Identyfikator artykułu : 00163056 / Ostatnia modyfikacja : 17.04.2019

Nie można ładować akumulatora z komputera podłączonego przewodem USB

Produkty i kategorie związane z tym artykułem

Sprawdź stan połączenia, wykonując poniższe czynności.

 1. Uruchom komputer.
  UWAGA: Jeżeli używasz notebooka, podłącz go do zasilacza sieciowego.
 2. Przed podłączeniem przewodu USB do złącza aparatu upewnij się, że aparat jest wyłączony.
  UWAGA:
  • Nie jest możliwe ładowanie włączonego aparatu.
  • Jeśli podłączenie nastąpi bezpośrednio po odcięciu zasilania przez funkcję automatycznego wyłączania, aparat przełączy się w tryb USB. Po wyłączeniu się zasilania należy więc odczekać około 10 sekund i dopiero wówczas podłączyć przewód do złącza USB.
 3. Używając przewodu USB, podłącz pracujący komputer.
  Obraz
 4. Upewnij się, że pali się lampka ładowania.

  Obraz

  UWAGA: Wyłączenie się lampki zaraz po rozpoczęciu ładowania może oznaczać, że urządzenie jest już naładowane. Sprawdź stan naładowania akumulatora w aparacie lub kamerze.

 5. Jeśli problemu nie udaje się rozwiązać pomimo podłączenia do innego portu USB, sprawdź, czy możliwe jest ładowanie z innego komputera.

UWAGA:

 • Nie można ładować aparatu pozostającego w trybie uśpienia. Przed podłączeniem do złącza USB należy wyłączyć tryb uśpienia. 
 • Jeśli aparat zostanie podłączony do notebooka, który nie jest podłączony do źródła zasilania, zużywany będzie akumulator notebooka. Zaleca się, aby w czasie ładowania przez łącze USB notebook był podłączony do zasilacza sieciowego.
 • Nie gwarantuje się możliwości podłączenia przez koncentrator USB. Podłącz przewód USB bezpośrednio do portu USB komputera.
 • Użyj kabla USB z zestawu aparatu.
  Obraz

Jeśli w używanym komputerze zainstalowany jest system operacyjny Windows 8.1 lub Windows 10, przed ładowaniem urządzenia może być konieczna aktualizacja sterownika: