Identyfikator artykułu : 00279747 / Ostatnia modyfikacja : 19.10.2023Drukowanie

Telewizor Sony nie włącza się i nie reaguje na użycie pilota lub przycisku zasilania

  WAŻNE: Ten artykuł dotyczy tylko określonych produktów. Proszę sprawdzić Obowiązujące produkty na górze tego artykułu.

  Sprawdź, czy telewizor rzeczywiście nie jest włączony / nie reaguje, czy też powód jest inny

  Objawy braku zasilania

  Oto objawy wskazujące na wyłączenie lub brak reakcji telewizora:

  1. Zgaszona dioda LED: Nie świeci przednia dioda LED. Normalnie, gdy telewizor jest włączony, dioda LED powinna świecić.
  2. Brak wskazania głośności: Po naciśnięciu przycisku zwiększania lub zmniejszania głośności nie pojawia się pasek lub zmieniające się wartości. Ekran jest czarny.
  3. Migająca czerwona dioda LED: Zapoznaj się z poradnikiem rozwiązywania problemów sygnalizowanych przez migającą czerwoną diodę LED.

  Niewłaściwe źródło sygnału wejściowego

  Może się zdarzyć, że telewizor nie reaguje na sygnały lub sprawia wrażenie wyłączonego, podczas gdy w rzeczywistości przyczyną problemu jest źródło sygnału wejściowego.

  Jeśli widzisz czarny ekran z literami lub ekran wypełniony trójkątami, naciśnij przycisk wyboru wejścia na pilocie w celu wyboru właściwego kanału wejściowego. Przycisk ten zwykle znajduje się w lewym górnym rogu pilota, naprzeciwko przycisku zasilania.


  Telewizor na pewno nie jest włączony i nie reaguje

  Telewizor najprawdopodobniej uległ awarii i wymaga naprawy lub wymiany. Skontaktuj się z dealerem Sony lub zleć naprawę telewizora Sony.

  Zamiast tego możesz wykonać kilka dodatkowych czynności w celu sprawdzenia, czy uda się przywrócić działanie telewizora.

  Krok 1: Przeprowadź próbę z użyciem przycisku zasilania na telewizorze

  1. Na telewizorze znajduje się fizyczny przycisk zasilania — zwykle z tyłu (z lewej lub prawej strony) lub u dołu ramki telewizora.
  2. Po odszukaniu przycisku naciśnij go, aby włączyć telewizor.
  3. Jeśli to pomoże, przyczyną problemu jest pilot lub baterie.

  Krok 2: Sprawdź, czy przewód zasilania jest starannie podłączony, po czym wyłącz i włącz zasilanie

  1. Sprawdź, czy przewód zasilania telewizora jest prawidłowo podłączony do telewizora i gniazdka sieci energetycznej. Jeśli używasz zasilacza z podłączanym przewodem, sprawdź także, czy przewód jest starannie włączony do wejścia zasilacza, po czym spróbuj włączyć telewizor.
  2. Po sprawdzeniu przewodów wykonaj resetowanie przez odłączenie zasilania:Odłącz przewód, odczekaj około 30 sekund i podłącz go na nowo.

  Krok 3: Sprawdź gniazdko zasilające lub listwę zasilającą

  Zweryfikuj działanie gniazdka zasilającego, używając innego urządzenia, o którym wiesz, że działa.


  Krok 4: Odłącz wszystkie urządzenia zewnętrzne

  Odłącz od telewizora Sony wszystkie podłączone urządzenia, takie jak konsole do gier i soundbary. Ponownie spróbuj włączyć telewizor.


  Krok 5: Spróbuj wymusić przywrócenie ustawień fabrycznych przyciskami na telewizorze (TYLKO ANDROID TV I GOOGLE TV)

  Ostatnią rzeczą, jaką możesz zrobić, jest wymuszenie przywrócenia danych fabrycznych. Nawet jeśli telewizor nie jest włączony lub nie reaguje, możesz ręcznie wykonać resetowanie, naciskając przyciski na telewizorze i podłączając przewód.