Teraz jeszcze lepszy!
  Przedstawiamy Android™ 12

  Android przeszedł właśnie coroczną aktualizację, a nowa wersja, Android 12, to jak zawsze duża sprawa! Pokochasz nowe funkcje i ulepszenia w Androidzie 12!

  Android 12 umożliwia robienie przewijanych zrzutów ekranu. Obsługuj smartfon Xperia jedną ręką w ulepszonym trybie obsługi jedną ręką. Używaj funkcji przyciemniania ekranu, by jeszcze lepiej chronić oczy w ciemnych miejscach. Korzystaj z funkcji Nearby Share do łatwego udostępniania Wi-Fi. Co poza tym?

  Android 12 jeszcze lepiej chroni Twoją prywatność dzięki nowym funkcjom, takim jak wskaźnik mikrofonu/kamery czy przybliżona lokalizacja.

  Tu przedstawiamy niektóre z nowych, ciekawych funkcji Androida 12. Zrób sobie małą przerwę i przeczytaj!

  Uchwyć więcej z ekranu

  Do największych ulepszeń w systemie Android 12 niewątpliwie należy od dawna wyczekiwana funkcja przewijanych zrzutów ekranu. Pozwala ona robić urządzeniem Xperia zrzuty ekranu przewijanych stron. Kiedy po wykonaniu zrzutu ekranu pojawi się opcja „Zarejestruj więcej”, możesz zarejestrować i zapisać jako jeden obraz tyle zawartości strony, ile Ci się podoba.

  Zdarzało Ci się stopniowo przewijać stronę i robić z niej kolejne zrzuty? Albo z różnych części strony, fragment po fragmencie? W Androidzie 12 możesz o tym zapomnieć!

  Obsługa jedną ręką

  Przypuśćmy, że w jednej ręce trzymasz kubek z kawą, a drugą chcesz obsługiwać smartfon Xperia. Właśnie po to jest tryb obsługi jedną ręką w systemie Android 12!

  W tym trybie Android 12 przesuwa cały ekran w dół, żeby wszystko znalazło się w zasięgu kciuka, bez potrzeby rozciągania dłoni. Dzięki temu bez kłopotu obsłużysz smartfon Xperia jedną ręką, zanim skończysz kawę.

  Ten tryb jeszcze bardziej ułatwi Ci użycie smartfona Xperia podczas codziennych zajęć!

  Zmniejsz jasność, by chronić wzrok

  Nawet jeśli ustawisz w swojej Xperii najmniejszą jasność, w pewnych sytuacjach ekran i tak może się wydawać za jasny. W Androidzie 12 pojawiła się nowa funkcja o nazwie Dodatkowe przyciemnienie, która pozwoli ustawić jasność ekranu na jeszcze mniejszy poziom niż przy najmniejszym standardowym ustawieniu jasności.

  Funkcja ta przyda się na przykład wtedy, gdy leżysz nocą w łóżku i chcesz nie włączając światła pogawędzić z kimś bliskim przez smartfon Xperia!

  Możesz nawet umieścić na ekranie przycisk skrótu do tej funkcji lub dodać ikonę Dodatkowe przyciemnienie do menu Szybkie ustawienia.

  Co ma dostęp do mikrofonu i kamery?

  Zastanawiasz się czasem, jakie aplikacje wykorzystują mikrofon lub kamerę w Twoim smartfonie Xperia? Albo czy ktoś wykrada Twoje prywatne informacje? Niestety, w tych cyfrowych czasach wszystko jest możliwe. Ale są rzeczy, których chcemy uniknąć, prawda?

  W Androidzie 12 pojawiła się nowa funkcja ochrony prywatności o nazwie Wskaźnik mikrofonu/kamery. Sygnalizuje ona, że jakaś aplikacja uzyskuje dostęp do mikrofonu lub kamery — w prawym górnym rogu ekranu pojawia się wtedy ikona mikrofonu lub kamery . Zawsze możesz sprawdzić obecność tych wskaźników w obszarze powiadomień. Jeśli prawa dostępu przyznane tej aplikacji nie są zgodne z Twoim życzeniem, zawsze możesz zabronić dostępu.

  Teraz, dzięki tej nowej funkcji, Twoje prywatne informacje są bezpieczniejsze niż kiedykolwiek!

  Przybliżona lokalizacja

  Czy informowanie obcych, gdzie właśnie jesteś, to dobry pomysł? Oczywiście, że nie. A co z aplikacjami, które po otwarciu żądają zezwolenia na dostęp do Twojej lokalizacji? Ile razy zdarzyło Ci się czuć dyskomfort, spełniając takie żądanie?

  W celu jeszcze lepszej ochrony prywatności w Androidzie 12 pojawiła się funkcja Przybliżona lokalizacja. Pozwala ona zdecydować, czy aplikacja żądająca dostępu do lokalizacji otrzyma dokładną, czy tylko przybliżoną lokalizację.

  Teraz możesz więc bez obaw używać aplikacji, które chcą znać Twoją lokalizację!

  Udostępnianie Wi-Fi przy użyciu funkcji Nearby Share

  Staramy się wprowadzać do urządzeń Xperia nowe możliwości. Dotyczy to nawet udostępniania sieci Wi-Fi.

  W systemie Android 10 pojawiło się udostępnianie Wi-Fi za pomocą kodu QR, a teraz, w Androidzie 12, dodano funkcję Nearby Share.

  Załóżmy, że Twoja Xperia rozpocznie wyszukiwanie urządzenia kolegi. Kiedy zaakceptuje on żądanie udostępnienia informacji, wszystko będzie gotowe!

  Bez wpisywania żadnych zniechęcająco długich haseł! Proste, prawda?

  Uwaga: ten artykuł nie dotyczy konkretnego urządzenia. Dostępność opisanych w nim cech i funkcji zależy od urządzenia i/lub wersji oprogramowania.

  Android i Google Play są znakami towarowymi Google LLC.