Identyfikator artykułu : 00156057 / Ostatnia modyfikacja : 25.05.2022Drukowanie

Do czego służy funkcja nawiązywania połączenia jednym dotknięciem?

    Stosowana przez firmę Sony funkcja nawiązywania połączenia jednym dotknięciem wykorzystuje technologię Near Field Communication (NFC). Korzystając z urządzeń Sony z funkcją nawiązywania połączenia jednym dotknięciem, użytkownicy mogą łatwo i szybko przypisywać i parować ze sobą urządzenia Bluetooth w celu odtwarzania muzyki itp. bez potrzeby ich konfigurowania. Funkcja nawiązywania połączenia jednym dotknięciem odnosi się do błyskawicznego łączenia ze sobą urządzeń, a funkcja słuchania po jednym dotknięciu do możliwości odtwarzania muzyki na wielu różnych urządzeniach z funkcją nawiązywania połączenia jednym dotknięciem.

    Słuchanie po jednym dotknięciu:
    Dzięki tej funkcji wystarczy na kilka sekund zetknąć smartfon lub tablet z urządzeniem odtwarzającym, na którym ma być odtwarzana muzyka lub przesyłana strumieniowo inna treść audio. Urządzeniami odtwarzającymi mogą być na przykład głośniki lub słuchawki bezprzewodowe. Urządzenia połączą się automatycznie.

    Funkcja słuchania po jednym dotknięciu wykorzystuje łączność NFC i Bluetooth w celu połączenia urządzeń i strumieniowego przesyłania muzyki, dlatego smartfon lub tablet oraz urządzenie odtwarzające (głośniki albo słuchawki) muszą obsługiwać obie te technologie.

    Dzięki funkcji słuchania po jednym dotknięciu można odtwarzać materiały na przykład z urządzenia WALKMAN, aplikacji YouTube, radia internetowego czy aplikacji z audiobookami.