Identyfikator artykułu : 00237465 / Ostatnia modyfikacja : 13.01.2023Drukowanie

Telefon Xperia nie łączy się z siecią Wi-Fi

  Poniższy artykuł zawiera podpowiedzi i wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów z siecią Wi-Fi w smartfonie.

  1. Uruchom ponownie smartfon i sieć Wi-Fi

  To proste rozwiązanie należy wypróbować w pierwszej kolejności. Uruchom ponownie telefon, a następnie wyłącz i z powrotem włącz sieć Wi-Fi.

  Sieć Wi-Fi możesz wyłączyć i włączyć za pomocą paska powiadomień/stanu lub wchodząc do menu Sieć i ustawienia internetowe.


  2. Usuń zapisaną sieć Wi-Fi i ponownie się podłącz

  1. Wejdź do ustawień Wi-Fi smartfona i stuknij ikonę ustawień (koło zębate) sieci Wi-Fi sprawiającej problemy.
  2. Jeśli nie masz połączenia z tą siecią, odszukaj ją wśród Zapisanych sieci.
  3. Stuknij sieć Wi-Fi, którą chcesz usunąć, i wybierz opcję Zapomnij. Spowoduje to usunięcie danych tej sieci Wi-Fi ze smartfona.
  4. Wyłącz i z powrotem włącz sieć Wi-Fi w smartfonie, aby wyszukać sieć i dodać ją na nowo.

  3. Wybierz pasmo częstotliwości Wi-Fi 2,4 GHz lub 5 GHz i moc sygnału

  • Większość routerów umożliwia przełączanie się między częstotliwościami 2,4 GHz a 5 GHz. Sygnał 5 GHz zapewnia większą prędkość, ale przełączenie na sieć 2,4 GHz pozwala zwiększyć zasięg kosztem prędkości. Zwykle oba ustawienia mają jednakową nazwę, ale inną końcówkę (2.4 lub 5.0). Spróbuj wykonać połączenie z inną wersją i sprawdź działanie.
  • Sprawdź moc sygnału Wi-Fi (ikonę Wi-Fi) na pasku stanu. Być może znajdujesz się poza zasięgiem sieci lub wystąpił nagły spadek mocy sygnału wynikający z warunków w otoczeniu (grube betonowe ściany lub konstrukcje stalowe).
  • Dokładnie sprawdź, czy nawiązujesz połączenie z właściwą siecią. Zdarza się, że nazwy sieci Wi-Fi u sąsiadów korzystających z usług tego samego dostawcy są bardzo podobne do Twojej.

  4. Zresetuj router lub modem

  Jeśli problemy z łącznością Wi-Fi nie ograniczają się do smartfona, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że przyczyną tego stanu jest router. Możesz wykonać proste resetowanie routera, odłączając go od zasilania, pozostawiając na minutę i ponownie podłączając. Procedura ta spowoduje zresetowanie i ponowne uruchomienie routera i być może rozwiąże problem. Czasami zdarza się, że przyczyną problemu są zakłócenia w działaniu sieci po stronie operatora. Jeżeli zatem nieprawidłowo działają także inne urządzenia, odwiedź stronę www dostawcy Internetu.


  5. Przywróć ustawienia fabryczne telefonu

  Jeśli problem powtarza się, a wszystkie poprzednie rozwiązania nie przynoszą poprawy, można rozważyć przywrócenie ustawień fabrycznych. Jest to najlepsze rozwiązanie, gdy telefon przestanie działać prawidłowo. Należy jednak pamiętać, że spowoduje to usunięcie wszystkich osobistych danych z wewnętrznej pamięci urządzenia. Utwórz kopię zapasową danych, które chcesz zachować.

  Jak utworzyć kopię zapasową danych przy użyciu komputera

  Jak utworzyć kopię zapasową aplikacji, ustawień telefonu i historii połączeń i jak je zsynchronizować

  Jak przywrócić ustawienia fabryczne (Android 12/11/10)