Identyfikator artykułu : 00279747 / Ostatnia modyfikacja : 01.08.2022Drukowanie

Telewizor nie włącza się i nie reaguje

  WAŻNE: Ten artykuł dotyczy tylko określonych produktów. Proszę sprawdzić Obowiązujące produkty na górze tego artykułu.

  Jeśli telewizor nie włącza się i nie reaguje, masz kilka możliwości sprawdzenia, czy telewizor nadal działa.

  • W przypadku telewizora określenie „nie włącza się” oznacza, że nie widzisz sygnału LED i że ekran jest pusty.
  • Jeśli widzisz czarny ekran z literami lub ekran pełen trójkątów, może to świadczyć o konieczności wyboru właściwego kanału wejściowego przez naciśnięcie przycisku wejścia na pilocie. Przycisk ten zwykle znajduje się w lewym górnym rogu pilota, naprzeciwko przycisku zasilania.
  • Jeśli dioda na telewizorze miga na czerwono, zapoznaj się z tym artykułem na temat migania czerwonej diody.

  Krok 1: Użyj przycisku zasilania na telewizorze

  Na telewizorze znajduje się przycisk zasilania. Informację o jego umiejscowieniu znajdziesz w instrukcji szybkiego uruchamiania lub przewodniku pomocniczym (dostępnych na stronie z opisem telewizora w tej witrynie pomocy technicznej). Sprawdź, czy możesz włączyć zasilanie tym przyciskiem, może się bowiem zdarzyć, że pilot ulegnie uszkodzeniu lub ma wyczerpane baterie.

  Krok 2: Sprawdź, czy przewód zasilania jest starannie podłączony, po czym wyłącz i włącz zasilanie

  W pierwszej kolejności zawsze należy sprawdzić, czy przewód zasilania telewizora jest prawidłowo podłączony do telewizora i gniazdka sieci energetycznej. Zdarza się, że przewód zostanie potrącony przez psa, kota, odkurzacz itp. i obluzuje się. Starannie dociśnij przewody i spróbuj włączyć telewizor. Jeśli używasz zasilacza z podłączanym przewodem, sprawdź także, czy przewód jest starannie włączony do wejścia zasilacza.

  Po sprawdzeniu podłączenia przewodu zasilającego nadchodzi moment na wykonanie najprostszego resetowania telewizora: odłączenia i podłączenia zasilania. Odłącz przewód, odczekaj około 30 sekund i podłącz go na nowo. Ponownie sprawdź, czy wszystko jest dokładnie podłączone.

  Krok 3: Sprawdź gniazdko zasilające lub listwę zasilającą

  Z rzadka może się zdarzyć, że gniazdko zasilające lub listwa zasilająca będą uszkodzone. Używając innego urządzenia elektronicznego, o którym wiesz, że działa, zweryfikuj działanie gniazdka zasilającego lub listwy zasilającej.

  Krok 4: Odłącz wszystkie urządzenia zewnętrzne

  Odłącz cały sprzęt podłączony do telewizora: konsole, dekodery, soundbary itp. Problem może wynikać z uszkodzenia podłączonego urządzenia. Po odłączeniu wszystkich urządzeń zewnętrznych ponownie spróbuj włączyć telewizor.

  Krok 5: Wymuś przywrócenie danych fabrycznych (ANDROID TV i GOOGLE TV)

  Ostatnią rzeczą, jaką możesz zrobić, jest wymuszenie przywrócenia danych fabrycznych. Robi się to ręcznie, naciskając przyciski i podłączając przewód.

  Jeśli wykonanie tych czynności nie rozwiąże problemu, telewizor będzie niestety wymagał naprawy.