Identyfikator artykułu : 00153066 / Ostatnia modyfikacja : 14.04.2021Drukowanie

Jak ustawić serwer sieci domowej, aby udostępniać zdjęcia, muzykę i filmy we wszystkich pokojach?

  Po skonfigurowaniu komputera lub sieciowego urządzenia pamięci masowej jako serwera sieci domowej można przesyłać strumieniowo zdjęcia, muzykę lub filmy w ramach sieci domowej na urządzenia, takie jak telewizor, tablet, smartfon, PlayStation lub odtwarzacz Blu-ray.

  Zarówno serwer, jak i urządzenie musi obsługiwać sieć domową. Aby sprawdzić, czy urządzenie Sony obsługuje sieć domową, należy zapoznać się z jego instrukcją obsługi.

  W przypadku urządzeń z systemem operacyjnym Windows (w zależności od systemu operacyjnego i preferencji) wybierz jedno z poniższych łączy, aby skonfigurować własny serwer sieci domowej.

  • Jeśli używasz oprogramowania Windows Media® Player 12 i systemu Windows® 7, 8 lub 8.1, wykonaj tę procedurę.
  • W przypadku stosowania systemów operacyjnych Macintosh i Linux można używać serwera Serviio.

  UWAGI:

  • Oprogramowanie firm zewnętrznych polecane powyżej przedstawiono dla wygody użytkownika i należy ich używać na własne ryzyko. Firma Sony nie zapewnia pomocy technicznej dla oprogramowania firm zewnętrznych i nie gwarantuje ich prawidłowego działania.
  • W przypadku problemów z ustawieniami serwera i odtwarzania zawartości,spróbuj poszukać rozwiązania na ogólnym forum wsparcia technicznego Serviio lub na forum Sony dotyczącym Serviio.

  Po skonfigurowaniu serwera sieci domowej wykonaj procedurę łączenia urządzenia sieci domowej z serwerem zgodnie z instrukcjami konfiguracji urządzenia.