Obraz zamazuje się przy wyświetlaniu szybko poruszających się obiektów (w sporcie itp.) lub przesuwającego się paska z napisami
Zamazywanie się obrazu na telewizorze ma dwie przyczyny:
- Normalny sygnał telewizyjny składa się z 50/60 kolejnych klatek obrazu na sekundę (50 Hz / 60 Hz). Ludzkie oko dostrzega nieznaczną niestabilność obrazu, ponieważ rejestruje niewielkie zmiany położenia na kolejnych klatkach obrazu telewizyjnego. Niestabilność tę widać najbardziej przy oglądaniu szybko poruszających się obiektów, których położenie znacząco się zmienia w kolejnych klatkach. Efekt ten staje się jeszcze wyraźniejszy przy odtwarzaniu filmów nakręconych przy mniejszej szybkości klatek (typową wartością dla filmów kinowych i nagrań na płytach Blu-ray Disc są 24 klatki na sekundę).
- Ciekłe kryształy wykorzystywane w ekranie każdego telewizora LCD charakteryzują się określonym czasem reakcji. Efekt ten jest bardziej widoczny w niskich temperaturach. Nie świadczy to o uszkodzeniu.
Aby zapobiec zamazywaniu się obrazu, opracowano technologię Motionflow.
W celu sprawdzenia, jakie ustawienie jest najlepiej dostosowane do konkretnych warunków oglądania, zalecamy wypróbowanie różnych trybów Motionflow. Aby uzyskać dostęp do ustawień Motionflow, naciśnij przycisk Home na dostarczonym pilocie i wybierz kolejno opcje Ustawienia > Ekran > Obraz > Motionflow > żądany efekt Motionflow.
UWAGA: Nie wszystkie modele BRAVIA mają w menu opcję Motionflow. Jeśli technologia Motionflow jest wzmiankowana w danych technicznych telewizora lub materiale marketingowym firmy Sony, a menu nie zawiera opcji Motionflow, telewizor automatycznie reguluje ustawienia Motionflow.