Identyfikator artykułu : 00282835 / Ostatnia modyfikacja : 22.09.2022Drukowanie

Gdzie w witrynie pomocy technicznej firmy Sony znajdują się instrukcje obsługi, dane techniczne, aktualizacje oprogramowania i sterowniki?

  Dowiedz się, jak wyświetlić stronę z opisem produktu w witrynie pomocy technicznej firmy Sony i wyszukać instrukcje obsługi, aktualizacje oprogramowania, sterowniki i dane techniczne. Strona z opisem produktu to najlepsze miejscem do poszukiwania informacji o produkcie. Z wyszukiwania z użyciem słów kluczowych należy korzystać w drugiej kolejności.

  1. Jak znaleźć stronę z opisem produktu
  2. Jak znaleźć instrukcje obsługi i przewodniki pomocnicze (online i PDF) i jak ich używać
  3. Jak znaleźć aktualizacje oprogramowania i sterowniki
  4. Gdzie szukać danych technicznych produktu

  1. Jak znaleźć stronę z opisem produktu

  Najlepszym punktem wyjścia zawsze jest strona z opisem produktu. Pasek wyszukiwania na stronie z opisem produktu dostarcza wyłącznie wyniki odnoszące się do tego produktu, ułatwia więc uzyskanie odpowiedniej odpowiedzi.

  1. Sprawdź nazwę modelu. W przypadku wątpliwości przejdź do artykułu Gdzie znajduje się nazwa modelu i numer seryjny?.
  2. Wpisz nazwę modelu (np. KD-43X89J lub WH-1000XM5) w pasku wyszukiwania w witrynie pomocy technicznej Sony, po czym kliknij przycisk Wyszukaj.
   • Możesz również kliknąć nazwę produktu wyświetloną w podpowiedzi wyszukiwania.
   • Upewnij się, że nazwa modelu jest wpisana bez błędu i w razie potrzeby zawiera kreskę (-). W prawidłowym wpisaniu nazwy modelu pomaga funkcja podpowiedzi wyszukiwania.

  Pole „Symbol modelu” na pasku wyszukiwania pod nagłówkiem „Witamy na stronach pomocy technicznej firmy Sony”

  Funkcja podpowiedzi wyszukiwania wyświetlająca różne nazwy modeli po wpisaniu „WH-1000XM”: WH-1000XM4, WH1000XM5 itd.


  2. Jak znaleźć instrukcje obsługi i przewodniki pomocnicze (online i PDF) i jak ich używać

  Kiedy przejdziesz na stronę z opisem produktu, Instrukcja obsługi i Przewodnik pomocniczy będą zamieszczone na karcie Instrukcje. Dokumenty te są najlepszym źródłem informacji o procedurach, ustawieniach i rozwiązywaniu problemów (np. resetowaniu urządzenia).

  Gdzie znaleźć kartę „Instrukcje” na stronie z opisem produktu oraz link „Przewodnik pomocniczy (instrukcja online)” w sekcji „Instrukcje”

  • Na stronie z opisem większości produktów zamieszczony jest obszerny Przewodnik pomocniczy (instrukcja online).
  • Po wyświetleniu przewodnika pomocniczego online pojawia się pasek wyszukiwania, który ułatwia szybkie odszukanie w przewodniku potrzebnych informacji. Aby uzyskać poszukiwane informacje, wpisz słowa kluczowe związane z tematem: resetowanie, parowanie, ustawienia itp.
  • W większości przypadków istnieje możliwość pobrania przewodnika pomocniczego (instrukcji online) do pliku PDF.
  • Można także pobierać Instrukcje w plikach PDF (Instrukcja obsługi / Podręcznik użytkownika / Instrukcja szybkiego uruchamiania). Te pliki PDF można pobrać lub wydrukować do użytku offline.
  • Naciśnij CTRL + F na klawiaturze, aby włączyć funkcję wyszukiwania w pliku PDF, która pozwala wyszukiwać słowa kluczowe. W pewnych przypadkach można szybko przejść do odpowiedniej sekcji, klikając menu indeksu.

  Przewodnik pomocniczy do słuchawek WH-1000XM5. W prawym górnym rogu wyróżniony jest przycisk „PDF do wydruku”.


  3. Jak znaleźć aktualizacje oprogramowania i sterowniki

  Jeśli chcesz znaleźć, pobrać lub nauczyć się instalować aktualizacje programów / wewnętrznego oprogramowania lub sterowniki, kliknij kartę Pliki do pobrania na stronie z opisem modelu.

  Aktualizacje zapewniają:

  • Nowe funkcje.
  • Rozwiązania znanych problemów.
  • Lepszą łączność lub poprawioną zgodność.

  Kiedy klikniesz plik do pobrania, pojawi się strona pobierania. Znajdziesz na niej plik, odpowiednie modele, wymagania systemowe oraz krótkie objaśnienie, jak wykonać instalację.

  Gdzie znaleźć kartę „Pliki do pobrania” na stronie z opisem produktu oraz aktualizacje wewnętrznego oprogramowania w sekcji „Pliki do pobrania”

  Jeśli chcesz otrzymywać w przyszłości powiadomienia o nowych wydaniach wewnętrznego oprogramowania, pobierz aplikację mobilną Support By Sony i dodaj do niej swój produkt.


  4. Gdzie szukać danych technicznych produktu

  Chcesz dokładniej poznać cechy, funkcje i parametry swojego produktu? Na każdej stronie z opisem produktu, pod nazwą modelu, zamieszczony jest link „Dane techniczne”.

  • Wskazówka: strona z danymi technicznymi zawiera dużo informacji, zatem naciśnij klawisz CTRL+F na klawiaturze, aby użyć funkcji wyszukiwania i szybciej odszukać potrzebną informację. Jeśli używasz telefonu komórkowego, wyświetl menu przeglądarki i wybierz funkcję „znajdź na stronie”.

  Link „Dane techniczne” pokazany na stronie z opisem słuchawek WH-1000XM5.