Jak wyświetlać na telewizorze materiały z telefonu, tabletu lub komputera: Przesyłanie, AirPlay, przewód HDMI, kopia ekranu lub Wi-Fi Direct


  Jeśli chcesz wyświetlać filmy, zdjęcia, prezentacje, a nawet gry na większym ekranie, masz dużo możliwości!

  Google Cast

  Google Cast

  Przesyłanie treści z użyciem technologii Google Cast to najprostszy sposób wyświetlania filmów i obrazów na telewizorze.

  • Z technologią Google Cast są zgodne wszystkie telewizory Sony z platformą Android TV i Google TV oraz urządzenia Sony z systemem Android (telefony i tablety).
  • Urządzenie mobilne, komputer lub tablet muszą być podłączone do tej samej sieci Wi-Fi co telewizor.

  • Unikaj obsługi za pomocą funkcji telewizora: do przesyłania materiałów, oglądania ich na dużym ekranie i wysyłania znajomym wiadomości używaj telefonu.

  Apple AirPlay

  Apple AirPlay

  Jeśli używasz urządzenia firmy Apple, możesz wyświetlać filmy i zdjęcia na telewizorze przy użyciu technologii Apple AirPlay .

  • Z technologią Apple AirPlay są zgodne pewne telewizory Sony z platformą Android TV i Google TV i urządzenia Apple.
  • Urządzenie/komputer firmy Apple musi być podłączone do tej samej sieci Wi-Fi co telewizor.

  • Unikaj obsługi za pomocą funkcji telewizora: do przesyłania materiałów, oglądania ich na dużym ekranie i wysyłania znajomym wiadomości używaj telefonu.

  Udostępnianie ekranu przy użyciu przewodu HDMI

  Mimo że technologie bezprzewodowe Google Cast i AirPlay cieszą się popularnością, dobrze sprawdza się też rozwiązanie przewodowe (stary dobry przewód HDMI), zwłaszcza w przypadku braku Internetu lub gdy telewizor nie obsługuje funkcji Google Cast lub AirPlay.

  • Doskonałe rozwiązanie, gdy masz telewizor bez platformy Android TV i funkcji transmisji bezprzewodowej.
  • Nie jest wymagane połączenie Wi-Fi. Można użyć większości przewodów HDMI (jeśli nie masz pod ręką dodatkowego przewodu HDMI, możesz skorzystać z przewodu od dekodera lub konsoli do gier).
  • Podłącz przewód HDMI, wybierz w telewizorze odpowiednie wejście/źródło i dostosuj ustawienia wyświetlania z komputera do swoich upodobań.

  Kopia ekranu

  Ta funkcja pozwala wyświetlić kopię ekranu smartfona lub tabletu na telewizorze. Jest wygodna, gdy nie można użyć sieci Wi-Fi, ale telewizor ma funkcje Wi-Fi. Kopia ekranu różni się od przesyłania tym, że powiela zawartość ekranu telefonu na telewizorze. Funkcja ta nie jest dostępna w każdym telewizorze, dlatego zapoznaj się z instrukcją obsługi swojego modelu.

  Wi-Fi Direct

  Funkcja Wi-Fi Direct umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie materiałów audio i wideo z telefonów komórkowych, aparatów i innych urządzeń bezpośrednio na ekranie zgodnego telewizora lub projektora, bez łączenia się z domową siecią Wi-Fi lub Internetem.

  • To doskonałe rozwiązanie podczas prezentacji itp., umożliwiające szybkie, bezpośrednie połączenie bezprzewodowe.
  • Tworzy bezpośrednie połączenie bezprzewodowe typu peer-to-peer między urządzeniem a telewizorem.

  * Uwaga: ten artykuł nie dotyczy konkretnego urządzenia. Opisane w nim cechy i funkcje zależą od kraju, modelu lub wersji oprogramowania i mogą być inne.
  * Powyższe informacje są zweryfikowane według stanu na sierpień 2023 r. Dane techniczne mogą ulec zmianie bez powiadomienia.
  * Android, Android TV, Google, Google TV, Google Cast, Chromecast built-in oraz inne odnośne znaki i logo są znakami towarowymi Google LLC.
  * Microsoft, Windows i Microsoft Windows są znakami towarowymi Microsoft Corporation i firm stowarzyszonych.
  * Apple i AirPlay są znakami towarowymi Apple Inc. zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach i regionach.
  * Wi-Fi i Wi-Fi Direct są znakami towarowymi Wi-Fi Alliance.
  * HDMI jest znakiem towarowym HDMI Licensing Administrator Inc.
  * MHL jest znakiem towarowym MHL LLC.