#TravelByXperia

@SonyXperia na Instagramie

#TravelByXperia @SonyXperia Instagram na pomarańczowym tle
Wybierz się w wirtualną podróż po świecie ze smartfonem Xperia

Rok 2020 radykalnie odmienił nasze życie — w tym możliwości przemieszczania się z miejsca na miejsce. Dziś, gdy fizyczne podróże nadal wydają się odległą perspektywą, kampania #TravelByXperia pomaga odzyskiwać kontakt ludziom z całego świata, których łączy zamiłowanie do przygód. Odkrywaj świat widziany okiem smartfona Xperia, od zniewalających miejskich krajobrazów po lokalne specjały. Nigdy nie wiesz, na co natrafisz. 


Poznaj cuda Japonii

Zatrać się w bujnych zielonych lasach jednego z najstarszych japońskich szlaków pielgrzymkowych z Ippeiem i Janine.

© Ippei i Janine. Wszystkie zdjęcia zrobiła para zawodowych fotografów: Ippei i Janine. Wszystkie zdjęcia wykonano smartfonem Xperia. 

Portret pary fotografów, Ippeia i Janine, nad wodą
Poznaj Ippeia i Janine

Ippei i Janine są parą fotografów z Tokio, specjalizującą się w fotografii w stylu kinowym. Tworzą naturalne i emocjonujące fotografie lifestylowe na świeżym powietrzu. Robią też zdjęcia par i rodzin. Ich zdjęcia opublikowano w dziesiątkach światowych publikacjach medialnych oraz niezliczonych kampaniach reklamowych.

Ippei i Janine opowiadają o swojej podróży po Japonii

Poczuj piękno wiejskiego Tajwanu 

Hsiang Li (Rookie) sławi zróżnicowany krajobraz Hualien na Tajwanie, od obfitych pól aż po spektakularne wybrzeża.

© Hsiang Li (Rookie). Wszystkie zdjęcia zrobił zawodowy fotograf Hsiang Li (Rookie). Wszystkie zdjęcia wykonano smartfonem Xperia.

Portret fotografa Li Hsianga siedzącego na kamiennej ścianie z aparatem w ręku
Poznaj Hsianga Li (Rookiego)

Hsiang Li (Rookie) urodził się w dzielnicy Jiali miasta Tainan. Jest fotografem Sony Taiwan. W 2014 roku zaczął używać aparatu do rejestrowania osób i scen napotykanych podczas swojej pracy jako listonosza. Po jakimś czasie zaczął umieszczać swoje zdjęcia w serwisie Instagram z hashtagiem „Pamiętnik listonosza”, gdzie szybko stały się sensacją. Zdjęcia Li są szczerym hołdem dla jego ojczyzny. Ukazują jego ciepło oraz przywiązanie do ludzi i miejsc, dzięki którym Tajwan jest tak wyjątkowy.

Hsiang Li (Rookie) testuje możliwości smartfonu Xperia
Odkryj ulice Hongkongu

Poznaj ludzi i ulice Hongkongu, oglądając zdjęcia dokumentalne Billy'ego Ha.

© Billy Ha. Wszystkie zdjęcia są autorstwa profesjonalnego fotografa Billy'ego Ha. Wszystkie zdjęcia wykonano smartfonem Xperia. 

Zdjęcie Billy'ego Ha
Billy Ha

Billy urodził się w Hongkongu. Dzieciństwo spędził w Stanach Zjednoczonych, ale po latach wrócił do swojego rodzinnego miasta. Zaczął fotografować okoliczne ulice w 2016 roku. Uwielbia robić zdjęcia ludziom nieświadomym tego, że są fotografowani. Jego prace skupiają się na detalach i wyrazach twarzy przechodniów. Aktualnie koncentruje się na dokumentach społecznych — opowiadaniu spójnych historii za pomocą serii zdjęć. Uwielbia uwieczniać wyjątkowe momenty w zachowaniach ludzi oraz szukać do każdego zdjęcia wyjątkowych kompozycji i niekonwencjonalnych kątów.

Billy Ha ujawnia swoje ulubione miejsca fotograficzne w Hongkongu

Zobacz sezon tulipanowy w całej okazałości

W Holandii wiosna oznacza tulipany, a fotograf Albert Dros uwielbia uwieczniać to widowisko.

© Albert Dros. Wszystkie zdjęcia zostały zrobione przez zawodowego fotografa Alberta Drosa. Wszystkie zdjęcia wykonano smartfonem Xperia. 

Portret fotografa Alberta Drosa fotografującego smartfonem pojedynczego żółtego tulipana na polu czerwonych tulipanów
Poznaj Alberta Drosa 

Albert Dros jest profesjonalnym fotografem krajobrazów z Holandii. Jego celem jest fotografowanie miejsc i chwil z wykorzystaniem swojej wyjątkowej wizji i niepowtarzalnego stylu. Tworzy śmiałe, żywe, a czasem baśniowe obrazy. Albert współpracuje z wieloma markami z branży fotograficznej i jest oficjalnym ambasadorem Sony Imaging. Jego prace pojawiają się w największych serwisach informacyjnych i magazynach na całym świecie, w tym TIME, National Geographic i Adobe.

Posmakuj Paryża

Poczuj smak paryskiego życia, oglądając najnowsze zdjęcia Laurent Derossi z jego rodzinnego miasta.

© Laurent Derossi. Autorem wszystkich zdjęć jest zawodowy fotograf Laurent Derossi. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane smartfonem Xperia. 

Laurent Derossi przed wieżą Eiffla
Poznaj Laurent Derossi — fotografa Paryża

Laurent Derossi (@Parisexplorer) pochodzi z Metz, ale fotografuje Paryż. Jego specjalność to fotografia miejska i podróżnicza. Lubi przygody, jest ciekawy świata, dlatego przeczesuje Paryż w poszukiwaniu niebanalnych perspektyw. Swoje zdjęcia publikuje na własnej stronie internetowej i w sieciach społecznościowych, gdzie ma dziesiątki tysięcy obserwatorów.

Posłuchaj, jak Laurent Derossi opowiada o fotografowaniu Paryża
Przeżyj przygodę w Szwecji

Podziwiaj zimowe piękno szwedzkich gór i jezior w podróży, w którą zabierze Cię Tobias Hägg.

© Tobias Hägg. Autorem wszystkich zdjęć jest zawodowy fotograf Tobias Hägg. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane smartfonem Xperia. 

Zdjęcie Tobias Hägg w pełnej długości
Poznaj Tobias Hägg — fotografa Szwecji

Tobias Hägg (Airpixels w mediach społecznościowych) jest fotografem i filmowcem. Mieszka na przedmieściach Sztokholmu. Jego pasją są nowe krajobrazy, przygody i outdoor. Podróżuje do najdalszych zakątków Ziemi, by ukazać na fotografiach i filmach niepowtarzalne chwile z niepowtarzalnych perspektyw. Należy do grupy 14 fotografów, których prace wybrano do albumu Masters of Drone Photography. Jest jurorem Cewephotoworld, jednego z największych konkursów fotograficznych na świecie.

Posłuchaj, jak Tobias Hägg przedstawia swoją filozofię fotografowania 

Udaj się do centrum Nowego Jorku

Poznaj mało znane oblicze Nowego Jorku na zdjęciach ulicznych autorstwa Crissibeth Cooper

© Crissibeth Cooper. Autorką wszystkich zdjęć jest zawodowa fotografka Crissibeth Cooper. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane smartfonem Xperia. 

Zdjęcie Crissibeth Cooper
Poznaj Crissibeth Cooper — fotografkę Nowego Jorku

Urodzona i wychowana w Nowym Jorku Crissibeth Cooper skupia się na fotografowaniu precyzyjnie skomponowanych kadrów, często wykorzystując w tym celu symetrię i złoty podział. Typowymi motywami w jej pracach są linie prowadzące, odbicia, architektura, punkty zbiegu i krajobraz miejski. Jej prace były wystawiane w parku High Line i sklepie Sony Square w Nowym Jorku. Jej kreatywne zdjęcia można znaleźć także w serwisie Getty Images. Jest jednym z założycieli Sony Alpha Imaging Collective.

Posłuchaj, jak Crissibeth podchodzi do zdjęć Nowego Jorku
Poznaj wskazówki Tiffany Nguyen #TravelByXperia
Tiffany Nguyen stojąca na drodze
Poznaj Tiffany Nguyen

Tiffany pochodzi z Kalifornii. Fotografuje podróże-przygody, które składają się na jej imponująco różnorodne portfolio. Jest jednym z pierwszych członków Sony Alpha Imaging Collective. Inspirację czerpie z podróży, z odkrywania nowych miejsc i zanurzania się w nieznane sobie kultury.


Dołącz do grupy #TravelByXperia


Aby wyruszyć w tę podróż razem z nami, po prostu fotografuj urządzeniem Xperia piękne scenerie, potrawy lub krajobrazy swojego kraju i zamieszczaj zdjęcia w serwisie Instagram, używając hasztagu #TravelByXperia. Zespół ds. naszego oficjalnego konta Sony Mobile w serwisie Instagram (@SonyXperia) wybierze najlepsze ujęcia do opublikowania na naszym kanale i w relacji.

 Aby Twoje zdjęcie zostało udostępnione przez @SonyXperia:

Przeczytaj i zaakceptuj regulamin kampanii

Opublikuj zdjęcie z hashtagiem: #TravelByXperia
Dodaj nazwę swojego kraju lub regionu, np. #Polska
Dodaj też nazwę swojego urządzenia Xperia, np. #Xperia1III

Model smartfonu nie ma znaczenia — ważne, że to urządzenie Xperia. Jeśli zdecydujemy się przedstawić Twoje zdjęcie, najpierw skontaktujemy się z Tobą za pomocą wiadomości bezpośredniej na Instagramie. 

Zapoznaj się z regulaminem