Identyfikator artykułu : 00123856 / Ostatnia modyfikacja : 27.02.2024Drukowanie

Telewizor BRAVIA automatycznie włącza się lub wyłącza.

  Ten artykuł dotyczy następujących problemów:

  • Telewizor wielokrotnie włącza się lub wyłącza.
  • Telewizor losowo uruchamia się ponownie.
  • Obraz staje się czarny, a dźwięk pozostaje.
    

  Aby rozwiązać ten problem, wykonaj czynności opisane poniżej.

  1. Może być włączona funkcja Oszczędzanie energii lub Timer wyłączania. Może ona powodować włączanie się lub wyłączanie telewizora o określonych porach albo gdy nikt z niego nie korzysta. Jeśli telewizor włącza się lub wyłącza w regularnych odstępach czasu, np. po upływie 30 minut lub jednej godziny, bardzo możliwe, że włączona jest jedna z tych funkcji.

   Aby sprawdzić, czy telewizor jest wyposażony w takie funkcje, jak Stan oczekiwania po okresie bezczynności, Timer włączania czy Wyłącznik czasowy, oraz dowiedzieć się, jak je skonfigurować lub wyłączyć, zapoznaj się z poniższym opisem.

  2. Upewnij się, że przewód zasilający jest prawidłowo podłączony.
   1. Jeśli telewizor jest wyposażony w odłączalny przewód zasilający, upewnij się, że pewnie trzyma się on w gnieździe z tyłu telewizora.
   2. Jeśli telewizor jest wyposażony w zewnętrzny zasilacz, sprawdź również prawidłowość połączenia między zasilaczem a przewodem zasilającym.
   3. Upewnij się, że przewód zasilający jest prawidłowo włączony do ściennego gniazdka sieci energetycznej.
   4. Odłącz wszelkie przedłużacze, listwy przeciwprzepięciowe oraz tym podobne urządzenia i podłącz telewizor bezpośrednio do ściennego gniazdka sieci energetycznej, aby przekonać się, czy problemu nie powoduje przypadkiem jedno z tych dodatkowych urządzeń.
   5. Spróbuj użyć innego ściennego gniazdka sieci energetycznej. Jeśli gniazdko jest wyposażone w wyłącznik zasilania, upewnij się, że zasilanie jest włączone.
     
  3. Wyjmij baterie z pilota i sprawdź, czy problem nadal występuje. Przekonasz się dzięki temu, czy uszkodzenie nie dotyczy raczej pilota niż telewizora.

   UWAGA:

   • jeśli oprócz pilota dostarczonego z telewizorem używasz również pilota uniwersalnego, sprawdź też prawidłowość jego działania.
   • Sposobem na weryfikację występowania tego problemu jest także zasłonięcie czujnika zdalnego sterowania na telewizorze. Aby sprawdzić, gdzie znajduje się czujnik zdalnego sterowania, zapoznaj się z instrukcją obsługi. Z tego sposobu sprawdzenia nie można jednak skorzystać, gdy źródłem problemu jest pilot, który do działania nie wykorzystuje podczerwieni, taki jak pilot z panelem dotykowym.
     
  4. Odłącz od telewizora wszystkie zewnętrzne urządzenia (przewody USB, LAN, HDMI, antenowy itp.), pozostawiając podłączony wyłącznie przewód zasilający. Następnie sprawdź, czy problemu nie powoduje jedno z urządzeń zewnętrznych. Jeśli sytuacja ulegnie poprawie, podłączaj po kolei urządzenia aż do odszukania tego, które powoduje problem.

   Obraz

   1. Złącza na telewizorze
   2. Usuń przewody
   3. Urządzenia zewnętrzne
    1. Router
    2. Urządzenia sieciowe
    3. Dysk twardy USB
    4. Karta sieciowa USB bezprzewodowej sieci LAN (UWA-BR100)
    5. Urządzenie wideo
    6. Wyposażenie antenowe (satelitarne), takie jak wzmacniacz sygnału
      
  5. Upewnij się, że wyłączona jest funkcja Wi-Fi w telewizorze.
    
  6. Zresetuj telewizor przez odłączenie zasilania.
    
  7. Zaktualizuj oprogramowanie telewizora do najnowszej wersji.
    
  8. Przywracanie fabrycznych ustawień telewizora.

  Wykonanie powyższych czynności powinno rozwiązać problem.
  Jeśli problem nie ustąpi po wykonaniu powyższych czynności, produkt może wymagać naprawy.