Ważne informacje dotyczące najnowszej aktualizacji systemu Windows 8.1

Dostępność aktualizacji sterowników w systemie Windows 8.1 dla komputerów VAIO

Aby zapewnić optymalną pracę komputerów VAIO z systemem Windows 8.1 po aktualizacji systemu operacyjnego do wersji Windows 8.1, konieczna jest aktualizacja pewnych sterowników i narzędzi.

Inżynierowie firmy Sony aktualnie testują te sterowniki, aby zapewnić bezproblemową eksploatację komputerów VAIO. Dlatego ważne jest, aby sprawdzać, czy dostępne są sterowniki kompatybilne z systemem Windows 8.1. Zalecamy sprawdzanie sekcji DOWNLOAD [Pobieranie] lub korzystanie z funkcjonalności VAIO Update w celu zapewnienia jak najlepszej wydajności tych komputerów. Zalecamy również zapoznanie się z konkretnymi ograniczeniami wykrytymi po aktualizacji systemu do wersji Windows 8.1.

Co zrobić, gdy nie można naładować urządzeń peryferyjnych przez port USB komputera z systemem Windows 8.1?

Niedawno wykryto problem z ładowaniem niektórych produktów przez port USB komputera z systemem Windows 8.1. System Windows 8.1 to nowa wersja systemu operacyjnego wydana przez firmę Microsoft® Corporation 18 października 2013 r.

Produkty Sony, których dotyczy problem(wyświetl szczegółowe informacje o modelach)

  • Aparaty Cyber-Shot®
  • Kamery Handycam®
  • Kamery Action Cam (łącznie z pilotem Live-view)
  • Słuchawki
  • Okulary projekcyjne
  • Przenośny wzmacniacz słuchawek
  • Przenośny zasilacz

Przyczyna problemu

Problem wydaje się być spowodowany zmianą specyfikacji interfejsu USB w systemie Windows 8.1. Problem nie występuje na komputerach z systemem Windows 8 lub starszym.

Rozwiązanie

Firma Microsoft udostępniła aktualizację sterownika za pomocą programu Windows Update, która usuwa ten problem. Jeżeli na komputerze skonfigurowano program Windows Update do wykonywania automatycznych aktualizacji, nie trzeba podejmować dalszych kroków. Jeżeli jednak nie skonfigurowano programu Windows Update do automatycznego instalowania aktualizacji na komputerze lub jeżeli problem nadal występuje, można ręcznie zainstalować aktualizację sterownika.