Identyfikator artykułu : 00122447 / Ostatnia modyfikacja : 03.06.2019

Nie można nawiązać połączenia z telefonem z samochodowego zestawu audio przez Bluetooth

Produkty i kategorie związane z tym artykułem

WAŻNE:

 • Nie wszystkie samochodowe zestawy audio firmy Sony mogą łączyć się z telefonem przez Bluetooth.  Aby sprawdzić, czy posiadany zestaw obsługuje technologię Bluetooth, zajrzyj do załączonego podręcznika lub instrukcji obsługi.
 • Dane techniczne, w tym dotyczące obsługi standardu Bluetooth w telefonie, znajdziesz w instrukcji obsługi telefonu.

Sprawdź, czy są spełnione następujące warunki.

 1. Sprawdź, czy samochodowy zestaw audio z funkcją Bluetooth został sparowany z telefonem. Sparowanie zestawu z telefonem jest konieczne, aby zostało utworzone połączenie między tymi urządzeniami.

  Poniżej przypominamy procedurę parowania:

  1. Upewnij się, że funkcja Bluetooth jest włączona w urządzeniu, które chcesz sparować z odtwarzaczem samochodowym.
  2. Wybierz źródło w komunikacji przez Bluetooth (telefon).
  3. Przejdź do menu połączenia Bluetooth.
  4. W menu ustawień połączenia Bluetooth naciśnij przycisk Pairing (Parowanie).

   UWAGA:

   • Powyższa procedura ma jedynie charakter przykładowy. Jeśli za jej pomocą nie można wykonać parowania albo jeśli potrzebujesz dokładniejszych informacji, zajrzyj do instrukcji obsługi zestawu lub podłączanego urządzenia (telefonu).
   • Zależnie od podłączanego urządzenia limit czasu parowania może być krótki. Staraj się zdążyć w wyznaczonym limicie.
   • Parowanie jest wymagane tylko za pierwszym razem, ponieważ zestaw i drugie urządzenie będą się później automatycznie rozpoznawały.
   • Jeśli parowanie telefonu nie udaje się mimo poprawnego wykonania procedury, być może telefon nie jest zgodny z tym zestawem.
 2. Jeśli w telefonie jest uruchomiony odtwarzacz Media Player, nawiązanie połączenia może być niemożliwe. Zamknij aplikację Media Player i ponownie spróbuj nawiązać połączenie. Jeśli działają też inne aplikacje, zamknij także je i wtedy spróbuj nawiązać połączenie.
 3. Po włączeniu samochodowy zestaw audio będzie automatycznie próbował połączyć się z ostatnio podłączonym zestawem słuchawkowym. Trwa to dłuższą chwilę. Jeśli podłączasz telefon inny niż ostatnio, wybierz go ręcznie w zestawie. Alternatywnie możesz też połączyć telefon i zestaw za pomocą telefonu.

  UWAGA: Łącząc telefon i zestaw audio za pomocą telefonu, pamiętaj o następujących kwestiach:

  • W trakcie połączenia z urządzeniem Bluetooth zestaw nie może być wykrywany przez inne urządzenia. Aby to sprawdzić, rozłącz obecne połączenie i spróbuj odszukać zestaw z innego urządzenia.
  • Odłączone urządzenie można ponownie połączyć, wybierając je z listy zarejestrowanych urządzeń.
 4. Zależnie od stanu drugiego urządzenia (telefonu) wyszukiwanie z tego zestawu może okazać się nieskuteczne. W takim przypadku spróbuj wykryć zestaw z telefonu.
 5. Zależnie od parametrów technicznych podłączanego urządzenia (telefonu) zestaw może nie być w stanie połączyć się z nim automatycznie. Jeśli tak się dzieje, nawiąż połączenie ręcznie. Szczegółowe instrukcje ręcznego nawiązywania połączenia znajdziesz w instrukcji obsługi tego zestawu.