Identyfikator artykułu : 00170542 / Ostatnia modyfikacja : 03.05.2023Drukowanie

AKTUALIZACJA: Ważne powiadomienie dotyczące akumulatorów VGP-BPS26 w komputerach osobistych VAIO — 28 kwietnia 2023 r.

  28 kwietnia 2023 r.
  Sony Corporation

  Szanowni Użytkownicy produktów Sony VAIO!

  Ta aktualizacja poniższego komunikatu ma na celu poinformowanie naszych klientów, że po przeszło 7 latach realizacji programu bezpłatnej wymiany akumulatorów VGP-BPS26, służących do zasilania pewnych modeli komputerów VAIO, program ten został zakończony, a firma Sony nie będzie już wymieniać akumulatorów w tych modelach. Produkcja komputerów Sony VAIO zakończyła się w 2014 r. i niestety nie jesteśmy już w stanie zaopatrywać się w akumulatory do tych produktów.

  W mało prawdopodobnym przypadku, gdy użytkownik nadal korzysta z komputera Sony VAIO objętego programem i nie sprawdził dotąd, czy akumulator wymaga wymiany, i/lub nie zlecił wymiany, zdecydowanie zalecamy rezygnację z dalszego użytkowania takiego komputera. Odradzamy ponadto zakup i użycie nieoryginalnych akumulatorów Sony, ponieważ firma Sony nie może zagwarantować parametrów i bezpieczeństwa akumulatorów innych producentów w przypadku zasilania z nich komputera Sony VAIO.

  Jeszcze raz dziękujemy za wyrozumiałość.


  24 listopada 2016 r.
  Sony Corporation

  Szanowni Użytkownicy produktów VAIO firmy Sony!

  Aktualizując nasz komunikat z dnia 2 marca 2016 r., uprzejmie informujemy, że dotarły do nas informacje o kolejnych akumulatorach VGP-BPS26, które są używane w pewnych modelach komputerów VAIO i mogą ulegać przegrzaniu ze względu na wadę produkcyjną. W konsekwencji rozszerzamy nasz program bezpłatnej wymiany na te dodatkowe egzemplarze.

  Posiadacze jednego z modeli komputerów osobistych VAIO wymienionych na końcu tego komunikatu są proszeni o sprawdzenie, czy używany akumulator wymaga wymiany.

  WERYFIKACJĘ AKUMULATORA NALEŻY WYKONAĆ NAWET WÓWCZAS, GDY BYŁ ON JUŻ SPRAWDZANY LUB WYMIENIONY W ZWIĄZKU Z POPRZEDNIM KOMUNIKATEM Z DNIA 2 MARCA.

  Sprawdź, czy problem może dotyczyć Twojego akumulatora

  Jeśli wymagana jest wymiana akumulatora, dla bezpieczeństwa prosimy o wyjęcie go z komputera i korzystanie z zasilacza sieciowego w oczekiwaniu na wymianę.

  Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikłe z opisanej sytuacji.


  2 marca 2016 r.
  Sony Corporation

  Szanowni Użytkownicy produktów VAIO firmy Sony!

  Dotarły do nas informacje, że niektóre akumulatory VGP-BPS26 dostarczane nam przez firmę Panasonic i oferowane w zestawie z komputerami osobistymi VAIO serii SVE wypuszczonymi na rynek w październiku 2012 r., a także w niżej wymienionych komputerach osobistych VAIO przekazanych w przeszłości do naprawy, mogą ulegać przegrzaniu w związku z usterką fabryczną. W związku z tym istnieje prawdopodobieństwo spalenia akumulatora. Wdrażamy obecnie program bezpłatnej wymiany akumulatorów, których może dotyczyć ten problem.

  Jeżeli posiadasz jeden z modeli komputerów osobistych VAIO wymienionych poniżej, sprawdź, czy Twój akumulator może być wadliwy. Jeżeli stwierdzisz, że problem może dotyczyć Twojego sprzętu, niezwłocznie wyjmij akumulator z komputera. Po wyjęciu akumulatora — w oczekiwaniu na jego wymianę — możesz nadal bezpiecznie korzystać z komputera osobistego, używając zasilacza sieciowego.

  Na początku kwietnia 2016 r. planujemy opublikować najświeższe informacje dotyczące harmonogramu wymiany akumulatorów użytkowników.

  Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z opisanej sytuacji.

  Model akumulatora, którego może dotyczyć problem: VGP-BPS26*
  * Problem może nie dotyczyć niektórych akumulatorów tego modelu. Możesz dowiedzieć się, czy wada ta obejmuje Twój akumulator, sprawdzając kod produktowy akumulatora.

  Sprawdź, czy problem może dotyczyć Twojego akumulatora

  WAŻNE: Będziemy prosili o podanie następujących informacji:

  1. Kod produktowy akumulatora (1. na ilustracji poniżej). Jeśli kodem Twojego akumulatora nie jest 185323711 ani 185323721, wybierz opcję Inny.
  2. Numer seryjny akumulatora (2. na ilustracji poniżej)
  3. Kod produktowy VAIO (3. na ilustracji poniżej) oraz numer seryjny VAIO (4. na ilustracji poniżej), oddzielone myślnikiem

  Jak odnaleźć potrzebne numery?

  1. Otwórz pokrywę akumulatora VAIO
   Image
  2. Wyjmij akumulator
   Image
  3. Sprawdź kod produktowy akumulatora (1.) oraz jego numer seryjny (2.)
   Image
  4. Sprawdź kod produktowy VAIO (3.) oraz jego numer seryjny (4.)
   Image

  Modele komputerów osobistych VAIO, które mogły zostać wyposażone w wadliwy akumulator

  Poniżej znajduje się lista modeli komputerów osobistych VAIO, które mogą być wyposażone w akumulator, którego dotyczy problem — akumulator taki znajdował się w opakowaniu wraz z zakupionym komputerem osobistym albo komputer został wyposażony w taki akumulator podczas naprawy.

  Modele, które mogły być sprzedawane w zestawie z wadliwym akumulatorem w okresie zakupu:

  Seria SVE1413 Seria SVE1513 Seria SVE1713

  Modele, które mogły zostać wyposażone w wadliwy akumulator podczas naprawy:

  Seria SVE1411 Seria SVE1412 Seria SVE1413 Seria SVE14A1 Seria SVE14A2 Seria SVE14A3
  Seria SVE1511 Seria SVE1512 Seria SVE1513 Seria SVE1711 Seria SVE1712 Seria SVE1713
  Seria VPCCA1 Seria VPCCA2 Seria VPCCA3 Seria VPCCA4 Seria VPCCB1 Seria VPCCB2
  Seria VPCCB3 Seria VPCCB4 Seria VPCEH1 Seria VPCEH2 Seria VPCEH3 Seria VPCEJ1
  Seria VPCEJ2 Seria VPCEJ3