

Model smartfonu nie ma znaczenia — ważne, że to urządzenie Xperia. Jeśli wybierzemy Twoje zdjęcie lub film, najpierw skontaktujemy się z Tobą za pomocą bezpośredniej wiadomości na Instagramie. 

Zapoznaj się z regulaminem

Zobacz te wspaniałe zdjęcia zrobione przez użytkowników smartfonów Xperia